İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

ETİMESGUT´TA 100 BİN KİŞİLİK COŞKU

Etimesgut Belediyesi 25. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali devam ediyor

ETİMESGUT’TA 100 BİN KİŞİLİK COŞKU
 

MEYDANDA MİLLİ HEYECAN

Yozgat, Tokat Kırgızistan kültürleri sahnelendi, Sefo konserini 100 bin kişi izledi. Türk Beyleri Kent Meydanı filenin sultanlarının Avrupa şampiyonluğuyla coştu.

Etimesgut Belediyesi 25. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Türk dünyası ve Anadolu kültürleri buluşuyor. Festivalin ilk güç gününde birbirinden renkli kültür ve sanatsal etkinliklere sahne oldu.

YÖRESEL ÜRÜNLER
2. gün Niğde, Erzurum, Kazakistan;  3. gün Yozgat, Tokat ve 5 bin kilometre uzaktan Ankara’ya gelen Kırgızistan’ın kültür ve sanat etkinlikleri düzenlendi. Anadolu illeri kendi yörelerine ait ürünleri stantlarında sergilerken akşam da halk oyunu gösterileri sundular, türkülerini seslendirdiler, yemeklerini tanıttılar. Türk cumhuriyetleri de festivale özel dans gösterileri, yöresel çalgı ve şarkılarıyla festivale renk kattılar.

MEYDANDA MİLLİ HEYECAN
A Milli Kadın Voleybol takımının Avrupa şampiyonası final maçı led ekranlardan Türk Beyleri Kent Meydanı’na verildi. Vatandaşlar hem etkinlikleri hem de final maçını büyük heyecanla takip etti. Sefo verdiği konserle on binlerce hayranını coştururken milli takımımızın kazandığı şampiyonlukla coşku zirveye çıktı. Sefo 10. Yıl marşını sahnede Başkentlilerle birlikte seslendirdi. Sefo konserini 100 bini aşkın kişi takip etti. Belediye Başkanı Enver Demirel de bu heyecana ortak oldu.

HEYECANIMIZ ARTTI
Demirel, “Kültür ve sanatlarımızı yaşadığımız yaşattığımız çok güzel bir festival yaşıyoruz. Büyük Türk dünyası burada. Anadolu burada. Bize ait ne varsa bu meydanda. Bu güzelliğe Kadın voleybol takımımızın şampiyonluğu da eklenince sevincimiz heyecanımız daha da arttı. Takımımızı tebrik ediyorum” dedi. Demirel festivalin 10 Eylül Pazar gününe kadar süreceğini hatırlatarak Başkentlileri festivale davet etti.

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org