İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

TÜRK TARİH MÜZESİ´NDE DOMBIRA SESİ YANKILANDI

 

Konser, Kazakistan Ankara Büyükelçiliği ve Etimesgut Belediyesi işbirliğiyle Ergenekon Destanı panaromik resminin önünde gerçekleşti.

TÜRK TARİH MÜZESİ'NDE DOMBIRA SESİ YANKILANDI

Etimesgut Belediyesi Türk Tarih Müzesi ve Parkı Kazakistan Milli Dombıra Günü kapanış konserine ev sahipliği yaptı. Müzenin kapalı bölümünde bulunan ve Yaşar Zeynalov tarafından yapılan dev Ergenekon panaromik resmi önünde gerçekleşen dombıra konseri büyük beğeni topladı.

Konsere Kazakistan Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, belediye meclis üyeleri ve pandemi tedbirleri kapsamında az sayıda davetli katıldı. Elmira Şenduran yönetimindeki dombıra korosu birbirinden güzel Türk ezgilerini seslendirdi. Arslanbek Sultanbekov 'Dombıra'  isimli türküsünü katılımcılar ellerinde Türk ve Kazakistan bayraklarıyla eşlik ettiler.

Başkan Demirel, Türk Tarih Müzesi'nde böyle önemli bir konserde buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, Türk dünyasının ortak değerlerine sahip çıkmaya devam edeceklerini söyledi.

Büyükelçi Saparbekuly da konuşmasında Kazkaistan’da kutlanmakta olan Dombıra gününü çok önemsediklerini vurgulayarak "Türk Tarih Müzesi ve Parkı gibi çok güzel bir mekanda konser düzenlemek bizleri çok heyecanlandırdı" dedi.

Konserin ardından Büyükelçi Saparbekuly ve beraberindeki heyet müzeyi gezerek bilgi aldılar.

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org