İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

ENGELLİLER ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ´NDE SOSYALLEŞİYOR

Evlerinden çıkıp tiyatroyla tanıştılar, yarışmalara katıldılar; başarabileceklerine inandılar
ENGELLİLER ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ'NDE SOSYALLEŞİYOR
Etimesgut Belediyesi, sosyal ortamdan uzak duran engellileri evlerinden aldı, Engelsiz Yaşam Merkezi'ni gezdirdi, tiyatroyla tanıştırdı. Engelliler, düzenlenen yarışmalarla kazanmanın, başarabilmenin heyecanını yaşadılar. Aileler, çocuklarının mutluluğuyla duygulanırken, merkezi kazandıran Başkan Demirel'e teşekkür ettiler.
Etimesgut Belediyesi, Engelsiz Yaşam Merkezi'nde engelli ve aileleri için tiyatro gösterisi düzenlendi. Engelliler, merkezin etkinlik salonunda düzenlenen Hacivat-Karagöz oyununu izlediler; yarışmalarla eğlendiler.
Etimesgut Belediyesi, sosyal ortamlardan uzak duran;  evlerinden çıkamayarak dört duvar arasında yaşamını sürdürmek zorunda olan engellileri tespit etti. Engelliler ve aileleriyle teker teker görüşülerek, Belediye'nin yeni hizmete açtığı Engelsiz Yaşam Merkezi'ne davet edildi. Evlerinden belediyenin engelli araçlarıyla alınan engelli vatandaşlar ve ailelerine, önce, onların hizmetine açılan Engelsiz Yaşam Merkezini gezdirildi. Merkezden nasıl yararlanabilecekleri hakkında yetkililerden detaylı bilgi alan engelliler ve aileleri, daha sonra tiyatro gösterisini izlediler.
Tiyatro gösterisi öncesi çekingen davranan engelliler, bir anda kendilerini oyunun içinde buldular. Oyuna dahil olarak oyunculuk deneyimi yaşayan engelliler, Hacivat-Karagöz'ün şakalarıyla kahkahalar attılar, gönüllerince eğlendiler.
'BURASI BİZİM YUVAMIZ'
Engelliler, yarışmalara da katılarak kazanmanın, başarmanın heyecanını da yaşadılar. Çeşitli hediyeler kazanan engellilerin sevinci, ailelerini duygulandırdı. Aileler, merkezle tanışmadan önce dört duvar arasında bir yaşam sürdüklerini ifade ederek, "Bu merkez artık bizim yeni yuvamız. Bu hizmeti bizlere kazandıran Etimesgut Belediye Başkanımız Sayın Enver Demirel'e teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun" dediler.
ANKARA'DA TEK, TÜRKİYE'YE ÖRNEK
Ankara'da tek ve Türkiye'nin örnek; Etimesgut Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi 5 bloktan oluşuyor. Merkezin 2 bloğu özel rehabilitasyon merkezi, 1 blok konaklama merkezi, 1 blok meslek ve beceri merkezi, 1 blok da eğitim ve sosyal hizmet merkezi olarak hizmet veriyor.
 

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org