İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

"ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ GİBİ TESİSLERİN SAYILARI ARTMALI"

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık:

"ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ GİBİ
TESİSLERİN SAYILARI ARTMALI"

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Etimesgut Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi'ni ziyaret ederek Belediye Başkanı Enver Demirel'den bilgi aldı. "Yaşadığım en mutlu günlerden biriydi" diyen "Böyle merkezlerin artması için çalışacağız. "değerlendirmesinde bulundu.

 

Yanık, merkezden yararlanan engellilerin eğitim ve rehabilitasyon süreçlerini de yakından izleyerek engelli ve aileleriyle sohbet etti. Merkezin engellilere yönelik meslek ve hobi atölyelerini tek tek gezen Yanık, öğrencilerin yaptığı çalışmaları yakından inceledi. Yanık, daha sonra engelli öğrenci ve öğretmenlerinin yıl sonu etkinliklerini izledi. Bir süre Başkan Demirel'le birlikte koroya katılan Yanık, çocukların burada olmaktan duyduğu mutluluğun yüzlerine de yansıdığına söyledi.

SAYILARI ARTMALI
Engelli ve ailelerine yönelik böyle modern bir tesisi kazandırdığı için Başkan Demirel'i tebrik eden Yanık, "Erişilebilirlikten eğitim ihtiyacına, sosyalleşmeden sağlık desteğine kadar hayata geçirdiğimiz tüm hizmetlerimizi bundan sonra da artırarak devam edeceğiz. Etimesgut Belediyesi'nin hizmete sunduğu bu merkezimize benzer eserlerin sayılarının artması için çalışacağız" diye konuştu. Yanık,  bundan sonraki süreçte daha çok engelli aileleriyle engellilerin bir bütün halinde düşünüp, ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde çalışmalara devam edeceklerini vurguladı.

EN KAPSAMLI MERKEZ
Başkan Demirel de Bakan Yanık'a ziyaretleri için teşekkür ederek, "Merkezimiz 2018 yılından itibaren Etimesgutlu engelli ve ailelerimize hizmet veriyor. 20 bin metre kare alan üzerine kurulu tesisimizde; özel rehabilitasyon merkezi, konaklama merkezi, meslek ve beceri merkezi, eğitim ve sosyal hizmet merkezimiz yer alıyor. Türkiye'nin en kapsamlı engelsiz yaşam merkezimizde engelli ve ailelerinin yaşamlarını kolaylaştıran birçok sosyal kültürel donatıyı bir arada sunuyoruz" deyi konuştu.

 

 

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org