İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
0850 800 00 06
:
Ara
Menu

2010 Yılı Mart Ayı Meclis Gündemi (Ulaşmak İstediğiniz Meclis Kararına Tıklayınız)

T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 62
OTURUM :   1
01 MART 2010 – PAZARTESİ
AÇILIŞ SAATİ: 18:oo
G Ü N D E M     

131-    Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

132-    İlçemizin tanıtımı amacıyla kitap bastırılması. (Hesap Tetkik ile Sosyal Hizmetler Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi)

133-    ITRİ Parkının aydınlatma, bakım ve onarım işlerinin yapılması. (Çevre Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi)

134-    İlçemizdeki yaşlı ve engellilere yönelik geniş kapsamlı sağlık taraması yapılması. (Sağlık ile Yaşlılar Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi)

135-    Eryaman 4. Etap 46492 ada Hayat Sitesinin 183. sokak tarafına bakan boş alanın ağaçlandırılması ve yeşillendirilmesi. (Çevre Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi)

136-    Sakarya Parkının Ahikent yönündeki kenarında bulunan 40-50 m uzunluğundaki yaya kaldırımının bakımının yapılması. (Çevre Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi)


137-    Ufuk Arslan Lisesinin arsasına halı saha yapılması. (Hukuk ve Tarifeler ile Spor Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi)

138-    Almina Parkı ve Yüzme havuzunun istinat duvarı ile Yıldırım Beyazıt Parkındaki çökme ve kaymalarla ilgili yapılan işlemler hakkında bilgi verilmesi.(Araştırma ve İnceleme ile Hukuk ve Tarifeler Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi)

139-    Emlak, Arsa Rayiç bedellerinin araştırılması. (Hukuk ve Tarifeler ile Emlak İstimlak Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi)

140-    Çanakkale Şehitlerine hediye edilmek üzere uygun görülecek bir alana saat kulesi yapılması. (Çevre Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi)

141-    Eryaman Bölgesinde Kızılırmak Boru Hattı inşaatından dolayı oluşan atıkların temizlenmesi.(Çevre Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi)

142-    Eryaman 3. Etapta bulunan mini futbol ve basketbol sahalarının Gençlik ve Spor Müdürlüğünden Belediyemize kazandırılarak Spor Kompleksine dönüştürülmesi. (Bütçe ve Plan ile Emlak İstimlak Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi)

143-    Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun istinat duvarı ile ilgili yapılan işlemler hakkında bilgi verilmesi. (Araştırma ve İnceleme ile Hukuk ve Tarifeler Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi)

144-    İlçemizde bisiklet yarışması düzenlenmesi. (Spor ile Gençlik Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi)

145-    Ahi Elvan Camii avlusunda bulunan Ahi Elvan’ ın hayatı yaptıkları ve çalışmaları hakkında halkımızın bilgilendirilmesi.( Halkla İlişkiler ile Araştırma ve İnceleme Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi)

146-    Engelli vatandaşlarımıza yönelik meslek edindirme kursları açılması.(Engelliler Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi)

147-    23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramında program ve etkinlikler düzenlenmesi, ilçemizde yapılacak programlara iştirak edilmesi. (İnsan Hakları ile Eğitim Kültür Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi)

148-    Eryaman da tespit edilen alanlara park yapılması.(Çevre Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi)  

149-    Çöp toplama yerleri haricindeki yerlere çöp atılmaması hususunda esnaflara ve vatandaşlarımıza bilgilendirme amaçlı broşür bastırılarak dağıtılması. (Tüketicici Koruma – Esnaf ve Sanatkarlar Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi)  

150-    Belediye Meclis Üyesi Sayın Eyüp GÖZGEÇ’ in izinli sayılmasına dair yazılı önergesi. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

151-    Kurumumuz personellerinden kesilen KEY ödemelerine ilişkin program satın alınması ve hak sahiplerine konut edindirme yardımlarının ödenmesine ilişkin Başkanlık yazısı. (Hukuk ve Tarifeler Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

152-    Ayyıldız Mahallesi imarın 45932 ada 1 sayılı parselinde 1/1000 ölçekli UİP Değişikliğine ilişkin Başkanlık yazısı. (İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi)

153-    Bağlıca Köyiçi 1/5000 ölçekli NİP Revizyonu önerisi ve 1/1000 ölçekli UİP Revizyonuna ilişkin Başkanlık yazısı. (İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi)

154-    4 adet yeşil alan üzerinde yapılan parklara isim verilmesine ilişkin Başkanlık yazısı. (İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi)


Meclis Başkanı              Katip                Katip
Enver DEMİREL              Makbule SEVİNÇ        Günal US

T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 63
OTURUM :   2
02 MART 2010 – SALI
AÇILIŞ SAATİ: 18:oo

G Ü N D E M          

155-    Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

156-    Ahikent Taah.Tic.Tek.Yat.Ltd.Şti. nin Kredi Kuruluşlarından ve Bankalardan piyasa koşullarından 500.000.00, TL Kredi kullanmak suretiyle borçlanabilmesine ilişkin Başkanlık yazısı. (Hukuk ve Tarifeler Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi)

157-    Belediye Meclis Üyesi Sayın Turgut KAYMAK’ ın izinli sayılmasına dair yazılı önergesi. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

158-    Belediye Meclis Üyesi Sayın Orhan KILIÇ’ ın izinli sayılmasını isteyen Belediye Meclis Üyesi Nuri SOYLU’ nun sözlü önergesi. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

159-    Maktu Para Cezası oranlarının yeniden belirlenmesine ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

160-    Milli Müdafaa Mükellefiyeti Komisyonuna Belediyemizi temsilen 2 üyenin seçilmesi ne ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

161-    2010 Mali Yılı Bütçe döneminde İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce hizmet karşılığı alınacak ücretlerin belirlenmesine ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

162-    İlçemiz okullarında öğrenim gören öğrencilere yönelik ağız ve diş sağlığı kampanyası başlatılması ayrıca öğrencilere diş fırçası ve macunu dağıtılmasına ilişkin Sağlık Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

163-    Belediyemize ait Olimpik Yüzme Havuzunda belirli yaş grupları arasında yüzme müsabakaları düzenlenmesine ilişkin Spor Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

164-    Belediyemizce uygun görülen bir alana kapalı spor salonu yapılmasına ilişkin Spor Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)


Meclis Başkanı            Katip                Katip
Enver DEMİREL            Dilek KOÇ            Makbule SEVİNÇ


G Ü N D E M              

165-    Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

166-    İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün kuruluş, çalışma usul ve esaslarına dair yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair Başkanlık yazısı. (Hukuk ve Tarifeler Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi)

167-    Başkanlık Binası otoparklarına çizgi çizilmesi ve yeni otopark alternatiflerinin araştırılmasına ilişkin Çevre Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

168-    İlçemiz İstasyon Mahallesi Tüzün Sokak ile Şehit Murat Yüceler Sokağının kesiştiği noktaya hız kesici kasis yapılmasına ilişkin Çevre Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

169-    Trafiğin yoğun olduğu İstasyon Caddesi Planet Aile Yaşam Merkezi ile Hava Hastanesi mevkilerine trafiğin sağlıklı yürümesi için emniyet ve zabıta işbirliği ile gerekli tedbirlerin alınmasına ilişkin Çevre Komisyon Raporu. (Düzeltilmek kaydıyla kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

170-    Belediyemiz internet sitesinde İlçemizde vefat edenlerin adı soyadı, cenazenin hangi camiden kaldırılacağı ve nereye defnedileceği, evlilik ve doğum haberleri, günlük hava raporları, siyasi ve ekonomi haberleri gibi güncel bilgilendirmelere yer verilmesine ilişkin Araştırma ve İnceleme Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

171-    Belediyemizce bir deprem planı hazırlanması ve halka duyurulmasının sağlanmasına ilişkin Araştırma ve İnceleme Komisyon Raporu. (Yeniden incelenmek üzere Komisyona iadesine oybirliğiyle karar verildi)

172-    İlçemiz Eryaman ve Elvankent bölgelerine birer adet yüzme havuzu yaptırılmasına ilişkin Bütçe ve Plan Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

173-    08 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle program ve etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Bütçe ve Plan Komisyon Raporu. (Kabulüne oyçokluğuyla karar verildi)


Meclis Başkanı            Katip                Katip
Enver DEMİREL            Dilek KOÇ            Makbule SEVİNÇ


T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 65
OTURUM :   4
04 MART 2010 – PERŞEMBE
AÇILIŞ SAATİ: 18:ooG Ü N D E M                 

174-    Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

175-    Belediye Hizmet Binası ve Park aydınlatmalarında kullanılan lambaların fotosel sistemine geçilmesine ilişkin Tüketiciyi Koruma – Esnaf ve Sanatkarlar Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

176-    Belediyemiz Kent Konseyinde bulunan kütüphanedeki kitap sayısının artırılmasına ilişkin Eğitim Kültür Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

177-    18 Mart Şehitler Haftası münasebetiyle İlçemiz sınırları içerisinde ikamet eden Şehit Ailelerinin ziyaret edilmesi ayrıca sorun ve ihtiyaçlarının tespit edilerek giderilmesine ilişkin Sosyal Hizmetler ile Engelliler Komisyonları müşterek raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

178-    18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle İlçemizde 8. sınıf öğrencilerinden ilk yarı döneminde okul birinci ve ikincilerine yönelik Çanakkale’ye gezi düzenlenmesine ilişkin Gençlik ile Bütçe ve Plan Komisyonları müşterek raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

179-    Alkollü iken ve cep telefonu kullanırken araç kullanılmaması hususunda seminer düzenlenmesine ilişkin Halkla İlişkiler ile İnsan Hakları Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)


Meclis Başkanı            Katip                Katip
Enver DEMİREL            Makbule SEVİNÇ        Günal US

T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 66
OTURUM :   5
05 MART 2010 – CUMA
AÇILIŞ SAATİ: 11:oo


G Ü N D E M           

180-    Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

181-    Ahikent Taah.Tic.Tek.Yat.Ltd.Şti. nin Kredi Kuruluşlarından ve Bankalardan piyasa koşullarından 500.000.00, TL Kredi kullanmak suretiyle borçlanabilmesine ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

182-    Ayyıldız Mahallesi imarın 45932 ada 1 sayılı parselinde 1/1000 ölçekli UİP Değişikliğine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

183-    18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası münasebetiyle Yaşlı ve Engelli vatandaşlarımıza nasıl davranılacağı hususunda Belediyemiz personeline ve vatandaşlarımıza eğitim semineri verilmesine ilişkin Yaşlılar ve Engelliler Komisyonları müşterek raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

184-    İlçemizde İmar Planlarında yeşil alan ve park alanı olarak ayrılan alanların biran önce faaliyete geçirilmesine ilişkin İmar Islah İsimlendirme ile Araştırma ve İnceleme Komisyonları müşterek raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

185-    Belediyemizce uygun görülen bir alana trafik eğitim pisti ve sürücü kursları için eğitim alanı yapılmasına ilişkin Emlak İstimlak ile Hesap Tetkik Komisyonları müşterek raporu. (yeniden incelenmek üzere ilgili komisyonlara iadesine oybirliğiyle karar verildi)

186-    Belediye Meclis Üyesi Sayın Orhan KILIÇ’ ın izinli sayılmasına dair yazılı önergesi. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

187-    Belediye Meclis Üyesi Sayın Sevgi ŞAHİNDOKUYUCU’ nun izinli sayılmasına dair yazılı önergesi. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

188-    Belediye Meclis Üyesi Sayın Ayhan YILMAZ’ ın izinli sayılmasına dair yazılı önergesi. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)


Meclis Başkanı            Katip                Katip
Enver DEMİREL            Makbule SEVİNÇ        Günal US

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org