İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

İHTİYAÇ SAHİBİ VE DEPREMZELERE SOSYAL DESTEK

İHTİYAÇ SAHİBİ VE DEPREMZELERE SOSYAL DESTEK

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Ramazan’da 20 farklı alanda sağladıkları sosyal desteklerle ihtiyaç sahiplerinin ve depremzedelerin yanlarında olduklarını söyledi.

5 bin ihtiyaç sahibinin yararlandığı ETİ-Kart hesaplarına 3.5 milyon TL yatırdıklarını ifade eden Demirel, kart sahiplerinin ilçedeki marketlerden alkol ve tütün ürünleri dışında temel ihtiyaçlarını ETİ-Kart’la karşılayabildiğini söyledi.

HER ALANDA HİZMET
Yardımların artarak devam ettiğini vurgulayan Demirel, “İhtiyaç sahiplerimize sağladığımız sosyal destekleri depremzedelerimize de sunuyoruz. Depremzede vatandaşlarımıza gıda, giyim, yatak, battaniye temizlik ürünü desteğinin yanı sıra; çölyak hastası ise glutensiz gıda, kendi öz bakımını yapamıyorsa evde kişisel bakım hizmeti, yeni doğum yapmışsa hoş geldin bebek çantası, engelli ise medikal cihaz desteği, yaşlı ve hasta ise aşevinden evine kadar sıcak yeme hizmeti, psikolojik sorunlar yaşıyorsa psikolojik destek, çocuklara oyuncak ve kırtasiye desteği sağlıyoruz. Bayram öncesi depremzede çocuklara ve ihtiyaç sahiplerine bayram kıyafeti veriyoruz” dedi.

PAYLAŞMA VE DAYANIŞMA
Demirel bu yıl toplu iftar programı düzenlemediklerini Belediye hizmet binası yanında, Atayurt Mahallesi ve Kahramanmaraş’ta kurulan iftar çadırlarında iftar yemeği verdiklerini hatırlatarak, Ramazan’ın paylaşma, yardımlaşma, dayanışma içinde geçtiğini söyledi.

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org