İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

2011 Yılı Ekim Ayı Meclis Gündemi (Ulaşmak İstediğiniz Meclis Kararına Tıklayınız)

 
T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 162
OTURUM :   1
03 EKİM 2011 – PAZARTESİ
AÇILIŞ SAATİ: 18:00

G Ü N D E M                    

539-Belediye Meclis Üyesi Sayın Eyüp GÖZGEÇ’ in izinli sayılmasına dair yazılı önergesi. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

540-Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

541-Belediyemizin 2012 Mali Yılı Bütçesine ilişkin Başkanlık Yazısı. (Bütçe ve Plan Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

542-2012 Mali Yılı Bütçe Döneminde Hayvan Muayene Aşılama ve Müdahalelerinden alınacak ücretlerin tespitine ilişkin Başkanlık Yazısı. (Hukuk ve Tarifeler Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)


543-İlçemiz sınırları içerisinde bulunan 10 Adet yeşil alan, dinlenme parkı ve spor alanına isim verilmesine ilişkin Başkanlık Yazısı. (İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.)

544-İlçemizde uygun görülecek yerlere üstgeçit yapılması. (Emlak İstimlak ile Hukuk ve Tarifeler Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

545-Sporun insan sağlığındaki yeri ve önemi ile ilgili seminer düzenlenmesi. (Spor Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.)


546-Kurban Bayramında mezarlık ziyaretleri için otobüs seferleri düzenlenmesi. (Çevre ile İnsan Hakları Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

547-İlçemiz semt pazarlarının tamir bakım ve onarım işlerinin yapılması. (Araştırma ve İnceleme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

548-Eryaman Şeyh Şamil Mahallesi sınırları içerisinde bulunan sokakların kaldırım ve yaya yollarının tamir bakım ve onarımlarının yapılması. (Çevre Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

549-24 Kasım Öğretmenler Günü münasebeti ile program ve etkinlikler düzenlenmesi. (Sosyal Hizmetler ile Bütçe ve Plan Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliği ile karar verildi.)

550-Kurban Bayramında kendisi kurban kesmek isteyen vatandaşlara yaralanma ve sakatlanmalarını önlemek amacıyla kurban kesimi ile ilgili seminer düzenlenmesi. (Eğitim Kültür ile Halkla İlişkiler Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi.)


551-Eryaman Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Emre Sokağı ve uygun görülecek bir parka Şehit Öğretmen Dilay Turan KERMAN isminin verilmesi. (İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

552-27 Aralık Mehmet Akif ERSOY’ un ölüm yıldönümü münasebeti ile şiir yarışması düzenlenmesi. (Gençlik Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.)

553-Kurban Bayramında Kurban Satış ve Kurban Kesim yerlerinin daha temiz ve hijyenik olması için gerekli önlem ve tedbirlerin alınması. (Sağlık ile Hesap ve Tetkik Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi.)


554-10 Kasım Atatürk’ ün vefatı münasebeti ile program ve etkinlikler düzenlenmesi. (Yaşlılar ve Engelliler Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

555-Vatandaşlarımızın yağmur ve soğuk hava koşullarından en az etkilenmeleri için gerekli önlem ve tedbirlerin alınması. (Araştırma ve İnceleme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

Meclis 1. Başkan Vekili            Katip                Katip
Yavuz DEMİRCİ                Makbule SEVİNÇ        Günal US

T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 163
OTURUM :   2
04 EKİM 2011 – SALI
AÇILIŞ SAATİ: 18:00

G Ü N D E M            

556-Belediye Meclis Üyesi Sayın Fuat YILDIRIM’ ın izinli sayılmasına ilişkin yazılı önergesi. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

557-Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

558-Belediyemizin 2012-2016 yılları arası 5. 5 yıllık imar programına ilişkin Başkanlık Yazısı. (İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

559-Elvan Mahallesi 45404-45405-45406 adalar arasında bulunan yeşil alana verilen Elvan Parkı isminin değiştirilmesine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

560-Oğuzlar Mahallesi İmarın 18165 ada 1 sayılı parselinde 1/1000 ölçekli UİP değişikliği teklifine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu. (Yeniden incelenmek üzere ilgili komisyona iadesine oybirliğiyle karar verildi.)

561-Oğuzlar Mahallesi 1465 cadde üzeri 18234 ada yanındaki parka isim verilmesine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

562-Yapracık mahallesi imarın 3 ada 1 sayılı parseline ilişkin 1/1000 ölçekli UİP değişikliği teklifine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu. (Kabulüne oyçokluğu ile karar verildi.)

563-Topçu Mahallesi İmarın 45679 ada 5 sayılı parselinde 1/1000 ölçekli UİP değişikliği yapılmasına ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu. (Yeniden incelenmek üzere ilgili komisyona iadesine oybirliğiyle karar verildi.)

Meclis 1. Başkan Vekili            Katip                Katip
Yavuz DEMİRCİ                Makbule SEVİNÇ        Günal US

T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 164
OTURUM :   3
05 EKİM 2011 – ÇARŞAMBA
AÇILIŞ SAATİ: 18:00

G Ü N D E M               

564-Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

565-Ayyıldız Mahallesi İmarın 46345 ada 1 nolu parseline ilişkin 1/1000 ölçekli UİP değişikliği teklifine ilişkin Başkanlık Yazısı. (İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

566-Bağlıca Mahallesi İmarın 46758 ada 6 ve 15 sayılı parsellerin tevhidine ilişkin 1/1000 ölçekli UİP değişikliği teklifine dair Başkanlık Yazısı. (İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)


567-Bağlıca Mahallesi imarın 46879 ada 1 ve 2 sayılı parselleri ile 46877 ada 4 ve 5 sayılı parsellerinde 1/1000 ölçekli UİP değişikliği yapılmasına ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu(Kabulüne oyçokluğuyla karar verildi.)

568-Oğuzlar Mahallesi 18234 ada yanında bulunan park içerisindeki kafeterya yerinin 10 yıllığını kiraya verilmesine ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyon Raporu. (Değiştirilmek kaydıyla Kabulüne oyçokluğuyla karar verildi.)

569-29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebeti ile program ve etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Gençlik Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

570-Liseler arası masa tenisi turnuvası düzenlenmesine ilişkin Spor Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

Meclis 1. Başkan Vekili            Katip                Katip
Yavuz DEMİRCİ                Makbule SEVİNÇ        Günal US

T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 165
OTURUM :   4
06 EKİM 2011 – PERŞEMBE
AÇILIŞ SAATİ: 18:00

G Ü N D E M                    

571-Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne Oybirliğiyle karar verildi.)

572-Yapracık Mahallesi İmarın 48314 ada 1 sayılı parselin doğusundaki park alanı içerisinde 1 adet doğalgaz regülatör istasyon yeri etüdüne ilişkin Başkanlık Yazısı. (İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

573-İlçemizde uygun görülecek bir parka Kazakistanlı ilk kadın besteci Dina NURPEYİSOVA’ nın adının verilmesine ilişkin Başkanlık Yazısı. (İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

574-4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü münasebeti ile Hayvanat Bahçesine gezi düzenlenmesine ilişkin Çevre ile Bütçe ve Plan Komisyonları müşterek Raporu. (Düzeltilmek kaydıyla Kabulüne Oybirliğiyle karar verildi.)

575-1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebeti ile İlçemizdeki camilerin iç ve dış temizlik işleri ve diğer eksikliklerinin giderilmesine ilişkin Yaşlılar ve Engelliler ile Sağlık Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne Oybirliğiyle karar verildi.)


576-Uygun görülecek bir alana trafik eğitim pisti ve sürücü kursları eğitim alanları yapılmasına ilişkin Emlak İstimlak ile Hukuk ve Tarifeler Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne Oybirliğiyle karar verildi.)

577-13 Ekim Ankara’ nın Başkent oluşu münasebeti ile program ve etkinlikler düzenlenmesine ilişkin İnsan Hakları ile Sosyal Hizmetler Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne Oybirliğiyle karar verildi.)

578-25 Eylül - 1 Ekim İtfaiye Haftası münasebeti ile Yangın tatbikatı düzenlenmesine ilişkin Eğitim Kültür ile Hesap ve Tetkik Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne Oybirliğiyle karar verildi.)

579-8 Ekim Ahilik ve Kültür Haftası münasebetiyle program ve etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Araştırma ve İnceleme ile Halkla İlişkiler Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne Oybirliğiyle karar verildi.)

Meclis 1. Başkan Vekili            Katip                Katip
Yavuz DEMİRCİ                Makbule SEVİNÇ        Günal US
 

T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 166
OTURUM :   5
07 EKİM 2011 – CUMA
AÇILIŞ SAATİ: 18:00

G Ü N D E M               

580-Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

581-Oğuzlar Mahallesi İmarın 18165 ada 1 sayılı parselinde 1/1000 ölçekli UİP değişikliği teklifine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu. (Kabulüne oyçokluğuyla karar verildi.)

582-Topçu Mahallesi İmarın 45679 ada 5 sayılı parselinde 1/1000 ölçekli UİP değişikliği yapılmasına ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu. (Kabulüne oyçokluğuyla karar verildi.)


583-Eryaman Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Emre Sokağı isminin Şehit Öğretmen Dilay Turan KERMAN olarak değiştirilmesine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

584-İlçemizde uygun görülecek bir parka Kazakistanlı ilk kadın besteci Dina NURPEYİSOVA’ nın adının verilmesine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu. (Düzeltilmek kaydıyla Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

Meclis 1. Başkan Vekili            Katip                Katip
Yavuz DEMİRCİ                Makbule SEVİNÇ        Günal US

T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 167
OTURUM :   6
10 EKİM 2011 – PAZARTESİ
AÇILIŞ SAATİ: 18:00

G Ü N D E M                    

585-Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti.(Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

586-Belediyemizin 2012 yılı Performans Program Planına ilişkin Başkanlık Yazısı. (Kabulüne oyçokluğuyla karar verildi.)

Meclis 1. Başkan Vekili            Katip                Katip
Yavuz DEMİRCİ                Makbule SEVİNÇ        B.Ersagun EVCİ

T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 168
OTURUM :   7
11 EKİM 2011 – SALI
AÇILIŞ SAATİ: 18:00

G Ü N D E M                

587-Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

Belediyemizin 2012 Mali Yılı Bütçesine ilişkin Bütçe ve Plan Komisyon Raporu. (Görüşmelere devam edildi.)

Meclis Başkanı            Katip                Katip
Enver DEMİREL            Makbule SEVİNÇ        Günal US

T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 169
OTURUM :   8
12 EKİM 2011 – ÇARŞAMBA
AÇILIŞ SAATİ: 13:30

G Ü N D E M                 

588-Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

589-Şehit Osman Avcı Mahallesi İmarın 46665 ada 4 ve 46666 ada 1 sayılı parsellerinde 1/1000 ölçekli UİP değişikliği teklifine ilişkin Başkanlık Yazısı. (İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

590-Tunahan Mahallesi İmarın 45885 ada 1 sayılı parselinde1/1000 ölçekli UİP değişikliği teklifine ilişkin Başkanlık Yazısı. (İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

591-Topçu Mahallesi İmarın 45675 ada 12 sayılı parselinde1/1000 ölçekli UİP değişikliği teklifine ilişkin Başkanlık Yazısı. (İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

592-İlçemiz Aleyna Parkı ile Dina NURPEYİSOVA Parkının isimlerinin birbiri ile değiştirilmesine ilişkin Başkanlık Yazısı. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)


593-Belediye Meclis Üyeleri Sayın Eyüp GÖZGEÇ, Orhan KILIÇ ve Recep DOĞAN’ ın izinli sayılmasını isteyen Belediye Meclis Üyesi Sayın Halil HOTAMAN’ ın sözlü önergesi. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

Belediyemizin 2012 Mali Yılı Bütçesine ilişkin Bütçe ve Plan Komisyon Raporu. (Bütçe Görüşmelerine devam edildi.)

Meclis Başkanı            Katip                Katip
Enver DEMİREL            Makbule SEVİNÇ        Günal US

T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 170
OTURUM :   9
13 EKİM 2011 – PERŞEMBE
AÇILIŞ SAATİ: 13:30

G Ü N D E M                 

594-Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

Belediyemizin 2012 Mali Yılı Bütçesine ilişkin Bütçe ve Plan Komisyon Raporu. (Görüşmelere devam edildi.)

Meclis Başkanı                                  Katip                                  Katip
Enver DEMİREL                                Makbule SEVİNÇ              Günal US

T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 171
OTURUM :   10
14 EKİM 2011 – CUMA
AÇILIŞ SAATİ: 14:30

G Ü N D E M                    

595-Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

596-Belediyemizin 2012 Mali Yılı Bütçesine ilişkin Bütçe ve Plan Komisyon Raporu. (Yasa ve yönetmelikler çerçevesinde görüşülerek karara bağlanmıştır.)

Meclis Başkanı                                  Katip                                  Katip
Enver DEMİREL                                Makbule SEVİNÇ              Günal US

Etimesgut Belediye Başkanı
Erdal Beşikçioğlu
www.erdalbesikcioglu.com.tr