İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

İSTEYENE UZAKTAN İSTEYENE YÜZYÜZE EĞİTİM FIRSATI

Etimesgut Belediyesi, etiSEM ve etiUZEM projesi ile meslek ve beceri eğitimlerine devam ediyor.
İSTEYENE UZAKTAN İSTEYENE YÜZYÜZE EĞİTİM FIRSATI
Etimesgut Belediyesi etiSEM ve etiUZEM projesi ile ücretsiz meslek ve beceri eğitimlerine devam ediyor. 14 etiSEM biriminde pandemi tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitimler verilirken, etiUZEM ile de uzaktan on-line eğitim hizmeti sunuluyor. Yüz yüze ve uzaktan eğitim hizmeti alan kursiyer sayısı 3 bine ulaştı.
2013 yılından başlatılan ve 50 bini aşkın kişiye kişisel gelişim ve mesleki eğitim imkanı veren Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim Uygulama Merkezi (etiSEM) COVİD-19 pandemisi nedeniyle eğitimlerine geçici süreyle ara vermişti. Yeni normalleşmeyle birlikte kurslar maske, mesafe ve temizlik kuralları çerçevesinde seyreltilmiş sınıflarla yeniden başlatıldı.
DİJİTAL EĞİTİM DÖNEMİ
Etimesgut Belediyesi de bu süreçte vatandaşların eğitimlerinden geri kalmaması için etiUZEM (Uzaktan Eğitim) Projesini hayata geçirdi. etiUZEM'le kayıt yaptıran kursiyerler, yine alanlarında uzman eğitmenlerden on-line çevrimiçi eğitimlerini alma imkanına kavuştu. Bu süreçte bilişim teknolojileri, hobi ve destek eğitimleri, kişisel gelişim, grafik ve fotoğraf, yabancı diller ana dallarında 32 farklı kurs açtı. Kurslarda 33 eğitmen uzaktan eğitim verdi.
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, alınan tedbirler ve geliştirilen etiUZEM projesiyle pandemi sürecinde de meslek ve beceri eğitimlerinin devam ettiğini söyledi. normalleşme sürecinde atılan adımlarla birlikte etiSEM de yüz yüze eğitimlere tekrar başlandığını hatırlatan Demirel, "uzaktan eğitimlerimiz de bu süreçte devam ediyor. İsteyen uzaktan eğimine devam ediyor, isteyen de etiSEM merkezlermizize gelerk yüz yüze eğitimlere katılabiliyorlar" dedi.
14 MERKEZDE MESLEKİ EĞİTİM
etiSEM eğitimleri 14 etiSEM biriminde gerçekleştiriliyor. etiSEM birimleri şunlar: Etisem Merkez Binası, Etimesgut Belediyesi Kent Konseyi, Korkut Ata Kongre Ve Kültür Merkezi, Atakent Sosyal Tesisleri Ve Etisem Geleneksel El Sanatları Eğitim Ve Uygulama Merkezi İle Devlet Bahçeli Eğitim, Spor Ve Yaşam Merkezi’nde Bulunan Etisem Bağlıca Sürekli Eğitim Ve Uygulama Merkezi, Eryaman Bölgesinde Bulunan Göktürk Aile Yaşam Ve Eğitim Merkezi, Yunus Emre Kültür Ve Sanat Eğitim Merkezi, Satuk Buğrahan Geleneksel Türk İslam Sanatları Eğitim Ve Uygulama Merkezi, Etisem Kaşmir Sürekli Eğitim Ve Uygulama Merkezi Ve Etisem Güzelkent Sürekli Eğitim Ve Uygulama Merkezi’nde Bulunan Derslik, Atölye Ve Laboratuvarların Yanında Toki Bölgesinde Bulunan Etisem Atabey Sürekli Eğitim Ve Uygulama Merkezi, Turkuaz Kültür Ve Spor Merkezi İle Atayurt Sürekli Eğitim Ve Uygulama Merkezi".
 
 
 
Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org