İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

KIŞI DÖRT DUVAR ARASINDA GEÇİRMEYİN

ETİMESGUT BELEDİYESİ TESİSLERİNDE HAYAT VAR
Etimesgut Belediyesi'nin yaşam, kültür, eğitim ve spor merkezleri, kış ayını dolu dolu geçirmek isteyenlere birçok alternatif sunuyor. Onlarca ücretsiz meslek ve beceri kursları, kapalı yüzme havuzları, emekli konakları, kapalı spor merkezleri, kütüphaneler, kültür merkezleri ve daha birçok sosyal donatı her gün onbinlerce Etimesgutlu'ya hizmet veriyor.
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, ilçeye kazandırdıkları yaşam merkezlerinin ilçe halkının yaşam kalitesini artırdığını, vatandaşları şehir hayatının stresinden uzak tutarak kendilerini yenileme imkanı sağladığını söyledi. Demirel, "7'den 77'ye her kesime hitap eden yaşam, kültür, sanat ve spor merkezlerimize, tüm hemşehrilerimi davet ediyorum" dedi.
YÜZMEK İSTEYENLER İÇİN...
Kışın yüzme keyfi yaşamak isteyenler için, Etimesgut'ta 4 adet kapalı yüzme havuzu hizmet veriyor. Göktürk Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi, Güzelkent Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi, Elvankent Aile Yaşam Merkezi ve Merkez sosyal tesislerindeki modern yüzme havuzları, sauna ve hamamlar Etimesgutlar'ı bekliyor. Bağlıca Yaşam Eğitim  ve Spor Yerleşkesi'ndeki kapalı yüzme havuzları ise yakında hizmete girecek.
KIŞIN DA ZİNDE KALMAK İSTEYENLER İÇİN...
Etimesgut Belediyesi'nin, her yaştan Etimesgutlu'nun spor yapabildiği spor tesisleri hizmet veriyor. Basketbol, voleybol, futbol sahaları, tenis kortları, fitness setleri gibi birçok donatının yer aldığı Ülkü, Turan, Atabey, Turkuaz, Tunahan Spor Tesisleri ve Atatürk Stadyumu ile Güzelkent, Atakent, Göktürk, Ahi Elvan, Merkez yaşam merkezlerindeki modern kapalı spor salonları, her mevsim zinde kalmak isteyen Etimesgutlular'ı ağırlıyor.
MESLEK VE BECERİ SAHİBİ OLMAK İSTEYENLER İÇİN...
Kış mevsimini meslek ve beceri kurslarına katılıp kendini geliştirmek isteyenler için, birçok kurs imkanı bulunuyor. Ücretsiz etiSEM kursları şu merkezlerde düzenleniyor: Güzelkent Aile Yaşam, Eğitim, Sağlık ve Spor Merkezi, etiSEM Merkez Bina, Geleneksel El Sanatları ve Uygulama Merkezi, Kent Konseyi, Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi, Atakent Sosyal Tesisleri, Göktürk Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi, Yunus Emre Kültür ve Eğitim Merkezi, Satuk Buğrahan Türk İslam Sanatları Eğitim Merkezi, Turkuaz Spor ve Eğitim Merkezi, etiSEM Atayurt birimi ve Engelsiz Yaşam Merkezi.
ETKİNLİKLERE KATILMAK İSTEYENLER İÇİN...
Yaşadığı şehrin gelişimine katkı sağlayıp sosyal etkinliklere katılmak isteyenlerin adresi Kent Konseyi oluyor. Engelli, Kadın, Gençlik Meclisleri ve mahalle çalışma grupları boş vakitlerini verimli şekilde değerlendirmek isteyen Etimesgutlular'ı bekliyor.
HAYAT HER YAŞTA GÜZEL DİYENLER İÇİN...
Eryaman Atatürk, Güzelkent, Elvankent, Atayurt emekli dinlenme evleri kış aylarında da emeklilerin imdadına yetişiyor. Etimesgutlu emekliler, kışın tadını bu konaklarda çıkarıyor. Halide Edib Hanımlar Konağı ise Etimesgutlu hanımların buluşma noktası oluyor.
HUZURLU VE SICAK ORTAMDA DERS ÇALIŞMAK İÇİN...
Etimesgut Belediyesi'nin kütüphaneleri, sakin, huzurlu ve sıcak bir ortamda ders çalışma ve ücretsiz internet imkanı sunuyor. Kent Konseyi'ndeki Kent Kütüphanesi ile Atatürk Ormanı'nda açılan Atatürk Okuma Evi'nin ardından, Yunus Emre Kültür ve Spor Merkezi'nde kurulan kütüphane hergün yüzlerce öğrenciye hizmet veriyor. Ahi Elvan Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi'ndeki 500 kişilik halk kütüphanesi ise açılış için gün sayıyor.
SANATSEVERLER İÇİN...
Etimesgut Belediyesi Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi ile Yunus Emre Kültür Merkezi kış ayını konser, tiyatro, seminer ve konferanslarla dolu geçirmek isteyen Etimesgutlular'ı ağırlıyor. Koroların konserleri ile diğer kültürel ve sanatsal etkinlikler, Etimesgut Belediyesi'nin internet ve sosyal medya hesaplarından duyuruluyor.
 
Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org