İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

ETİMESGUT HEYETİ KKTC´DE CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKAN TARAFINDAN KABUL EDİLDİ

ETİMESGUT HEYETİ KKTC'DE CUMHURBAŞKANI
VE BAŞBAKAN TARAFINDAN KABUL EDİLDİ
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanlığı'nın daveti üzerine yavru vatan Kıbrıs'a giden Etimesgut Belediyesi heyeti KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve KKTC Başbakanı Faiz Sucuoğlu tarafından kabul edildi.
Etimesgut Kaymakamı İzzettin Sevgili, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Etimesgut Belediye Meclis üyeleri ve belediye başkan yardımcılarından oluşan heyet Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Başbakan Faiz Sucuoğlu'nu ziyaret ettiler. Tatar kabulde yaptığı konuşmada, kendisine yapılan bu anlamlı ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 Kısa süre önce Ankara’ya yaptığı ziyarette Etimesgut Belediyesi Türk Tarih Müzesi ve Parkı’nı gezdiğini ve çok etkilendiğini ifade eden Tatar; Türk Tarih Müzesi ve Parkı'nın Türk tarihini, Türk soyunu ve atalarımızın Orta Asya’dan Doğu Akdeniz’e kadar süregelen başarılarının sergilendiği çok önemli ve tarihi bir müze olduğunu dile getirdi. Türk Tarih Müzesi’ne benzer bir çalışmanın KKTC’de de var olmasını istediğini sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Tatar, bunun gelecek nesillere bir miras olarak bırakılabileceğini söyledi. Başkan Demirel de, KKTC'de olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, gösterdiği yakın ilgi ve misafirperverlikten dolayı Ersin Tatar'a teşekkür etti.
Başkan Demirel, Etimesgut Belediyesi ile KKTC’nin Lapta Belediyesi'nin kardeş belediye olması yönünde belediye meclisinde bir karar aldıklarını hatırlatarak, ziyaret kapsamında iki belediye arasında protokollerin imzalandığını söyledi.
 
 
Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org