İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

ETİMESGUT TA 4 MEVSİM SPOR YAPMA İMKANI VAR

Etimesgut Belediyesi, 7'den 77'ye herkesin spor yapması için ilçeye açık ve kapalı spor merkezleri kazandırdı.

Etimesgut Belediyesi ilçeye 7 spor merkezi yaptı. 4 büyük tesisin inşaatı devam ediyor
ETİMESGUT'TA 4 MEVSİM SPOR YAPMA İMKANI VAR
Etimesgut Belediyesi, 7'den 77'ye herkesin spor yapması için ilçeye açık ve kapalı spor merkezleri kazandırdı. Ülkü Spor Tesisleri, Turan Spor Tesisleri, Atabey Spor Tesisleri, Turkuaz Spor Tesisleri'ni hizmete açan Etimesgut Belediyesi, 200 parka koşu yolu, yürüme yolları, açık fitnes setleri ve spor alanları inşa etti. Atatürk Stadyumu'nu revize ederek seyirci kapasiteni artıran Etimesgut Belediyesi, ilçeye başkentin en büyük spor merkezini yapıyor. Bağlıca Yaşam, Eğitim ve Spor Kompleksi'nin spor bölümünde 2500 kişilik spor salonu, sporcu konaklama alanları, antrenman sahaları, açık ve kapalı basketbol ve voleybol sahaları yer alıyor. Etimesgut Belediyesi'nin sosyal tesislerinde de spor merkezleri hizmet veriyor. Atakent Sosyal Tesisleri, Göktürk Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi, Alparslan Türkeş Parkı içindeki komplekste modern spor aletleriyle donatılmış spor alanları bulunuyor.
YENİ TESİS İNŞAATLARI
Etimesgut Belediyesi yüzme severleri de unutmadı. Etimesgutlular, Göktürk ve merkez kompleksteki kapalı havuzlarda yüzme keyfi yaşarken, bu havuzları yeterli görmeyen Etimesgut Belediyesi havuz sayısını 5'e çıkarıyor. Yapımı devam eden Ahi Elvan Aile Yaşam Eğitim Merkezi, Güzelkent Aile Yaşam, Eğitim ve Sağlık Merkezi ile Bağlıca Yaşam, Eğitim ve Spor Kompleksi'nde havuzların yanı sıra spor merkezleri de hizmet verecek. Spor tesislerinde atağa kalkan belediye futbol, basketbol, judo, tenis, masa tenisi ve yüzme branşlarında faaliyet gösteriyor.
GENÇ VE DİNAMİK NÜFUS YAPISI
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, kültür ve sanatın yanı sıra sportif alanda da önemli mesafeler kat ettiklerini belirterek, şunları söyledi: "İlçe olarak genç ve dinamik bir nüfus yapımız var. Bu gençliğimizin öneminin farkındayız. Onların her yönüyle kendilerini geliştirmesi için belediye olarak her türlü imkanımızı seferber ettik, etmeye de devam ediyoruz. Etimesgut, sportif donatılarıyla sportif anlamda da öncü ilçeler arasında yerini almıştır. Ülkü Spor Tesisleri, Turan Spor Tesisleri, Turkuaz Spor Merkezi ve Atabey Spor Merkezi'ni hizmete açtık. Birçok tesisimizde, parkımızda spor alanlarımız mevcuttur. Bağlıca Yaşam, Eğitim ve Spor Kompleksi ile Güzelkent ve Ahi Elvan Yaşam Merkezlerimizin inşaatımız devam ediyor. Futbol takımımız 2. ligde mücadele ediyor ve bu alanda hedefimiz Süper Lig'dir. Masa tenisinde, profesyonel liglerde mücadele ediyoruz. Judoda Türkiye şampiyonları çıkarıyoruz. Teniste büyük bir çıkış yakaladık. Basketbol kulübümüz yoluna emin adımlarla ilerliyor. Spor okullarımızda yüzlerce çocuğumuza spor yapma imkanı sunuyoruz

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org