İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

HEM SOHBET, HEM EL İŞİ

Etimesgut Belediyesi Geleneksel El Sanatları Merkezi'nde 200 ev hanımı hem keyifli vakit geçiriyor hem de el becerilerini geliştiriyorlar.

etiSEM Geleneksel El Sanatları Merkezi, ev hanımlarına becerilerini geliştirme imkanı sunuyor

HEM SOHBET, HEM EL İŞİ
Etimesgut Belediyesi Geleneksel El Sanatları Merkezi'nde 200 ev hanımı hem keyifli vakit geçiriyor hem de el becerilerini geliştiriyorlar. Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi (etiSEM) bünyesinde devam eden kurslar büyük ilgi görüyor. Etimesgutlu kadınlar, merkezde açılan çeyiz ürünleri hazırlama, elde kurdela nakışı, iğne oyası, kırk yama, şiş örücülüğünde bebek hırkası örme ve takı tasarım kurslarına katılıyorlar. Sabah ve öğleden sonra devam eden kurslarda hanımlar bir yandan örgülerini örerken bir yandan da koyu sohbet ediyorlar.
Evde oturmak yerine kurslara katılmayı tercih ettiklerini belirten kursiyerler, "etiSEM kursları sayesinde evimizde boş boş oturmaktan kurtulduk. Artık gidebileceğimiz bir kursumuz var.  Geliştirebileceğimiz becerilerimizin olduğununun farkına vardık. Hem sohbet ediyoruz, hem yeni beceriler kazanıyoruz. Burada olmaktan çok mutluyuz" dediler.
 

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org