İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

DEVLET BAHÇELİ EĞİTİM SPOR VE YAŞAM MERKEZİ

Etimesgut'un yaşam kalitesini artırdı
Hayatın her alanına dokunuyor
Bu tesiste 7'den 77'ye toplumun tüm kesimlerinin yararlanacağı donatılar yer alıyor
Türkiye'nin en büyük belediye hizmet kampüsü
“DEVLET BAHÇELİ EĞİTİM SPOR VE YAŞAM MERKEZİ”
1-Spor Merkezi
2-Kapalı Spor Salonu
3-Sporcu Konaklama Merkezi
4-Emekliler Konağı
5-Hanımlar Konağı
6-etiSEM Birimi
7-Kreş ve Gündüz Bakımevi
8-Kütüphane
9-Cami ve Kafetarya
10-Ampute takımı ve futbol takımları için sahalar, açık tenis kortları ve spor alanları
.............................
Etimesgut Belediyesi Devlet Bahçeli Eğitim Spor ve Yaşam Merkezi tamamlanarak hizmet vermeye başladı. 60 bin metre kare üzerinde kurulan ve içerisinde 10 ayrı tesisin yer alığı tesis, yalnız Ankara'nın değil; Türkiye'nin en büyük belediye hizmet yerleşkesi olarak dikkat çekiyor.
Merkezde; havuz, etiSEM binası, 2500 kişilik kapalı spor salonu, sporcu konaklama binası, emekli dinlenme evi, kreş, hanımlar konağı, kütüphane, cami, ampute takımı için idman sahaları, açık basketbol, futbol ve voleybol sahaları, tenis kortları hizmet veriyor.
Çocuklar, gençler, yaşlılar, anneler babalar, ev hanımları bu tesiste buluşuyor; 3 kuşak aynı anda tesisten hizmet alıyor.
EMEKLİ KONAĞI
Etimesgut Belediyesi, emekli konaklarının 5. halkasını bu tesiste gerçekleştirdi. Tarihi Ankara evi şeklinde yapılan konakta, emekliler bir araya geliyor, kitap okuyor, sohbet ediyor, oyun oynuyor. Emekliliğin tadını bu konakta çıkarıyor.
HANIMLAR KONAĞI
Etimesgut Belediyesi Halide Edib Adıvar Hanımlar Konağı'nın ardından bu tesis bünyesinde de hanımlar konağı inşa etti. Yine Ankara Evi şeklinde yapılan konakta, hanımların bir araya gelerek vakitlerini değerlendirebilecekleri, gün ve toplantılarını yapabilecekleri alanlar bulunuyor.
SPOR MERKEZİ
Ankara'nın en nezih spor merkezlerinden biri tesis bünyesinde hizmet veriyor. Merkezde belediyenin 5.yarı olimpik kapalı yüzme havuzu ile tam donanımlı spor salonu, hamam sauna ve buhar odası yer alıyor. Spor Merkezi'nde üyeler için duş, giyinme ve bekleme salonları da bulunuyor. Özellikle spor salonu; büyüklüğü ve içerisindeki spor aletleri çeşitliği açısından Ankara'nın en büyükleri arasında gösteriliyor.
KAPALI SPOR SALONU
Tesiste, 2500 seyirci kapasiteli kapalı spor salonu yer alıyor. Salonun hizmete girmesiyle Etimesgut, basketbol, voleybol, hentbol maçlarına; kapalı salon konserlerine ev sahipliği yapacak. Etimesgut Belediyesi Gelişim Spor Kulübü takımları maçlarını bu salonda yapacak.
SPORCU KONAKLAMA MERKEZİ
Tesisteki 32 kişilik konaklama merkezi, Etimesgut Belediyespor sporcularının modern ve nezih bir ortamda konaklamasını sağlıyor. Bina içerisinde konaklayan sporcular için havuz, yemekhane, dinlenme alanları gibi her türlü sosyal donatı hizmet veriyor.
etiSEM BİNASI
Tesis aynı zamanda bir eğitim yuvası olarak dikkat çekiyor. Etimesgut Belediyesi, 13. ETİSEM birimini, tesis bünyesinde açtı. 14 Ekim tarihinde ders başı yapıldı. etiSEM biriminde meslek ve beceri edindirme programları uygulanıyor. etiSEM biriminde, Kişisel Gelişim ve Eğitim Dersliği, Müzik ve Gösteri Sanatları Atölyesi, Mefruşat ve El sanatları Atölyesi, Sanat ve Tasarım Atölyesi, Geleneksel Türk İslam Sanatları Atölyesi, Geleneksel El Sanatları Atölyesi ile Bilişim ve Teknoloji Laboratuvarı yer alıyor.
KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVİ
Etimesgut Belediyesi kreş ve gündüz bakımevlerinden 5. sini Devlet Bahçeli Eğitim Spor ve Yaşam Merkezi'nde açtı. Kreş ve gündüz bakımevinde, modern sınıflarda okul öncesi eğitim, uzman eğitmenler tarafından veriliyor.
AMPÜTE TAKIMI İÇİN SAHALAR
Tesiste, ampüte takımı için özel olarak yapılmış antrenman ve maç sahaları da yer alıyor. Avrupa şampiyonu olan milli takım futbolcuları ile bir araya gelen Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, oyunculara saha yapılacağını müjdelemişti. Tesisteki sahanın hizmete girmesiyle ampute takımı yeni bir saha kavuşmuş oldu.
AÇIK SPOR ALANLARI
Tesis bünyesindeki açık spor alanları ve çevre düzenlemeleri de dikkat çekiyor. Tenis kortları, basketbol sahaları, antrenman sahalarının hizmet verdiği tesis, her yönüyle yaşamın her alanına dokunuyor.
DEMİREL: EN KAPSAMLI TESİS
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, ilçeye birçok yaşam merkezi kazandırdıklarını belirterek, "Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçelinin adını verdiğimiz tesisimiz, yalnız Etimesgut'un değil Ankara'nın en kapsamlı yaşam, eğitim ve spor yerleşkesidir" dedi.
HERKES İÇİN DONATI VAR
Tesiste, toplumun tüm kesimlerini bir araya getirecek donatılara sahip olduğunu vurgulayan Demirel, "Bu tesitste, herkese yer var. Hayatın her alanına dokunan donatılar var. Çocuklarımız için kreş, gençlerimiz için spor merkezleri, kütüphane, emeklilerimiz için emekli dinlenme evi, kadınlarımız için konak,  meslek ve beceri eğitimi almak isteyenler için etiSEM birimlerimiz, spor kulüplerimiz için antrenman sahaları, sporcu konaklama merkezi, kapalı spor salonu, ampute takımı sahaları ve daha birçok sosyal donatımız yer alıyor. Tesisimizde yok yok. Çok ciddi bir yatırım yaparak yapımını tamamladığımız tesisimizin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Tüm hemşehrilerimizi tesisimizden yararlanmaya davet ediyorum" şeklinde konuştu. 
 
Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org