İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

ETİMESGUT TA FETİH VE ŞÜHEDAYA VEFA GECESİ

Etimesgut Belediyesi ve Etimesgut İlçe Müftülüğü tarafından "Mekke’nin Fethi ve Şühedaya Vefa Gecesi" düzenlendi. Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi Ömer Seyfettin Salonu'nda gerçekleşen geceye, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, İl Müftü Yardımcısı Osman Şener, İlçe Müftüsü Yunus Can, MHP Etimesgut İlçe Başkanı Hacı Ünal ve bini aşkın Etimesgutlu katıldı.

 

Gecede, Kur'an-ı Kerim tilaveti ve selalar okundu. Etimesgut Tasavvuf Musiki Korosu ilahileriyle programa renk kattı. Etimesgut Belediyesi tarafından tamamlanarak Etimesgut Müftülüğü'ne teslim edilen yeni müftülük binasında eğitim alan koro, performansıyla büyük beğeni topladı. Şef Burhan Esen eşliğinde seslendirilen ilahilere, vatandaşlar da eşlik ettiler. Etimesgut Belediyesi tarafından ayyıldızlı bayraklarla süslenen salonda, fetih marşı ve "şehitler ölmez" ilahisi yankılandı.

 

'ŞEHİTLER, EMANET ETTİKLERİ

DEĞERLERİYE YAŞAR'
Gecede, Mekke’nin Fethi ve Şühedaya Vefa konulu konferans veren Etimesgut İlçe Müftüsü Yunus Can şunları söyledi: “Vefa kavramının içerisinde saygı vardır, sevgi vardır, minnet vardır. Bu aziz vatanı bizlere emanet edip giden, kanının düştüğü yeri vatan coğrafyası olan aziz şehitlerimizin uğrunda vefat ettiği değerler vardır. Yaklaşan yılbaşı münasebetiyle çarşılarda, sokaklarda, televizyonlarda, yazlı ve görsel basında yapılan hazırlıkları gördükçe bir mukayese yapıyoruz. Hicri yılbaşını garip bir şekilde geride bıraktık. Camilerin dışında yapılan 3-5 program dışında hiç kimsenin de aklına gelmedi. Bazen, neden böyleyiz; sorusunun yanıtını bulmak lazım. Unutmayalım ki şehitler emanet ettikleri değerleriyle yaşarlar. Şehitler, vurulduklarında değil, unutulduklarında ölürler. Şehitlerimiz, yad edilmekten çok, bıraktıkları emanetin korunmasıyla anılmak isterler”.

 

'MEKKE, YÜCE MAVLA’NIN

BİZE BAHŞETTİĞİ EN GÜZEL MEKANDIR'
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel de konuşmasında; “Bugüne anlam yükleyen Mekke’nin Fethini kutluyorum. Tabii ki bizi biz eden değerle var.  Bizi bir arada tutan kıymetlerimiz var. Onların etrafında buluşup, onların etrafında kaynaşıp, geleceğe umutla baktığımız değerlerimiz, kıymetlerimiz var. Bunlardan bir tanesi de inançlarımızdır, kutsal değerlerimizdir. Mekke bu yönüyle bizim olmazsa olmazımızdır. Yüce mevlanın bize bahşettiği en güzel ve kutsal mekan kıblemiz olan Kabe'nin yer aldığı Mekke'dir. Yeni bir yıla başlıyoruz. Bugün yeni bir muhasebe yapmak gerekir. Neyle meşgul olduk, neler yaptık? Bu programlarda bunun muhasebesinin yapılması gerekmektedir. Yeni yılın memleketimize, milletimize hayırlı olmasını, devletimizin bekasına ve inşaallah kardeşliğimize katkı sağlamasını niyaz ediyorum” dedi.

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org