İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

ENGELSİZ OYUN ÇALIŞTAYI


DEMİREL: “ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ BİZE GURUR VERİYOR”

Etimesgut Belediyesi ile Başkent Üniversitesi arasında gerçekleştirilen ENMEK işbirliği protokolü kapsamında, Etimesgut Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde “Engelsiz Oyun Çalıştayı” gerçekleştirildi. Çalıştaya Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal, Başkent Üniversitesi akademisyenleri ve Engelliler ile aileleri katıldı.

Çalıştay Engelsiz Yaşam Merkezi Öğrencileri tarafından sunulan müzik sunumu ile başladı. Müzik ziyafetinin ardından  Başkent Üniversitesi Yaratıcı Kültür Endüstrileri Araştırma ve Uygulama Merkezi (YAKEM) Müdürü Prof. Dr.  Ahmet Tolungüç çalıştay ile ilgili bilgiler verdi.

Yapılan çalışmalar ile ilgili bir sunum gerçekleştiren Dr. Erman Demir ise Etimesgut Belediyesi ile güzel bir işbirliği içerisinde olduklarını belirterek; “Amacımız kültürü taşıyan, kültürün değerlerinin dünyaya açılmasını sağlayan, toplum içerisinde de öğrenilmesine kıymet ve değer veren oyun kavramını sosyal amaçlı kullanmaktı” ifadelerini kullandı.

Haberal; “Etimesgut Belediyesi hizmetin en güzel örneğini veriyor”
Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal ise konuşmasında; “Bu projede olmaktan mutluluk duyuyoruz. Üniversitelerin Sivil Toplum Kuruluşları ve Belediyeler ile işbirliği yapması son derece önemlidir. Üniversiteler ve Belediyelerin temel amacı insana hizmet etmektir. Belediyelerimizin bir takım görevleri var. Bütün belediyelerimiz yol, kaldırım, park bahçe gibi çalışmaları vardır. Ancak bazı belediyeler var ki bu görevlerinin yanında asli görevleri olan insana hizmeti ön plana almışlardır. Bunların en başında da Etimesgut Belediyemiz gelmektedir. Etimesgut Belediyemiz gerçek insana hizmetin nasıl olacağının en güzel örneğini veriyor. Bundan dolayı sayın belediye başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Engelsiz Yaşam Merkezini, böyle bir eseri planlamak, yapmak, uygulamaya koymak kolay bir iş değil. Etimesgut Belediyesinin yaptığı diğer hizmetler de önemli. Ancak bu hizmet diğerlerinden farklı bir hizmet” dedi.
 
“Görevimizi hakkıyla yerine getiriyoruz”

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Engelsiz Oyun Çalıştayı’nda yaptığı açıklamada; “Etimesgut olarak şanslıyız bölgemizde, Başkent Üniversitesi  Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden birisi ve bu üniversitemiz ile birlikte çok ciddi çalışmalar içerisindeyiz. Konu ne olursa olsun, insana hizmet noktasında, toplumları geliştirme, insanları geliştirme, insanların yaşamına katkı sağlamak, yaşam kalitelerini arttırmak adına Etimesgut Belediyesi olarak her alandaki vatandaşımızın yaşamlarını kolaylaştırmak, onların yaşamlarında bir nebzede olsa yer almak ve benim, bizim diye sahiplendiği belediyesini yanında hissetmesini sağlamak bize yüklemiş olduğu sorumluluğu hakkıyla yerine getirme adına görevimizi ifa ederken aynı zaman da, bölgemizdeki Kamu Kurum ve Kuruluşlarımızla, Üniversitelerimizle, Sivil Toplum Kuruluşlarımızla çalışmalarımızı birlikte yürütüyoruz” dedi.

Başkan Demirel; “Engelsiz Yaşam Merkezimiz bize gurur veriyor”
Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi projesi ile yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirten Başkan Demirel, “etiSEM projemiz çok yoğun olarak kullandığımız, Etimesgut halkının iç içe olduğu bir proje. Bu proje içerisinde, başka bir alanda ENMEK protokolüne imza attık. Başkent Üniversitemiz ile bu protokolleri yaparken toplumun çok daha bilgilenmesi ve gelişmesi adına, meslek edinmeleri adına önemli bir yol kat ettik. Bu projelerde Üniversitelerimizin, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın, eğitimcilerimiz, mesai arkadaşlarımızın çok emekleri, destekleri var. Ancak en önemli emeği bu projelerden ve programlardan yararlanmak isteyen engelli vatandaşlarımız ve aileleri vermektedir. Engelsiz Yaşam Merkezimiz ülkemizin bir göz ışığı niteliğinde ve örnek bir tesis olarak Etimesgut’ta bizim tarafımızdan inşa edilmesi gurur vermektedir. Engelsiz Yaşam Merkezimizin muhakkak çok daha gelişmişi çok daha aktif olanı Türkiye’mizin değişik yerlerinde yer almalıdır” diye konuştu.

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org