İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

ETİMESGUT´TA CUMHURİYET BİR BAŞKA GÜZEL KUTLANDI

100. yıla yakışır dev kültür merkezi, Atatürk Anıtı, binlerce kişilik kortej ve konser...
ETİMESGUT'TA CUMHURİYET BİR BAŞKA GÜZEL KUTLANDI
Etimesgut Belediyesi Cumhuriyet'in 98. yıl dönümünü binlerce kişinin katıldığı etkinliklerle, coşkuyla kutladı.
Kutlamalar kapsamında 1. TBMM Caddesi Kaşmir Kavşağı'na Etimesgut Belediyesi tarafından yaptırılan Atatürk Anıtı'nın açılışı yapıldı. Kutlamalar kortej yürüyüşüyle devam etti. Kortej yürüyüşüne ellerinde meşale ve Türk Bayraklarıyla binlerce kişi katıldı. Etimesgut Kaymakamı İzzettin Sevgili, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, eşi İlknur Demirel, belediye meclis üyeleri, muhtarlar STK temsilcileri de korteje eşlik ettiler. Kortej Etimesgut Belediyesi Atatürk Meydanı'nda sone erdi.
DEV ESERİN TEMELİ ATILDI
Etimesgut Belediyesi tarafından Cumhuriyet'in 100. yılı olan 2023'te tamamlanacak olan 100. Yıl Cumhuriyet Kültür ve Sanat Merkezi'nin temeli atıldı. Etimesgut Kaymakamı İzzettin Sevgili ve Başkan Demirel butona basarak temele ilk harcı döktüler.
Demirel burada yaptığı konuşmada Cumhuriyet'in 98. yılını kutlayan Başkan Demirel, temelini attıkları kültür ve sanat merkezinin 100. yıla yakışacak güzel bir eser olacağın söyledi. Merkezin 10 bin metre kare kapalı alana sahip olacağını ifade eden Demirel, merkezde tiyatro ve konser salonlarının yanı sıra birçok sosyal kültürel donatı ve çevre düzenlemelerinin hizmet vereceğini söyledi. Kutlamalarda seymen ekibi ve Etimesgut Belediyesi Halk Oyunları ekibi de sahne aldı. Program Volkan Konak konseri ile sona erdi.

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org