İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

2010 Yılı Temmuz Ayı Meclis Gündemi (Ulaşmak İstediğiniz Meclis Kararına Tıklayınız)

T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 82
OTURUM :   1
05 TEMMUZ 2010 – PAZARTESİ
AÇILIŞ SAATİ: 18:oo

G Ü N D E M              

376-Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti.(Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

377-Esnafların bir araya gelerek istişare toplantısı yapılması. (Tüketiciyi Koruma- Esnaf ve Sanatkarlar Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

378-Çocuklara yönelik sağlık taraması yapılması. (Sağlık Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

379-Ramazan Ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gıda yardımı yapılması. (İnsan Hakları Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

380-Ramazan Ayı içerisinde ve Ramazan Bayramında Belediyemizce Mezarlık ziyaretleri için otobüs seferleri düzenlenmesi ayrıca mezarlık alanlarının temizlenmesi. (Halkla İlişkiler ile Çevre Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

381-Sporun insan hayatındaki yeri ve önemi konusunda broşür ve afiş bastırılarak dağıtılması. (Spor Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

382-Hayrat çeşmelerinin ve Camilerin şadırvanlarında bulunan çeşme musluklarının tamir, bakım ve onarımlarının yapılması. (Araştırma ve İnceleme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

383-Engellilere yönelik piknik düzenlenmesi. (Engelliler ile Bütçe ve Plan Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

384-İmarın 46525–46526 ve 46527 adalara basketbol ve voleybol sahası yapılması. (Sosyal Hizmetler Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

385-Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak amacıyla bilgilendirme amaçlı seminer düzenlenmesi. (Gençlik Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

386-Araç takip sistemi uygulamasına geçilmesi. (Hukuk ve Tarifeler Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

387-İlçemiz sınırları içerisine oto pazarı açılması. (Emlak İstimlak Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

388-30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle program ve etkinlikler düzenlenmesi ayrıca İlçemizde yapılacak programlara iştirak edilmesi. (Eğitim Kültür Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

389-Ramazan Ayı içerisinde uygun görülecek alanlara iftar çadırı kurulması ve iftar yemeği verilmesi ayrıca Engelli ve yaşlı vatandaşlarımıza iftar yemeklerinin evlerine ulaştırılması. (Hesap Tetkik ile Yaşlılar Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

390-Atatürk koşu yolu alanında gereken güvenlik tedbirlerinin alınması. (Araştırma ve İnceleme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

391-Elvan Mahallesi 1879 sokağa stabilize ve asfalt yapılması. (İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

392-Belediye Meclis Üyesi Sayın Mesut ŞAHİNGÖZ’ ün 5-6 Temmuz 2010 tarihli Meclis toplantılarına katılamayacağından izinli sayılmasına dair yazılı önergesi. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

Meclis Başkanı                    Katip                Katip
Enver DEMİREL                Dilek KOÇ            Makbule SEVİNÇ

T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 83
OTURUM :   2
06 TEMMUZ 2010 – SALI
AÇILIŞ SAATİ: 18:oo
G Ü N D E M            

393-Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

394-5393 sayılı Belediye Kanununun 85.maddesi uyarınca Belediyemize 1 adet aracın hibe edilebilmesi için Belediye Başkanına veya yetki devri yaptığı Belediye Başkan Yardımcısına yetki verilmesine ilişkin Başkanlık Yazısı. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

395-Eryaman Mahallesi İmarın 47577 ada 1 ve 2 sayılı parselleri ile 17356 ada 1 ve 17357 ada 1 sayılı parsellerinde 1/1000 ölçekli UİP değişikliğine ilişkin Başkanlık Yazısı. (İmar Islah İsimlendirme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

396-Altay Mahallesi, İmarın 16859 ada 1 sayılı parseline ilişkin 1/5000 Nazım İmar Planı Değişikliği ve 1/1000 İmar Plan Değişikliğine ilişkin Başkanlık yazısı. (İmar Islah İsimlendirme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

397-Bağlıca Mahallesi imarın 46712/1, 46713/1, 46714/3, 46715/1, 46752/1, 46753/1,     46754/1 ve 46755 ada 1 sayılı ada parsellerinde 1/1000 ölçekli UİP plan değişikliğinin Reddine ilişkin İmar Islah İsimlendirme Komisyon Raporu. (Yeniden incelenmek üzere ilgili komisyona iadesine oybirliğiyle karar verildi.)


398-Yapracık Mahallesi imarın 114, 115, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 131 ve 132 adaların tüm parsellerinde 1/1000 ölçekli UİP değişikliği teklifine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu. (Kabulüne oyçokluğuyla karar verildi.)

399-Eryaman Mahallesi 45919 ada yanı 3. cadde ve 4. cadde arasında bulunan parka isim verilmesine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu. (Düzeltilmek kaydıyla Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)


400-Etimesgut Belediyesine ait internet sitesinde halkın sorularına cevaplar diye bir bölümün açılması ve sorulan soruların cevaplarına yer verilmesine ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

401- Belediye Meclis Üyesi Sayın Turgut KAYMAK’ ın 6 Temmuz 2010 tarihli Meclis toplantısına katılamayacağından izinli sayılmasına dair yazılı önergesi. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)Meclis Başkanı            Katip                Katip
Enver DEMİREL            Dilek KOÇ            Makbule SEVİNÇ

T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 84
OTURUM :   3
07 TEMMUZ 2010 – ÇARŞAMBA
AÇILIŞ SAATİ: 18:oo

G Ü N D E M           

402-Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

403-5393 sayılı Belediye Kanununun 71. maddesine istinaden İşletme Tesisi kurulmasına ilişkin Başkanlık Yazısı.(Hukuk ve Tarifeler Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.)

404-Belediyemizce çeşitli branşlarda yaz okulu açılmasına ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

405-Evcil hayvanların içinde bulunduğu bir parkın uygun görülecek bir yere yapılmasına ilişkin Araştırma İnceleme Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

406-Tren duraklarında bulunan alt geçitlerin ışıklandırma ve temizlik yönünden periyodik olarak bakımlarının yapılması konusunda yardımcı olunmasına ilişkin Araştırma ve İnceleme Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

407-İlçemizde kurulan Semt Pazarlarının yerleri ve kurulma günlerine ait bir tablo oluşturularak web sitesinde yer verilmesine ilişkin Araştırma ve İnceleme Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

408-İlçemiz sınırları içinde yaşayan yaşlı, engelli, bakıma muhtaç ve kimsesi olmayan ailelerin tespit edilerek bu ailelere ev temizlik işlerinde yardımcı olunmasına ilişkin Yaşlılar Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

409-İlçemizdeki engelli vatandaşlarımızın günlük yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla cadde sokak ve alışveriş merkezlerinin engellilere göre dizayn edilmesine ilişkin Engelliler Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

410-Belediye Meclis Üyesi Sayın Eyüp GÖZGEÇ’ in 7/8/9 Temmuz 2010 tarihli Meclis toplantısına katılamayacağından izinli sayılmasına dair yazılı önergesi. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)


Meclis 1. Başkan Vekili        Katip                Katip
Seyit SARP                Makbule SEVİNÇ        Günal US

T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 85
OTURUM :   4
08 TEMMUZ 2010 – PERŞEMBE
AÇILIŞ SAATİ: 18:oo

G Ü N D E M           

411-Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti.(Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

412-İmar planında uygun görülecek bir yere lunapark ve eğlence merkezi yapılmasına ilişkin Emlak İstimlak Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

413-Optimum Alışveriş Merkezinde otopark ile çarşı geçişi arasında bulunan yürüme yolları üzerinde bulunan satıcılar ile ilgili önergede bahse konu gerekli önlem ve tedbirlerin alınmasına ilişkin Tüketiciyi Koruma-Esnaf ve Sanatkarlar Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

414-Semt pazarlarındaki servis araçlarının yaygınlaştırılmasına ilişkin Tüketiciyi Koruma– Esnaf ve Sanatkârlar Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

415-Belediyemizce Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa bilgisayar ve internet kullanımına ait ücretsiz kurslar açılmasına ilişkin Eğitim Kültür Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

416-Belediyemiz Hizmet Binası içerisinde uygun görülecek bir yere spor aktiviteleri ( masa tenisi, satranç v.b.) konulmasına ilişkin Sosyal Hizmetler Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

417-Veteriner İşleri Müdürlüğünce sinek, sivrisinek ve haşerelere karşı yapılan müdahalelerin devam ettirilmesi ve ayrıca çöp toplama esnasında söz konusu alanların aynı anda ilaçlanmasına ilişkin Çevre Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

418-Belediyemiz öncülüğünde göz taraması yapılmasına ilişkin Sağlık Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

419-Etimesgut Kent Konseyi Çalışma Grupları tarafından alınan kararlara ilişkin Araştırma İnceleme ile Çevre Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

420-İlçemizde yaşayan engelli ailelerin çocukları ve diğer aile fertlerinin hastaneye gidiş ve dönüşlerinde Belediyemizce yardımcı olunmasına ilişkin Engelliler ile Sağlık Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

421-Belediyemiz birimleri arasında voleybol turnuvası düzenlenmesine ilişkin Spor ile Bütçe ve Plan Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)


Meclis Başkanı            Katip                Katip
Enver DEMİREL            Dilek KOÇ            GünalUS

T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 86
OTURUM :   5
09 TEMMUZ 2010 – CUMA
AÇILIŞ SAATİ: 18:oo

G Ü N D E M              

422-Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

423-5393 sayılı Belediye Kanununun 85. maddesi (b) bendi ve 237 Sayılı Taşıt Kanununun 10. maddesinin ikinci fıkrası hükümleri gereği bir adet binek tipi hizmet aracının Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığından, karşılıklı anlaşma suretiyle satın alınmasına ilişkin Başkanlık Yazısı. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

424-İlçemizde bulunan liselerde okuyan öğrencilerden 2009-2010 Eğitim yılı sonunda birinci ikinci ve üçüncü olan öğrencilere gençlik yaz kamplarına gönderilmesine ilişkin Gençlik Komisyonu ile Hesap Tetkik Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

425-Atatürk fotoğraf sergisinin açılmasına ilişkin Halkla İlişkiler ile İnsan Hakları Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)


426-5393 sayılı Belediye Kanununun 71. maddesine istinaden İşletme Tesisi kurulmasına ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

427-Altay Mahallesi, İmarın 16859 ada 1 sayılı parseline ilişkin 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği ve 1/1000 ölçekli İmar Plan Değişikliğine ilişkin İmar Islah İsimlendirme Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)


Meclis 2. Başkan Vekili        Katip                Katip
Yavuz DEMİRCİ            Günal US            Cemalettin DİNÇ

 

Etimesgut Belediye Başkanı
Erdal Beşikçioğlu
www.erdalbesikcioglu.com.tr