İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

HAYDİ ÇOCUKLAR TATİLDE MÜZEYE

HAYDİ ÇOCUKLAR TATİLDE MÜZEYE
Etimesgut Belediyesi Türk Tarih Müzesi ve Parkı yarı yıl tatilinde çocuklara birbirinden renkli eğitici, öğretici ve eğlendirici etkinlikler sunuyor. Türk dünyası masalları, Türk dünyası oyunları, meddah, hacivat-karagöz gösterileri gibi birçok etkinlik öğrencileri bekliyor.
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla hazırlanan Türk Dünyası'ndan Masallar programıyla öğrencilere Dede Korkut hikayeleri anlatılacak. Katılımcılar kültürel değerlerimizi yeniden yaşama imkanı bulacak.
26 Ocak etkinliklerinde Türk Dünyası Çocuk Oyunları bölümü yer alacak. Katılımcılara Azerbaycan, Özbekistan, Kazakistan ve Türkmenistan'ın geleneksel oyunları öğretilecek.
27 Ocak'ta Cam Altı Sanat Atölyesi çocuklarla buluşacak. 28 Ocak'ta çocuklar çamurdan geleneksel oyuncaklar yapacak. 29 Ocak'ta meddah gösterisi sunulacak. seramikten yazıtlar yapılacak. Aynı gün sinem gösterimi de gerçekleştirilecek.30 Ocak'taki ebru atölyesi programıyla öğrenciler keyifli anlar yaşayacak. Şubat ayında da etkinlikler kaşık kukla atölyesi geleneksel Türk Zeka Oyunları, tasvir  atölyesi ve Hacivat Karagöz etkinlikleriyle dolu dolu geçecek.
 
Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org