İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

ETİMESGUT´A ÖZKAYNAKLARLA 21 PARK 180 BİN M² YEŞİL ALAN

Etimesgut Belediyesi'nin kendi mimar ve mühendislerinin projelendirip, belediye işçilerinin gece gündüz çalışarak tamamladığı 21 park ile Türk Tarih Müzesi ve Parkı'na isim verildi.
ETİMESGUT'A ÖZKAYNAKLARLA
21 PARK 180 BİN M² YEŞİL ALAN
Etimesgut Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapımı tamamlanan 21 park ile 58 bin m²'lik Türk Tarih Müzesi ve Parkı'na isim verildi.
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel başkanlığında Kasım Ayı Olağan Toplantısı'nı yapan belediye meclisi parklara isim verilmesini içeren gündem maddesini oybirliğiyle kabul etti.
Başkan Demirel 21 yeni parkla birlikte ilçedeki yeşil alan miktarının 3 milyon 200 bine ulaştığını belirterek, "Parklarımızı kendimiz projelendiriyor, kendi işçimizin emekleriyle yapıyoruz. Eğer bu 21 parkı ihaleye çıkarak yüklenici firmaya yaptırsaydık 100 milyona yakın bir maliyetimiz olacaktı. Ancak biz özkaynaklarımızı kullandık. Parklarımızın tamamını kendi mühendislerimiz projelendirdi, işçilerimiz büyük gayret göstererek canla başla çalıştı. Kısa sürede parklarımızı tamamladık. işçi maaşlarını da hesaba kattığımızda bu parkların bize maliyeti 7 milyon civarındadır. Yani 100 milyonluk bir işi biz 10'da bir fiyatının da çok altına mal ettik. Parklarımızın yapımında emeği olan bütün çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Parklarımızın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
Park isimleri verirken de çok hassas davrandıklarını kaydeden Demirel, "Parklarımıza şehitlerimizin bu ülkeye hizmet etmiş devlet adamlarımızın, bilim insanlarımızın ve milletimiz için sembol olmuş kavramları vermeye gayret ediyoruz" diye konuştu.
PARK İSİMLERİ
Şeyh Şamil Mahallesi 48581 ada yanı 13.384 m²'lik park alanına Süleyman Demirel, Güzelkent Mahallesi'ndeki 18.934 m²'lik park alanına Şehit Tufan Kansuva Parkı adını verdi.
Etimesgut Belediyesi; Ermenistan'a karşı tarihi zafere koşan Azerbaycanlı kardeşlerimizin haklı davasını da unutmayarak Bağlıca Mahallesi'ndeki birbirine yakın 3 parka bir parka Hocalı, Karabağ ve Gence isimlerini verdi. Göksu Mahallesi'ndeki 15.020 m²lik park alanına Ankara'nın başkent oluş tarihi olan 13 Ekim'e atıfta bulunularak "13 Ekim Başkent Parkı' adı verildi. Süvari Mahallesi'ndeki 14.984 m²lik alana Almina Ağaçlandırma Alanı, Eryaman Mahallesi'ndeki 2.464 m²lik alana Aydınlar Parkı, Şehit Osman Avcı Mahallesi'ndeki 1.461 m²lik park alanına Etimesgut Belediyesi CHP Meclis üyesi merhum Gönül Ocak'ın adı verildi. Yeşilova Mahallesi'ndeki 2.000 m²lik alana Ova Parkı, Bağlıca Mahallesi'ndeki 2.651 m²lik park alanına Çambayırı Parkı, İstasyon Mahallesi'ndeki 1.327 m²lik park alanına Huzur Parkı, Şehit Osman Avcı Mahallesi'ndeki 3.982 m²lik park alanına Saklıbahçe Parkı ve 3.192 m²lik park alanına Duru Parkı, Bağlıca Mahallesi'ndeki 3 farklı park alanlarına Manas Parkı, Kıvırcık Parkı ve Hüseyin Nihal Atsız Parkı, Yavuz Selim Mahallesi'ndeki 11.908 m²lik park alanına Çağrı Bey Parkı, 12.400 m²lik park alanına da Tuğrul Bey Parkı, Eryaman Mahallesi'ndeki 2.879 m²lik alana Cahit Zarifoğlu Parkı, Yapracık Mahallesi'ndeki 8.071 m²lik alana: da Yapracık Ağaçlandırma Alanı isimleri verildi.
Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org