İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

"ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ ÖRNEK OLMALI"

MHP Aile, Kadın ve Engellilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık:
"ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ ÖRNEK OLMALI"
MHP Aile, Kadın ve Engellilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, MYK Üyesi Dr. Pelin Yılık, Etimesgut Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi'ni ziyaret etti. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Pelin Yılık'la birlikte merkezi gezerek, engellilerin eğitimlerine katıldılar, engelli aileleriyle sohbet ettiler.
TÜRKİYE'YE ÖRNEK
Demirel merkezin Türkiye'de tek Dünya'ya örnek olduğunu belirterek, merkezde engelli ve ailelerinin eğitimi ve rehabilitasyonlarının yanı sıra meslek atölyelerinin ve sosyal alanların hizmet verdiğini söyledi.
YAŞAMLARI KOLAYLAŞTI
Demirel, merkezi engelli ailelerinden gelen talepler doğrultusunda engellilerin sorunlarını gözlemleyerek, birebir yaşayarak projelendirdiklerini ve hayata geçirdiklerini vurgulayarak "Bağlıca Mahallesi'nde 20 bin metre kare alan üzerine kurulu merkez 5 bloktan oluşmaktadır. Merkezin 2 bloğu özel rehabilitasyon merkezi, 1 blok konaklama merkezi, 1 blok meslek ve beceri merkezi, 1 blok da eğitim ve sosyal hizmet merkezi olarak hizmet vermektedir. Merkez, engelli ve ailelerinin yaşamlarını kolaylaştıran birçok sosyal kültürel donatıyı bir arada sunmaktadır" dedi.
Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık ve Başkan Demirel, merkezin uygulama evi, hidroterapi havuzu ve konaklama bölümlerini de incelediler. Demirel, merkezin atölyelerinde engelliler tarafından yapılan hediyelik eşyalardan Yılık'a takdim etti.
ÖRNEK BİR MERKEZ
Yılık, merkezdeki çalışmaları çok beğendiğini ve takdir ettiğini belirterek, "Engellilere yapılan ihtimam bizleri ziyadesiyle memnun etti. Her şeyiyle düşünülmüş, engellilerin hayatlarına dokunan, hayatlarında kolaylıklar sağlayacak örnek bir merkez olmuş.  Bu merkezi görüpte etkilenmemek mümkün değil. İsmini duyuyordum ama gelip gezince ne kadar kapsamlı ve önemli bir merkez olduğunu çok daha iyi anladım. Böyle bir merkezi Etimesgut'a kazandıran ve diğer birçok kuruma da bu yönüyle örnek olan Enver Başkan'ı tebrik ediyorum" değerlendirmesinde bulundu. 
 
Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org