İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

"TAŞIN ALTINA ELİMİZİ DEĞİL BAŞIMIZI KOYDUK"

Demirel Ankara Üniversitesi Kongresi’nde yerel yönetimlerin pandemiyle mücadelesini anlattı:
 
“TAŞIN ALTINA ELİMİZİ DEĞİL
DEĞİL BAŞIMIZI KOYDUK”
 
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, pandemiyle mücadelede yerel yönetimlerin önemli bir görev ve sorumluluk üstlendiğini belirterek, “Yerel yönetimler taşın altına elini koysun denildi. Biz elimizi değil başımızı tüm gövdemizi koyduk. Gece gündüz çalıştık çalışmaya da devam ediyoruz” dedi.
 
 
Demirel, Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen 4. Sağlık Kongresi'nin "Pandemi Döneminde Yerel Paydaşlar İş Birliği Ve Koordinasyon" konulu oturumuna katıldı.
 
 
Çevrim içi olarak gerçekleşen kongrenin hibrid oturumunda çevrim içi ve sınırlı katılım ile Ankara Üniversitesi Rektörlüğü Senato Salonunda yapılan kongrede konuşan Demirel, pandemiyle mücadele çalışmalarını anlattı.
 
 
Demirel, pandemiden toplumun bütün kesimlerinin etkilendiğini hatırlatarak, pandeminin olumsuz etkilerini azaltmak, gelir kaybı yaşayan ihtiyaç sahiplerine destek olmak amacıyla önemli hizmetler gerçekleştirdiklerini söyledi.
 
HERALANDA HİZMET
Yerel yönetimlere genel bütçeden pandemiyle mücadele için ek bir ödeme yapılmamasına rağmen hemrutin belediye hizmetlerini sürdürdüklerini hem de pandemiyle mücadele ettiklerini anlatan Demirel sözlerini şöyle sürdürdü: “Belediye olarak pandeminin başından itibaren toplumun tüm kesimlerine hizmet verdik, vermeye de devam ediyoruz. Dezenfektan ve ilaçlama çalışmaları yaptık. 65 yaş üstü vatandaşlarımız için etiATA Hizmet Birimini oluşturduk. Bu merkezden pandemi nedeniyle sokağa çıkamayan, kronik rahatsızlığı olan büyüklerimize hizmet verdik. Sağlık çalışanlarımıza otelimizi tahsis ettik, yemek ihtiyaçlarını karşıladık. Filyasyon ekiplerimize tesislerimizi açtık, araç ve personel desteği sunduk. İhtiyaç sahiplerimize gıda yardımları yaptık. Aşevimizden ihtiyaç sahiplerine ve karantinadaki hemşehrilerimize yemek hizmeti sağladık. Halk Ekmek Fabrikamızı saat çalıştırarak ekmek üretimi yaptık; sokağa çıkma kısıtlamalarında da hemşehrilerimize ulaştırdık”.
 
Oturumda Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı da sunum yaparak yapılan hizmetleri aktardı.
 
Oturum Başkanı ve Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünüvar Başkan Demirel ve Balcı'ya plaket ve akademik çalışmaların yer aldığı kitap takdim etti. Başkan Demirel de Prof. Dr. Ünüvar'a Etimesgut Belediyesi Uluslararası Türk Kültür ve Sanatı Sempozyumu'nda sunulan bildirilerin yer aldığı 5 ciltlik çalışmayı hediye etti.
 
Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emine Özmete de her iki başkana da katılım belgesi verdi.
 
Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org