İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
0850 800 00 06
:
Ara
Menu

2010 Yılı Haziran Ayı Meclis Gündemi (Ulaşmak İstediğiniz Meclis Kararına Tıklayınız)

T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 77
OTURUM :   1
07 HAZİRAN 2010 – PAZARTESİ
AÇILIŞ SAATİ: 18:oo

G Ü N D E M   

318-Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti.  (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

319-Belediye Meclis Üyesi Sayın Emine ÜNAL’ ın 7,8,9,10,11 Haziran tarihleri arasında izinli sayılmasına dair yazılı önergesi. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

320-Belediye Meclis Üyesi Sayın Halil HOTAMAN’ ın izinli sayılmasına dair yazılı önergesi. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

321-Etimesgut Kent Konseyi Çalışma Grupları tarafından alınan kararlara ilişkin Başkanlık Yazısı.(Araştırma İnceleme ile Çevre Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

322-Kent Konseyi binasının kiralanmasına yönelik Belediye Meclisinin 08/09/2006 tarih ve 442 sayılı kararı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Daire Başkanlığının ilgili yazısına istinaden iptal edilip edilmeyeceği, iptal edilecekse Kent Konseyi olarak kullanılan bina içerisinde bulunan 36 adet sivil toplum kuruluşu, Etimesgut Halkına eğitim veren bilgisayar odaları (derslikleri), spor salonu, Belediye konservatuarı, Belediyemiz Hanımeli Üretim Merkezi ile idari yönetim odalarının nerede ve nasıl faaliyet göstereceği hususlarının belirlenmesine ilişkin Başkanlık Yazısı. (Hukuk Tarifeler ile Emlak İstimlak Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

323-Bağlıca Mahallesi imarın 46712/1, 46713/1, 46714/3, 46715/1, 46752/1, 46753/1, 46754/1 ve 46755 ada 1 sayılı ada parsellerinde 1/1000 ölçekli UİP plan değişikliğine ilişkin Başkanlık Yazısı. (İmar Islah İsimlendirme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)


324-Göksu Mahallesi Selçuklular Caddesi 46477 ada önünde bulunan yeşil alan ve Alsancak Mahallesi Hikmet Özer Caddesi 45604 – 45568 adalar arasında bulunan yeşil alana isim verilmesine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu. (Kabulüne oyçokluyla karar verildi)

325-Belediyemiz öncülüğünde göz taraması yapılması. (Sağlık Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.)

326-Evcil hayvanların içinde bulunduğu bir parkın uygun görülecek bir yere yapılması. ( Araştırma İnceleme Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.)

327-İlçemiz sınırları içinde yaşayan yaşlı, engelli, bakıma muhtaç ve kimsesi olmayan ailelerin tespit edilerek bu ailelere ev temizlik işlerinde yardımcı olunması. (Yaşlılar Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.)

328-Etimesgut Belediyesine ait internet sitesinde halkın sorularına cevaplar diye bir bölümün açılması ve sorula soruların cevaplarına yer verilmesi. (Hukuk ve Tarifeler Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.)

329-İlçemizdeki engelli vatandaşlarımızın günlük yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla cadde sokak ve alışveriş merkezlerinin engellilere göre dizayn edilmesi. (Engelliler Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.)

330-İlçemizde kurulan halk pazarlarının yerleri ve kurulma günlerine ait bir tablo oluşturularak web sitesinde yer alması. (Araştırma ve İnceleme Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.)

331-İmar planında uygun görülecek bir yere lunapark ve eğlence merkezi yapılması. (Emlak İstimlak komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.)

332-Optimum Alışveriş Merkezinde otopark ile çarşı geçişi arasında bulunan yürüme yolları üzerinde bulunan satıcılar ile ilgili önergede bahse konu gerekli işlemlerin yapılması. (Tüketiciyi Koruma-Esnaf ve Sanatkarlar Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.)

333-Belediyemizce Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa bilgisayar ve internet kullanımına ait ücretsiz kurslar açılması. (Eğitim Kültür Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.)

334-Engelli çocukları olan ailelerin hastaneye gidecekleri zaman Belediyemiz tarafından ücretsiz transfer hizmeti sağlanması. (Engelliler ile Sağlık Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliği ile karar verildi.)

335-Belediyemiz Hizmet Binası içerisinde uygun görülecek bir yere spor aktiviteleri ( masa tenisi, satranç v.b.) konulması. (Sosyal Hizmetler Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.)

336-Veteriner İşleri Müdürlüğünce sinek, sivrisinek ve haşerelere karşı yapılan müdahalelerin devam ettirilmesi ve ayrıca çöp toplama esnasında söz konusu alanların aynı anda ilaçlanması. (Çevre Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.)

337-Belediyemiz birimleri arasında voleybol turnuvası düzenlenmesi. ( Spor ile Bütçe ve Plan Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliği ile karar verildi.)

338-Tren duraklarında bulunan alt geçitlerin ışıklandırma ve temizlik yönünden bakımlı olması. (Araştırma ve İnceleme Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.)

339-Semt pazarlarındaki servis araçlarının yaygınlaştırılması. (Tüketiciyi Koruma – Esnaf ve Sanatkarlar Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.)

340-2009-2010 Eğitim yılı sonunda Okul birinci ikinci ve üçüncüsü olan öğrencilere gençlik yaz kamplarına gönderilmesi. (Gençlik Komisyonu ile Hesap Tetkik Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliği ile karar verildi.)

341-Belediyemizce çeşitli branşlarda yaz okulu açılması. (Hukuk ve Tarifeler Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.)

342-Atatürk fotoğraf sergisinin açılması. ( Halkla İlişkiler ile İnsan Hakları Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliği ile karar verildi.)


Meclis Başkanı            Katip                Katip
Enver DEMİREL            Dilek KOÇ            Makbule SEVİNÇ

T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 78
OTURUM :   2
08 HAZİRAN 2010 –SALI
AÇILIŞ SAATİ: 18:oo

G Ü N D E M          

343-Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

344-İmarın 46029 ada 1 sayılı parselinde 1/1000 ölçekli UİP değişikliğine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

345-Yapracık Mahallesi imarın 114, 115, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 131 ve 132 adaların tüm parsellerinde 1/1000 ölçekli UİP değişikliği teklifine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu. (Yeniden incelenmek üzere ilgili komisyona iadesine oybirliğiyle karar verildi.)

346-17 Haziran Dünya Çölleşmeye Karşı Mücadele Günü münasebeti ile Belediyemizce küresel ısınma hakkında vatandaşlarımıza bilgilendirme amaçlı seminer düzenlenmesi ve imar planındaki yeşil alanların biran önce faaliyete geçirilmesine ilişkin Emlak İstimlâk Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

347-24 Haziran Kooperatifçiler Günü münasebeti ile Belediyemizce vatandaşlarımıza ve belediye personellerimize kooperatifçilik yasası hakkında bilgilendirme amaçlı seminer düzenlenmesine ilişkin Sosyal hizmetler Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

348-Belediyemizce engellilere yönelik kendi branşlarına göre spor müsabakaları düzenlenmesine ilişkin Engelliler Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

349-İlçemizde imar planındaki trafo alanı olarak ayrılan yerlerin bir an önce faaliyete geçirilmesine ilişkin Tüketiciyi Koruma - Esnaf ve Sanatkarlar Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

350-2009–2010 Eğitim Öğretim Yılı sonunda Belediyemizde staj yapan öğrencilere uygun görülecek çeşitli hediyeler verilmesine ilişkin Gençlik Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

351-Belediye Meclis Üyesi Sayın Eyüp GÖZGEÇ’ in 8,9,10,11 Haziran tarihleri arasında izinli sayılmasına dair yazılı önergesi. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

352-Belediye Meclis Üyesi Sayın Halil HOTAMAN’ ın izinli sayılmasını isteyen Belediye Meclis Üyesi Sayın Mesut ŞAHİNGÖZ’ ün sözlü önergesi. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

Meclis Başkanı            Katip                Katip
Enver DEMİREL            Makbule SEVİNÇ         Günal US            

T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 79
OTURUM :   3
09 HAZİRAN 2010 – ÇARŞAMBA
AÇILIŞ SAATİ: 18:oo

G Ü N D E M     

353-Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

354-13 Haziran Babalar Günü münasebeti ile program ve etkinlikler düzenlemesine ilişkin Yaşlılar Komisyon Raporu.(20 Haziran olarak değiştirilmek kaydıyla, kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

355-İlçemizdeki yeni yerleşim yerlerine hat verilmesi ve mevcut hatlardaki araçlardaki sefer sayısının artırılmasına ilişkin Araştırma İnceleme Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

356-2009–2010 Eğitim Öğretim Yılı sonunda ilçemizdeki Gazi ve şehit ailelerinin okuyan öğrencilerine yaz aylarında tatil imkanı sağlanmasına ilişkin Hesap Tetkik Komisyon Raporu.(Düzeltilmek kaydı ile kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

357-Topçu Mahallesi Eski 694 yeni 1552 sokağın asfaltlanması ve ayrıca yine Topçu Mahallesi imarın 45758 ada 2 sayılı parselinde bulunan alana park çalışmalarının yapılmasına ilişkin Çevre Komisyon Raporu.(Düzeltilmek kaydı ile kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

358-Tunahan Mahallesi sınırları içerisinde faaliyet gösteren işletmelerin mevzuata uygun olarak eksik ve diğer sorunlarının çözüme kavuşturulmasına ilişkin Çevre ile Hukuk ve Tarifeler müşterek Komisyon Raporu.(Düzeltilmek kaydı ile kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

359-İlçemizde sağlıklı et satışı için gerekli önlem ve tedbirlerin alınmasına ilişkin Araştırma İnceleme ile Tüketiciyi Koruma- Esnaf ve Sanatkârlar Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

360- Belediye Meclis Üyesi Sayın Turgut KAYMAK’ ın izinli sayılmasına dair yazılı önergesi. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)


Meclis Başkanı            Katip                Katip
Enver DEMİREL            Dilek KOÇ            Makbule SEVİNÇ

T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 80
OTURUM :   4
10 HAZİRAN 2010 – PERŞEMBE
AÇILIŞ SAATİ: 15:oo

G Ü N D E M                    
361-Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Düzeltilmek kaydıyla Kabulüne oybirliği ile karar verildi.)

362-Tunahan Mahallesi sınırları içerisinde altyapı çalışmalarından dolayı zarar gören yerlerin tamir ve onarımlarının yapılmasına ilişkin Araştırma İnceleme ile Çevre Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

363-2010 yılı içerisinde Belediyemizce uygun görülecek bir tarihte toplu nikah töreni yapılmasına ilişkin Halkla ilişkiler ile İnsan Hakları Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

364-2010 yılı içerisinde Belediyemizce uygun görülecek bir tarihte toplu sünnet töreni düzenlenmesine ilişkin Bütçe ve Plan ile Sağlık Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

365-Şehit Osman Avcı mahallesi sınırları içerisinde İş-bir sünger fabrikasının baca atığı sorununun çözüme kavuşturulmasına ilişkin Halkla İlişkiler ile Araştırma ve İnceleme Komisyonlarına müşterek Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

366-İlçemiz okullarında 2009–2010 Eğitim Öğretim Yılı sonunda okul birinci, ikinci ve üçüncüsü olan öğrencilere Belediyemizce uygun görülecek olan hediyeler verilmesine ilişkin Spor ile Hukuk ve Tarifeler Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

Meclis Başkanı            Katip                Katip
Enver DEMİREL            Dilek KOÇ            Makbule SEVİNÇ


T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 81
OTURUM :   5
11 HAZİRAN 2010 – CUMA
AÇILIŞ SAATİ: 15:oo

G Ü N D E M               

367-Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

368-Eryaman Mahallesi 45919 ada yanı 3. cadde ve 4. cadde arasında bulunan parka isim verilmesine ilişkin Başkanlık Yazısı. (İmar Islah İsimlendirme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

369-5393 sayılı Belediye Kanununun 85.maddesi uyarınca Belediyemize 1 adet aracın hibe edilebilmesi için Belediye Başkanına veya yetki devri yaptığı Belediye Başkan Yardımcısına yetki verilmesine ilişkin Başkanlık yazısı. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

370-Şehit Osman Avcı mahalle sınırları içerisinde Lale Evlerinin yaya kaldırımları ve ulaşım sorunlarının çözüme kavuşturulmasına ilişkin Çevre ile Tüketiciyi Koruma- Esnaf ve Sanatkârlar Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

371-İstasyon Mahallesi Hikmet Özer Caddesi ile 15. sokağın kesiştiği köşede Şehit Asteğmen Yadigâr YUKARIKIR hayratı için yapılan çeşmenin aktif hale getirilmesi yada uygun görülecek başka bir yere yeniden yapılmasına ilişkin Araştırma İnceleme ile Çevre Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

372-İlçemizdeki parkların korunması ile ilgili vatandaşlarımıza seminer verilmesi, izcilik şenlikleri ve izcilik kampı düzenlenmesine ilişkin Eğitim Kültür ile Çevre Komisyonları müşterek Raporu. (Düzeltilmek kaydıyla oybirliğiyle karar verildi)

373-Emlak, Arsa Rayiç bedellerinin araştırılmasına ilişkin Hukuk ve Tarifeler ile Emlak İstimlak Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

374-Kent Konseyi binasının kiralanmasına yönelik Belediye Meclisinin 08/09/2006 tarih ve 442 sayılı kararı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Daire Başkanlığının ilgili yazısına istinaden iptal edilip edilmeyeceği, iptal edilecekse Kent Konseyi olarak kullanılan bina içerisinde bulunan 36 adet sivil toplum kuruluşu, Etimesgut Halkına eğitim veren bilgisayar odaları (derslikleri), spor salonu, Belediye konservatuarı, Belediyemiz Hanımeli Üretim Merkezi ile idari yönetim odalarının nerede ve nasıl faaliyet göstereceği hususlarının belirlenmesine ilişkin Hukuk Tarifeler ile Emlak İstimlak Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne oyçokluğuyla karar verildi.)

375-Belediye Meclis Üyesi Sayın Tugay SANCAR’ ın 11/06/2010 tarihleri arasında izinli sayılmasına dair yazılı önergesi. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)


Meclis Başkanı            Katip                Katip
Enver DEMİREL            Dilek KOÇ            Makbule SEVİNÇ
   

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org