İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

Halk Kütüphanesi> OTOMASYON SİSTEMİ

 

Masa Atama İşlemi

Kütüphaneye giriş için kullanıcı kartınızı turnikeye okuttuğunuz zaman sistem tarafından otomatik olarak size bir masa numarası atanacaktır. Masa numaranızı ve bulunduğu katı gösteren bir fiş verilecektir. Size atanan masa dışında başka bir masaya oturmanız durumunda hakkınızda işlem yapılacaktır. Fiş üzerindeki kat ve masa bilgilerine dikkat etmeniz gerekmektedir (Örneğin; Giriş Kat A-21 veya Alt Kat A-15). Fişinizi kütüphaneden çıkana kadar saklamanız gerekmektedir.

Mola İşlemi

Kütüphaneye giriş yaptığınız an itibariyle 40 dakikayı doldurmadan mola almanız mümkün olmayacaktır. 40 dakikayı doldurduğunuz zaman mola alma kioskunu kullanarak mola alabilirsiniz. Mola kioskuna T.C. kimlik numaranızı girdiğiniz zaman sistem size 15 dakikalık mola süresi tanımlayacaktır. 15 dakika içerisinde molanızı tamamlayarak kütüphaneye giriş yapmanız gerekmektedir. 15 dakikayı aşmanız durumunda sistem otomatik olarak size atanmış olan masayı iptal edecek ve başka bir kullanıcıya atayacaktır. Kütüphaneden mola almadan direk çıktığınız zaman yine sistem tarafından masanız iptal edilecektir.

Kütüphane Doluluk Durumu

Kütüphanemizin doluluk oranını girişte bulunan ekranlardan görebilirsiniz. Bu kapasite dolduğunda turnikeler açılmayacak ve kütüphaneye giriş yapılamayacaktır.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org