İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

ETİMESGUT KONSEYİ NDE HERKESİN BİR YERİ VAR

Etimesgut Belediyesi Kent Konseyi, sivil toplum kuruluşları, kadın, gençlik, engelli, emekli ve çocuk meclisleri ile ihtisas ve çalışma gruplarıyla kent kütüphanesini aynı çatı altında buluşturuyor.

5 meclis, 36 mahalle çalışma grubu, 19 ihtisas çalışma grubu, 45 kurs, bin kursiyer ve kent kütüphanesi..
ETİMESGUT KONSEYİ'NDE HERKESİN BİR YERİ VAR
Etimesgut Belediyesi Kent Konseyi, sivil toplum kuruluşları, kadın, gençlik, engelli, emekli ve çocuk meclisleri ile ihtisas ve çalışma gruplarıyla kent kütüphanesini aynı çatı altında buluşturuyor. Konseyde açılan etiSEM kurslarıyla bin kişiye meslek ve beceri eğitimleri ücretsiz veriliyor. Konseyden yararlananların sayısı 5 bini aşıyor.
Konsey bünyesinde 19 ihtisas çalışma grubu, 36 mahalle çalışma grubu ve 5 meclis yer alıyor. Etimesgutlular, yaş ve meslek gruplarına göre istedikleri meclise, ihtisas ve çalışma grubuna  ücretsiz üye olabiliyorlar. Üyeler, temsil ettikleri meclislerin ve mahallelerin sorunlarını, çözümlerini tartışarak belediye yönetimine bildiriyor. Konseyin aldığı kararlar Etimesgut Belediye Meclisi gündemine gelerek onaylandıktan sonra hayata geçiriliyor.
MESLEK VE BECERİ KURSLARI
Etimesgut Kent Konseyi'nde, Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi(etiSEM) kursları düzenleniyor. Konseyde aşçılık, bilgisayar, görme engelliler için Kur’an-ı Kerim, çeyiz ürünleri hazırlama, resim, diksiyon, halk oyunları, grafik tasarım, uygulamalı ilk yardım, THM ve TSM repertuvar eğitimi, takı tasarımı, gitar, ud, piyano, ney, keman, İngilizce, Arapça ve drama kursları ücretsiz olarak veriliyor. Açılan 45 farklı kurstan bine yakın kursiyer yararlanıyor. Kent Konseyi'nde öğrencilerin huzurlu bir ortamda ders çalışmalarına imkan sağlayan Kent Kütüphanesi de hizmet veriyor.
HERKESE AÇIK
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Kent Konseyi’nin modern binası ve çalışmalarıyla Türkiye'nin örnek konseyleri arasında yer aldığını söyledi. Demirel, "Ülkemizin birçok noktasında konseyler oluşturulmuştur. Ama gerek binası gerekse içeriği ve çalışmalarıyla böyle donanımlı, böyle işlevsel bir konsey yoktur. Herkese hitap eden ve herkesi kucaklayan bir konseyimiz var. Okumak için, meslek sahibi olmak için, yaşadığı şehrin sorunlarını tartışmak, çözümler üretmek için ve daha birçok konuda 'ben de bu şehirde yaşıyorum, benim de söyleyecek sözüm var' diyen herkese kapımız açıktır" dedi.

13.11.2017

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org