İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

2010 Yılı Ocak Ayı Meclis Gündemi (Ulaşmak İstediğiniz Meclis Kararına Tıklayınız)

T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 52
OTURUM :   1
04 OCAK 2010 – PAZARTESİ
AÇILIŞ SAATİ: 18:oo

G Ü N D E M   

01-    Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

02-    5393 sayılı Belediye Kanununun 25. maddesine istinaden Belediyemizin 2009 yılına ait Gelir ve Giderleri ile Hesap ve İşlemlerinin denetimi için Belediye Meclisi içinden 3 veya 5 kişiden oluşmak üzere denetim Komisyonu kurulması için üye seçilmesi ve seçilecek bu üyelere ödenecek ücretin tespitine ilişkin Başkanlık yazısı. (Yapılan gizli oylama neticesinde Asım GÜRBÜZ, Makbule SEVİNÇ, Emine ÜNAL, Yavuz DEMİRCİ, Ayhan YILMAZ seçilmişlerdir.)

03-    Dil Devrimi caddesinde sürmekte olan yol genişletme çalışmaları ile bu alanda koşu yolu yapılması.(Araştırma ve İnceleme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi)

04-    Yeni evlenen çiftlerimize evlilik öncesi ve sonrası aile danışma ve evlilik eğitimi verilmesi.(Halkla İlişkiler ile İnsan Hakları Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi)

05-    Eryaman 531. sokaktaki otobüslerin ilk hareket noktasındaki ışıklandırmanın artırılması.(Araştırma ve İnceleme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi)

06-    İlçemizdeki ihtiyaç sahibi yürüme engelli vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye temin edilmesi.(Engelliler ile Bütçe ve Plan Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi)

07-    2319 sokaktaki aydınlatmanın artırılması.(Çevre Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi)

08-    İmar Planında Ticaret alanı olarak ayrılan henüz faaliyete geçmeyen yerlerin bir an önce faaliyete geçirilmesi(Emlak İstimlak ile İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi)

09-    Yunus Market ile Kiler Market arasındaki yol kenarında bulunan kaldırımların içeri doğru çekilmesi(Çevre Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi)

10-    01-09 Mart Vergi Haftası münasebetiyle vatandaşlarımıza konu ile ilgili seminer düzenlenmesi(Tüketiciyi Koruma – Esnaf ve Sanatkarlar Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi)

11-    Engelli vatandaşlarımızın caddelerde daha rahat hareket edebilmeleri için kaldırımların engellilere göre düzenlenmesi ve trafik ışıklarının görme engellilere göre sesli sistemlerin yerleştirilmesi(Engelliler Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi)

12-    01-07 Mart Yeşilay Haftası ile ilgili vatandaşlarımıza seminer verilmesi(Eğitim Kültür Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi)

13-    65 yaş üzerinde ihtiyaç sahibi yaşlılarımıza yardım edilmesi (Hesap Tetkik Komisyonu ile Yaşlılar Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi)

14-    28 Şubat Sivil Savunma Günü münasebetiyle depremden korunma ve yangın söndürme tatbikatları yapılması(Gençlik ile Sağlık Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi)

15-    Kış mevsimi dolayısıyla hava kirliliğinin en az seviyeye indirilmesi için denetimlerin artırılması(Sosyal Hizmetler Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi)

16-    İlçemizde bulunan liselerde masa tenisi turnuvası düzenlenmesi (Spor Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi)  

17-    Alsancak Mahallesinde bulunan Cumartesi günü kurulan pazar yerinin üzerinin kapatılması.( Araştırma ve İnceleme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi)

18-    İlçemiz sınırları içerisindeki Yıldırım Beyazıt Parkında gerekli önlemlerin alınması.( Araştırma ve İnceleme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi)

19-    Belediye Oteli ve Yüzme Havuzu civarında bulunan istinat duvarı ile ilgili gerekli önlemlerin alınması. (Araştırma ve İnceleme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi)

20-    İlçemizde bulunan asansörlerin Belediyemiz tarafından her yıl kullanılabilir ruhsatı verilmesi, ruhsatı olmayan asansörlerin tespit edilmesi ve ruhsat almalarının sağlanması.(Araştırma ve İnceleme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi)

21-    Şeker Mahallesi 3. cadde üzeri ve bu caddeye bağlanan sokaklardaki aydınlatma sistemlerinin yapılması(Araştırma ve İnceleme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi)


22-    İstasyon Caddesinde özellikle sabah saatlerindeki trafik yoğunluğunun azaltılması için gerekli tedbirlerin alınması(İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi)

23-    Belediyemizin kurmayı düşündüğü Asfalt Tesisinin yanı sıra Renkli Asfalt tesisinin de ilave edilmesi(Araştırma ve İnceleme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi)

24-    5393 sayılı Belediye Kanununun 85.maddesi uyarınca Belediyemize 5 adet aracın hibe edilebilmesi için Belediye Başkanına veya yetki devri yaptığı Belediye Başkan Yardımcısına yetki verilmesine ilişkin Başkanlık yazısı. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

25-    Belediye Meclis Üyesi Sayın Recep DOĞAN’ ın izinli sayılmasına dair Belediye Meclis Üyesi Sayın Mesut ŞAHİNGÖZ’ ün sözlü önergesi(Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)  


Meclis Başkanı            Katip                Katip
Enver DEMİREL            Dilek KOÇ            Makbule SEVİNÇ
T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 53
OTURUM :   2
05 OCAK 2010 – SALI
AÇILIŞ SAATİ: 18:oo
G Ü N D E M             

26-    Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

27-    Belediyemize ait iş makinelerinin ücreti mukabilinde kiralanmasından alınacak ücretlerin tespitine ilişkin Başkanlık yazısı. (Hukuk ve Tarifeler Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi)

28-    Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünden yardım alınarak 47396 – 45785 adalar arası alana park, oyun alanı ve spor tesisi yapılmasına ilişkin Başkanlık yazısı. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

29-    Belediyemizde 2010 yılı içerisinde tam zamanlı ve kısmi zamanlı sözleşmeli personellere ödenecek ücretin belirlenmesine ilişkin Başkanlık yazısı. (Hukuk ve Tarifeler Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi)

30-    2010 Mali Yılı Bütçe Döneminde Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi hizmetlerinden yararlanacaklardan alınacak ücretin belirlenmesine ilişkin Başkanlık yazısı. (Hukuk ve Tarifeler Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi)

31-    Dördüncü 5 yıllık imar çalışma programına ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

32-    2464 sayılı Belediye Gelirleri Kanununun 15, 21, 56 ve 84. maddelerine istinaden 2010 Mali Yılı Bütçe döneminde İlan Reklam Vergisi, İşgal Harcı ve Eğlence vergisinden alınacak ücretlerin tespitine ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

33-    2464 sayılı Belediye Gelirleri Kanununun 97 maddesine istinaden 2010 Mali Yılı Bütçe döneminde Maktu Evrak satış bedellerinin tespitine ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

34-    2010 Mali Yılı Bütçe Döneminde Plan ve Proje Müdürlüğünce hizmet karşılığı alınacak ücretlerin tespitine ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyon Raporu. (Düzeltilmek kaydıyla kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

35-    Belediye Meclis Üyesi Sayın Orhan KILIÇ’ ın izinli sayılmasına dair yazılı önergesi (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)    

36-    Belediye Meclis Üyesi Sayın Turgut KAYMAK’ ın izinli sayılmasına dair yazılı önergesi (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)    

37-    Belediye Meclis Üyesi Sayın Eyüp GÖZGEÇ’ in izinli sayılmasına dair yazılı önergesi (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)    

38-    Belediye Meclis Üyesi Sayın Recep DOĞAN’ ın izinli sayılmasına dair yazılı önergesi (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)    

Meclis Başkanı            Katip                Katip
Enver DEMİREL            Dilek KOÇ            Günal UST.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 54
OTURUM :   3
06 OCAK 2010 – ÇARŞAMBA
AÇILIŞ SAATİ: 18:oo

G Ü N D E M            

39-    Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Düzeltilmek kaydıyla kabulüne oybirliğiyle karar vedildi)

40-    Kış şartlarına hazırlanmak amacıyla Belediyemizce gerekli önlemlerin alınmasına ilişkin Çevre Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

41-    İlçemizdeki ilköğretim okulları arası sporun önemi konulu kompozisyon yarışması düzenlenmesine ilişkin Spor Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

42-    Sınır noktalarına ilçemizi tanıtım amacıyla ışıklı bilbordlar yapılmasına ilişkin Araştırma ve İnceleme Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

43-    2009-2010 Eğitim Öğretim yılının ilk yarısında teşekkür ve takdir belgesi alan engelli öğrencilere çeşitli hediyeler verilmesine ilişkin Engelliler Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

44-    Belediye personellerinin yeni yıla motive olmaları, kardeşlik ve dostluk duygularının pekişmesi amacıyla bir araya getirilerek program ve etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Sosyal Hizmetler Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

45-    İlçemizde Cem Evi ve Sosyal Kültürel Tesis yapımı için arsa tahsisine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme ile İnsan Hakları Komisyonlarına Müşterek Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

46-    Belediye Meclis Üyesi Sayın Orhan KILIÇ’ ın izinli sayılmasına dair yazılı önergesi. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)
Meclis Başkanı            Katip                Katip
Enver DEMİREL            Dilek KOÇ            Makbule SEVİNÇT.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 55
OTURUM :   4
07 OCAK 2010 – PERŞEMBE
AÇILIŞ SAATİ: 18:oo

G Ü N D E M     

47-    Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

48-    Susuz Mahallesi 46198 ada 1 sayılı parseldeki Belediyemize ait 103/12234 m2 hissenin İl Özel İdaresine ilköğretim okulu yapılmak üzere bedelsiz devrine ilişkin Başkanlık yazısı. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

49-    Sigaranın zararları ve bırakma yöntemleri ile ilgili afiş, broşür ve seminerlerle vatandaşlarımızın bilinçlendirilmesine ilişkin Halkla İlişkiler ile Sağlık Komisyonları Müşterek raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

50-    Röperli Krokiler, Harita Mühendisliği sorumluluğunu gerektiren her türlü iş ve işlemlerden onay için alınacak ücretlerin belirlenmesine ilişkin Hukuk ve Tarifeler ile Emlak İstimlak Komisyonları müşterek raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

51-    Enerji Kaynaklarının bilinçli tüketilmesi için konferans ve seminer düzenlenmesine ilişkin Gençlik ile Tüketiciyi Koruma - Esnaf ve Sanatkarlar Komisyonları müşterek raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)Meclis Başkanı            Katip                Katip
Enver DEMİREL            Dilek KOÇ            Makbule SEVİNÇ

T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 56
OTURUM :   5
08 OCAK 2010 – CUMA
AÇILIŞ SAATİ: 18:oo

G Ü N D E M       

52-    Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

53-    Belediyemizde 2010 yılı içerisinde tam zamanlı ve kısmi zamanlı sözleşmeli personellere ödenecek ücretin belirlenmesine ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

54-    2010 Mali Yılı Bütçe Döneminde Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi hizmetlerinden yararlanacaklardan alınacak ücretin belirlenmesine ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyon Raporu. (Kabulüne oyçokluğuyla karar verildi)

55-    Verem Hastalığından korunma yolları ile ilgili bilgilendirme amaçlı seminer verilmesi, broşür bastırılarak dağıtılmasına ilişkin Eğitim Kültür ile İnsan Hakları Komisyonları müşterek raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

56-    Huzurevinde kalan yaşlılara yönelik yılbaşı kutlama, program ve etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Yaşlılar ile Hesap Tetkik Komisyonları müşterek raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

57-    Belediyemiz hizmet alanları içerisinde kalan Resmi Kurum ve Kuruluşlarının kent mobilyaları ve çevre düzenleme taleplerinin Belediyemizce karşılanmasına ilişkin Bütçe ve Plan ile Çevre Komisyonları müşterek raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)

58-    Belediye Meclis Üyesi Sayın Turgut KAYMAK’ ın izinli sayılmasına dair yazılı önergesi. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi)


Meclis Başkanı            Katip                Katip
Enver DEMİREL            Dilek KOÇ            Makbule SEVİNÇ
 

 

Etimesgut Belediye Başkanı
Erdal Beşikçioğlu
www.erdalbesikcioglu.com.tr