İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

23 BİN ETİMESGUTLU TARİHLE BULUŞTU

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, belediye tarafından Konya, Çanakkale, Bilecik ve Nevşehir'i kapsayan kültür gezilerinden 2017 yılı içerisinde her yaştan 23 bin kişinin yararlandığını söyledi.

 
23 BİN ETİMESGUTLU TARİHLE BULUŞTU
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, belediye tarafından Konya, Çanakkale, Bilecik ve Nevşehir'i kapsayan kültür gezilerinden 2017 yılı içerisinde her yaştan 23 bin kişinin yararlandığını söyledi. Etimesgut'ta yaşayan herkesin kültür gezilerinden yararlanmasını hedeflediklerini belirten Demirel, sadece bu yıl içinde kültür gezileri için Etimesgut'tan yaklaşık 600 otobüs kaldırıldığını kaydetti.
"Her insanımızın tarihi yerleri gezme, görme hakkı vardır" diyen Demirel, sözlerini şöyle sürdürdü: "Belediye olarak tarihimize ve kültürümüze sahip çıkıyoruz. Kahramanlıklarla dolu şanlı tarihimizi 7'den 77'ye herkesin öğrenmesini istiyoruz. Bu yönüyle büyük bir destanın yazıldığı Çanakkale'ye, cihan devleti Osmanlı'nın temelinin atıldığı Söğüt'e, Mevlana diyarı Konya'ya, ülkemizin eşsiz güzellikleriyle dolu cennet köşelerinden Nevşehir Kapadokya'ya kültür gezileri düzenledik. Bu gezilerimize gençlerimiz, kadınlarımız, emeklilerimiz, yaşlılarımız, yani toplumun her kesiminden insanımız katıldı. Tamamen ücretsiz olan kültür gezilerimizi çok önemsiyoruz. Yalnız bu yıl içinde değil 2009'dan itibaren onbinlerce insanımız bu gezilerimizden yararlandı. Herkesin gezip görmesi açısından bir kez giden hemşehrilerimizi aynı geziye ikinci kez götürmüyoruz. Hedefimiz; kültür gezilerinden tüm Etimesgutlalar'ın yararlanmasıdır".
Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org