İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

DEMİREL PARKLARDA İNCELEMERDE BULUNDU

DEMİREL PARKLARDA İNCELEMERDE BULUNDU
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapımı tamamlanan parkları gezerek son durumları hakkında bilgi aldı.
Parka dikilen her bir ağaç ve diğer donatılarla yakından ilgilendiğini ve takibini yaptığını kaydeden Demirel, "Yaptığımız bu parklarımıza sahip çıkmak onları korumak hemşehrilerimize düşüyor" dedi.
İlçeyi daha modern daha yeşil bir görünüme kavuşturmak için yoğun gayret sarfettiklerini belirten Demirel, bu yıl içinde inşa ettikleri park sayısının 22'ye ulaştığını yeşil alan miktarının da 150 bin metre kareyi geçtiğini söyledi.
Demirel parklara verilen isimleri de özenle seçtiklerini hatırlatarak, "Canlarını vatan uğruna feda eden şehitlerimiz başta olmak bilim insanlarımızın, devlet adamlarımızın, sanatçılarımızın isimlerini parklarımıza vererek onların hatıralarını yaşatıyoruz. Bu yıl yaptığımız Şeyh Şamil Mahallesi'ndeki 14 bin m²'lik parka merhum Cumhurbaşkanı Sayın Süleyman Demirel'in adını, Güzelkent Mahallesi'ndeki 19 bin m²'lik parka da Mardin Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürü iken şehit düşen Tufan Kansuva'nın ismini verdik" dedi.

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org