İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

MASA´NIN ŞAMPİYONLARI ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ´NDE

2020 Paralimpik Oyunları'nda masa tenisinde aldıkları madalyalarla Türkiye'nin gururu olan Abdullah Öztürk, Nesim Turan ve Ali Öztürk, Etimesgut Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi'nde düzenlenen  "Sporla Engelleri Aşıyoruz" etkinliğine katıldılar.

15 Temmuz Şehitleri Ortaokulu tarafından organize edilen programa Etimesgut Kaymakamı İzzettin Sevgili, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Gürsel Avcı ve öğrenciler katıldı.

PES ETMEYİN
Söyleşide şampiyon sporcular başarılarının sırrını tüm engellere rağmen çok çalışmak ve asla pes etmemek olarak açıkladılar. Türkiye'ye madalyayla dönmenin gururunu yaşadıkların ifade eden masa tenisçiler, öğrencilere "Hiç bir engel sizi yıldırmasın. Çok çalışın" mesajı verdiler.

DÜNYADA BÖYLE MERKEZ YOK
Etkinliğin düzenlendiği engelsiz yaşam merkezini çok beğendiklerini ifade eden Abdullah Öztürk, "Turnuvalar içi birçok ülke gezdim ancak böyle engellilerin ihtiyaçlarını karşılayan bu kadar donanımlı bir merkez görmedim. Etimesgutlular gerçekten çok şanslı. Evlerinden alınıyorlar merkeze geliyorlar. Burada eğitim aldıktan sonra tekrar evlerine bırakıyorlar. Ülkemizde böyle bir merkezin olması çok mutlu etti. Biz daha yaşadığımız ilçede ulaşım sorununu çözemezken Etimesgutlular gerçekten çok şanslı" dedi. Nesim Turan ve Ali Öztürk de merkezi görünce çok etkilendiklerini ifade ederek böyle bir merkezi engelli ve ailelerine kazandırdığı için Başkan Demirel'e teşekkür ettiler.

AŞILMAZ ENGEL YOKTUR
"Hiçbir engel aşılmaz değildir. Bunun bilincindeyiz. Bu bilinçle engelli ve ailelerimize yönelik hizmetler yapıyoruz" diyen Başkan Demirel de, " Toplumun tüm kesimlerine yönelik hizmet ettiğimiz gibi engellilerimiz için de Türkiye'de tek dünyaya örnek bir engelsiz yaşam merkezi kazandırdık. Ampute takımımızın 6 oyuncusu Avrupa şampiyonu olan milli takımımızın futbolcusu. Şampiyonlukta büyük pay sahibiyiz" dedi. İzzettin Sevgili de engelli ve ailelerine yönelik Etimesgut'ta ciddi yatırımların olduğunu söyledi.

Program sonunda 15 Temmuz Şehitler Ortaokulu Müdiresi Bilge Ulukaya tarafından Başkan Demirel'e plaket verildi.

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ
Bağlıca Mahallesi'nde 20 bin metre kare alan üzerine kurulu merkez 5 bloktan oluşuyor. Merkezin 2 bloğu özel rehabilitasyon merkezi, 1 blok konaklama merkezi, 1 blok meslek ve beceri merkezi, 1 blok da eğitim ve sosyal hizmet merkezi olarak hizmet veriyor. Merkez, engelli ve ailelerinin yaşamlarını kolaylaştıran birçok sosyal kültürel donatıyı bir arada sunuyor.

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org