İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

2011 Yılı Eylül Ayı Meclis Gündemi (Ulaşmak İstediğiniz Meclis Kararına Tıklayınız)

 
T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 157
OTURUM :   1
05 EYLÜL 2011 – PAZARTESİ
AÇILIŞ SAATİ: 18:00

G Ü N D E M                    

489-Belediye Meclis Üyesi Sayın Memet YULA’ nın izinli sayılmasını isteyen Belediye Meclis Üyesi Sayın Aydın ÖZEL’ in sözlü önergesi. (Kabulüne oybirliği ile karar verildi.) (2 gün)

490-Belediye Meclis Üyesi Sayın Bahadır Ersagun EVCİ’ nin izinli sayılmasını isteyen Belediye Meclis Üyesi Sayın Halil HOTAMAN’ ın sözlü önergesi. (Kabulüne oybirliği ile karar verildi.) (5 gün)

491-Belediye Meclis Üyesi Sayın Cemal SATILMIŞ’ ın izinli sayılmasını isteyen Meclis Başkanı Sayın Enver DEMİREL’ in sözlü önergesi. (Kabulüne oybirliği ile karar verildi.) (5 gün)

492-Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne oybirliği ile karar verildi.)

493-5393 sayılı Belediye Kanununun 85.maddesi uyarınca Belediyemize Engelliler için özel dizayn edilmiş 1 adet 2011 model Ford Transit 430 ED aracın hibe edilebilmesi için Belediye Başkanına veya yetki devri yaptığı Belediye personeline yetki verilmesine ilişkin Başkanlık Yazısı. (Kabulüne oybirliği ile karar verildi.)

494-Elvan Mahallesi 45404-45405-45406 adalar arasında bulunan yeşil alana verilen Elvan Parkı isminin değiştirilmesine ilişkin Başkanlık Yazısı.(İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)


495-Oğuzlar Mahallesi İmarın 18165 ada 1 sayılı parselinde 1/1000 ölçekli UİP değişikliği teklifine ilişkin Başkanlık Yazısı. (İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

496-Erler Mahallesi, Yenikent Bahçelievler 1/1000 ölçekli UİP değişikliğine yapılan itiraza ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu.(Yeniden incelenmek üzere ilgili İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.)

497-Şehit Osman Avcı Mahallesi imarın 48150 ada 1 sayılı parselinde 1/1000 ölçekli UİP değişikliğine yapılan itirazlara ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliği ile karar verildi.)

498-Hayvanat Bahçesine gezi düzenlenmesi. (Çevre ile Bütçe ve Plan Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

499-Bağlıca Mahallesindeki İmar yollarının açılması. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

500-29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebeti ile program ve etkinlikler düzenlenmesi. (Gençlik Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

501-Liseler arası masa tenisi turnuvası düzenlenmesi. (Spor Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

502-İlçemizdeki camilerin iç ve dış temizlik işleri ve diğer eksikliklerinin giderilmesi. (Yaşlılar ve Engelliler ile Sağlık Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

503-Uygun görülecek bir alana trafik eğitim pisti ve sürücü kursları eğitim alanları yapılması. (Emlak İstimlak ile Hukuk ve Tarifeler Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi.),

504-Ankara’ nın Başkent oluşu münasebeti ile program ve etkinlikler düzenlenmesi. (İnsan Hakları ile Sosyal Hizmetler Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi.)


505-Yangın tatbikatı düzenlenmesi. (Eğitim Kültür ile Hesap ve Tetkik Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

506-Ahilik ve Kültür Haftası münasebetiyle program ve etkinlikler düzenlenmesi. (Araştırma ve İnceleme ile Halkla İlişkiler Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi.)


Meclis Başkanı            Katip                Katip
Enver DEMİREL            Makbule SEVİNÇ        Günal US

T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 158
OTURUM :   2
06 EYLÜL 2011 – SALI
AÇILIŞ SAATİ: 18:00

G Ü N D E M         

507-Belediye Meclis Üyesi Sayın Turgut KAYMAK’ ın izinli sayılmasını isteyen Belediye Meclis Üyesi Sayın Halil HOTAMAN’ ın sözlü önergesi. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

508-Belediye Meclis Üyesi Sayın Orhan KILIÇ’ ın izinli sayılmasını isteyen Belediye Meclis Üyesi Sayın Halil HOTAMAN’ ın sözlü önergesi. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

509-Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti.(Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

510-Oğuzlar Mahallesi 1465 cadde üzeri 18234 ada yanındaki parka isim verilmesine ilişkin Başkanlık Yazısı.(İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

511-Zabıta Müdürlüğünün kuruluş, görev ve çalışma esasları yönetmeliğine bağlı olarak 5326 sayılı Kabahatler Kanunu çerçevesinde yapılacak olan denetleme, iş ve işlemlere esas olmak üzere genişletilip, güncellenerek hazırlanan Zabıta Kabahatler Talimatnamesine ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)


512-Eryaman Mahallesi 47396-45784-45785 adalar arasında bulunan halı sahanın Etimesgut Belediyesi Spor Kulübü Derneğine bedelsiz olarak kullandırılmasına dair 07.07.2011 tarih ve 421 sayılı meclis kararının iptal edilip söz konusu halı sahanın Etimesgut Belediyesi Spor Kulübü Derneğine bedelsiz olarak 10 (on) yıllığına tahsis edilmesine ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

513-Belediyemizce öğrencilere kırtasiye yardımı yapılmasına ilişkin Eğitim Kültür Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

514-Belediyemizce öğrencilere yönelik Türkçeyi hızlı okuma yarışması düzenlenmesine ilişkin Gençlik Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)


515-İlçemiz mahallelerindeki eksik kaldırımların tespit edilerek tamamlanmasına ilişkin Araştırma ve İnceleme Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

516-Eryaman Mahallesi Selçuklar Caddesi ile 49. Sokağın birleştiği noktada oluşan su birikintisi ile ilgili gereğinin yapılmasına ilişkin Çevre Komisyon Raporu. (Düzeltilmek kaydıyla Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

517-Bağlıca Mahallesi 47021 ada 1 sayılı parseli üzerinde 8 m2 lik alanın Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. ye trafo yeri olarak kullanılmak üzere 2886 sayılı yasanın 51/g maddesine göre pazarlık usulü ile 10 yıllığına kiraya verilmesine ilişkin Hukuk ve Tarifeler ile Emlak İstimlak Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

Meclis Başkanı            Katip                Katip
Enver DEMİREL            Makbule SEVİNÇ        Günal US

T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 159
OTURUM :   3
07 EYLÜL 2011 – ÇARŞAMBA
AÇILIŞ SAATİ: 18:00

G Ü N D E M            

518-Belediye Meclis Üyesi Sayın Memet YULA’ nın izinli sayılmasını isteyen Belediye Meclis Üyesi Sayın Aydın ÖZEL’ in sözlü önergesi.(Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

519-Belediye Meclis Üyesi Sayın Fuat YILDIRIM’ ın izinli sayılmasına ilişkin yazılı önergesi. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

520-Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

521-Oğuzlar Mahallesi 18234 ada yanında bulunan park içerisindeki kafeterya yerinin 10 yıllığını kiraya verilmesine ilişkin Başkanlık yazısı. (Hukuk ve Tarifeler Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

522-Okulların bakım, onarım temizlik işlerinin yapılmasına ilişkin Çevre ile Hukuk ve Tarifeler Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

523-İmar planına göre açılmayan yolların imar planına uygun hale getirilmesine ilişkin Emlak İstimlak ile İnsan Hakları Komisyonları müşterek Raporu. (Düzeltilmek kaydıyla Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

524-Öğrencilere yönelik ağız ve diş sağlığı taraması kampanyası başlatılmasına ilişkin Sağlık ile Halkla İlişkiler Komisyonları müşterek Raporu. (Düzeltilmek kaydıyla Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

Meclis 1. Başkan Vekili        Katip                Katip
Yavuz DEMİRCİ            Günal US            Makbule SEVİNÇ
 

T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 160
OTURUM :   4
08 EYLÜL 2011 – PERŞEMBE
AÇILIŞ SAATİ: 18:00

G Ü N D E M            

525-Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

526-Belediye Meclis Üyesi Sayın Turgut KAYMAK’ ın izinli sayılmasını isteyen Halil HOTAMAN’ ın sözlü önergesi. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

527-Belediye Meclis Üyesi Sayın Eyüp GÖZGEÇ’ in izinli sayılmasını isteyen Halil HOTAMAN’ ın sözlü önergesi. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

528-Yapracık mahallesi imarın 3 ada 1 sayılı parseline ilişkin 1/1000 ölçekli UİP değişikliği teklifine ilişkin Başkanlık Yazısı.(İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

529-Topçu Mahallesi İmarın 45679 ada 5 sayılı parselinde 1/1000 ölçekli UİP değişikliği teklifine ilişkin Başkanlık Yazısı. (İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

530-Gençler arası yüzme müsabakaları düzenlenmesine ilişkin Spor ile Hesap Tetkik Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

531-Belediyemizce bir heyet oluşturularak Gazi ve Şehit Ailelerini ziyaret edilmesine ilişkin Araştırma ve İnceleme ile Yaşlılar ve Engelliler Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

Meclis Başkanı            Katip                Katip
Enver DEMİREL            Makbule SEVİNÇ        Günal US

T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 161
OTURUM :   5
09 EYLÜL 2011 – CUMA
AÇILIŞ SAATİ: 12:00

G Ü N D E M              

532- Belediye Meclis Üyesi Sayın Eyüp GÖZGEÇ’ in izinli sayılmasını isteyen Belediye Meclis Üyesi Sayın Halil HOTAMAN’ ın sözlü önergesi. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

533- Belediye Meclis Üyesi Sayın Orhan KILIÇ’ ın izinli sayılmasını isteyen Belediye Meclis Üyesi Sayın Halil HOTAMAN’ ın sözlü önergesi. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

534-    Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

535-    İhtiyaç sahibi öğrencilere okul kıyafeti yardımı yapılmasına ilişkin Sosyal Hizmetler ile Bütçe ve Plan Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

536-    Erler Mahallesi, Yenikent Bahçelievler 1/1000 ölçekli UİP değişikliğine yapılan itiraza ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu. (Kabulüne oyçokluğu ile karar verildi.)


537-    Topçu Mahallesi İmarın 45679 ada 5 sayılı parselinde 1/1000 ölçekli UİP değişikliği yapılmasına ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu. (Komisyona İadesine oybirliği ile karar verildi.)

538-    Bağlıca Mahallesi imarın 46879 ada 1 ve 2 sayılı parselleri ile 46877 ada 4 ve 5 sayılı parsellerinde 1/1000 ölçekli UİP değişikliği yapılmasına ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu. (Komisyona İadesine oybirliği ile karar verildi.)


Meclis Başkanı            Katip                Katip
Enver DEMİREL            Makbule SEVİNÇ        Günal US

 

 

 

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org