İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

2011 Yılı Kasım Ayı Meclis Gündemi (Ulaşmak İstediğiniz Meclis Kararına Tıklayınız)

T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 172
OTURUM :   1
01 KASIM 2011 – SALI
AÇILIŞ SAATİ: 18:00
G Ü N D E M       

597-Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

598-Tunahan Mahallesi İmarın 45879 ada 1 sayılı parselinde 1/1000 ölçekli UİP değişikliği teklifine ilişkin Başkanlık Yazısı. (Okul Yeri) (İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

599-2012 Mali Yılı Bütçe döneminde Plan ve Proje Müdürlüğünce hizmet karşılığı alınacak ücretlerin tespitine ilişkin Başkanlık Yazısı. (Hukuk ve Tarifeler Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

600-2012 yılı içerisinde Belediyemiz Orhan TAN Huzur Evinden yararlanacaklardan alınacak ücretlerin tespitine ilişkin Başkanlık Yazısı. (Hukuk ve Tarifeler Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

601-2012 Mali yılı bütçe döneminde İşletme ve İştirakler Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösteren el ve yöresel ürünler merkezi işletmesinde üretilecek ürünlerin satış fiyatlarının belirlenmesine ilişkin Başkanlık Yazısı. (Hukuk ve Tarifeler Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)


602-2012 Mali yılı bütçe döneminde İşletme ve İştirakler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren yarı olimpik yüzme havuzu ve spor kompleksinden yararlanacak kişilerden alınacak ücretlerin tespitine ilişkin Başkanlık Yazısı. (Hukuk ve Tarifeler Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

603-İstasyon Mahallesi 45445 ada karşısında bulunan Huzur Dudayev parkı köşesinde 5x3=15 m2 lik yerin plaka ve basılı evrak irtibat bürosu yeri olarak kullanılmak üzere Sincan Kamyoncular Minibüsçüler Otomobilciler Halk Otobüsçüler ve Şoförler Esnaf Odasına 5393 sayılı Belediye Kanununun 75/d maddesine istinaden bedelsiz kullandırılmasına ilişkin Başkanlık Yazısı. (Hukuk ve Tarifeler Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

604-Bayram münasebeti ile belediye personeline bir defaya mahsus olmak üzere 500 TL nakdi yardım yapılması. (Bütçe ve Plan Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

605-İmar Planındaki Kamu alanlarının biran önce faaliyete geçirilmesi. (Emlak İstimlak Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

606-Akıllı Kent Otomasyon Sistemi (AKOS) ile ilgili olan aksaklıkların çözüme kavuşturulması. (Araştırma ve İnceleme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

607-27 Aralık Atatürk’ ün Ankara’ ya gelişinin yıldönümü münasebeti ile Belediyemizce halk koşusu düzenlenmesi. (Bütçe ve Plan ile Eğitim Kültür Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi.)


608-8. Si düzenlenen Uluslar arası Kültür ve Sanat Festivali ile ilgili önergede bahsedilen 6 maddelik soruların cevaplandırılması. (Araştırma ve İnceleme – Hesap Tetkik – Bütçe ve Plan Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

609-3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebeti ile çeşitli etkinlikler düzenlenmesi. (Yaşlılar ve Engelliler Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

610-İlçemizde deprem parkı yapılması. (Araştırma ve İnceleme ile Çevre Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

611-Huzur Evinde kalan yaşlılara yönelik yılbaşı kutlama program ve etkinlikler düzenlenmesi. (Yaşlılar ve Engelliler ile İnsan Hakları Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

612-Daha önce Güneş enerjisinden daha fazla faydalanmak yönünde alınan karar ile ilgili işlem yapılıp yapılmağı. (Araştırma ve İnceleme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

613-5 Aralık Aşure Günü münasebeti ile Belediyemizce Aşure dağıtılması. (Önergeye ek yapılması akabinde konunun ilgi Sosyal Hizmetler Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

614-24 Kasım Öğretmenler Gününde Van Depreminde hayatını kaybeden öğretmenlerin anısına anma etkinliği düzenlenmesi. (Eğitim Kültür Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

615-11-17 Aralık Mevlana Haftası münasebeti ile Konya’ ya Gezi düzenlenmesi. (Eğitim Kültür – Araştırma ve İnceleme – Bütçe ve Plan Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

616-Belediyemiz bünyesinde arama ve kurtarma ekibi oluşturulması. (Araştırma ve İnceleme Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.)

617-27 Aralık Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY’ un ölüm yıldönümü münasebeti ile ilçemiz lise öğrencileri arasında İstiklal Marşı’ nı en iyi okuma yarışması düzenlenmesi. (Eğitim Kültür Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

618-Aralık ayı içerisinde kutlanacak olan yerli malı haftası münasebeti ile etkinlikler düzenlenmesi. (Gençlik Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

619-21 Aralık Dünya Kooperatifçiler Günü münasebetiyle vatandaşlara konu ile ilgili seminer verilmesi. (Halkla ilişkiler Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

620-12-18 Aralık Yoksullara Yardım Haftası münasebeti ile yoksul aile çocuklarına giyim yardımı yapılması. (Hesap Tetkik Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

621-İlçemizde okullar arası çeşitli spor dallarında müsabakalar düzenlenmesi. (Spor ile Bütçe ve Plan Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

622-11 Aralık Dünya Astım Günü münasebetiyle bu hastalıktan korunma yolları ile ilgili seminer düzenlenmesi. (Sağlık Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

623-İlçemizde uygun görülecek parklara güvenlik kamerası konulması. (Araştırma ve inceleme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

624-Belediye personeli ve ekipmanlarının doğal afetlere karşı hazırlıklı olmalar maksadı ile uzman kadrolar tarafından seminer verilmesi. (Sosyal Hizmetler – Araştırma ve İnceleme – Bütçe ve Plan Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

625-İlçemizde hava kirliliğini en aza indirmek amacıyla önlem ve tedbirlerin alınması. (Hukuk ve Tarifeler – Araştırma ve İnceleme – Sosyal Hizmetler – Çevre Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

Meclis Başkanı                Katip                Katip
Enver DEMİREL                Makbule SEVİNÇ        Günal US
T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 173
OTURUM :   2
02 KASIM 2011 – ÇARŞAMBA
AÇILIŞ SAATİ: 18:00
G Ü N D E M                 

626-Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

627-Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği bahçesinde bulunan ve spor alanı olarak kullanılan 357 m2 alanın esnek malzemeden döşenmesine ilişkin Başkanlık Yazısı. (Hukuk ve Tarifeler Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

628-İlçemiz sınırları içerisinde bulunan 9 Adet yeşil alan, dinlenme parkı ve spor alanına isim verilmesine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

629-Bağlıca Mahallesi İmarın 46758 ada 6 ve 15 sayılı parsellerin tevhidine ilişkin 1/1000 ölçekli UİP değişikliği teklifine dair İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

630-Şehit Osman Avcı Mahallesi İmarın 46665 ada 4 ve 46666 ada 1 sayılı parsellerinde 1/1000 ölçekli UİP değişikliği teklifine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu.(Reddine oyçokluğuyla karar verildi.)

631-Belediyemizin 2012-2016 yılları arası beşinci 5 yıllık imar programına ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

632-Belediye Meclis Üyeleri Sayın Recep DOĞAN ile Turgut KAYMAK’ ın izinli sayılmalarını isteyen Belediye Meclis Üyesi Sayın Halil HOTAMAN’ ın sözlü önergesi. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

Meclis Başkanı            Katip                Katip
Enver DEMİREL            Makbule SEVİNÇ        Günal US
T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 174
OTURUM :   3
03 KASIM 2011 – PERŞEMBE
AÇILIŞ SAATİ: 18:00
G Ü N D E M        

633-Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

634-Bağlıca Mahallesi İmarın 48085 ada 1 ve 2 sayılı parselleri ile imarın 48086 adasına ilişkin 1/1000 ölçekli UİP değişikliği etüdüne ilişkin Başkanlık Yazısı. (İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

635-Ahimesut Mahallesi İmarın 46134 ada 1 sayılı parselinde 1/1000 ölçekli UİP değişikliği teklifine ilişkin Başkanlık Yazısı. (İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

636-Ayyıldız Mahallesi İmarın 46345 ada 1 nolu parseline ilişkin 1/1000 ölçekli UİP değişikliği teklifine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu. (İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonuna iadesine oyçokluğu ile karar verildi.)

637-Yapracık Mahallesi İmarın 48314 ada 1 sayılı parselin doğusundaki park alanı içerisinde 1 adet doğalgaz regülatör istasyon yeri etüdüne ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

638-Tunahan Mahallesi İmarın 45885 ada 1 sayılı parselinde1/1000 ölçekli UİP değişikliği teklifine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu. (Kabulüne oyçokluğu ile karar verildi.)

639-Topçu Mahallesi İmarın 45675 ada 12 sayılı parselinde1/1000 ölçekli UİP değişikliği teklifine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu. (Kabulüne oyçokluğu ile karar verildi.)

640-2012 Mali Yılı Bütçe Döneminde Hayvan Muayene Aşılama ve Müdahalelerinden alınacak ücretlerin tespitine ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

641-Belediye Meclis Üyesi Sayın Eyüp GÖZGEÇ’ in izinli sayılmasını isteyen Belediye Meclis Üyesi Sayın Halil HOTAMAN’ ın sözlü önergesi. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

Meclis Başkanı            Katip                Katip
Enver DEMİREL            Makbule SEVİNÇ        Günal US
T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 175
OTURUM :   4
04 KASIM 2011 – CUMA
AÇILIŞ SAATİ: 18:00
G Ü N D E M                    

642-Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti.(Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

643-11-17 Aralık 2011 tarihleri arasında Rusya Federasyonuna Bağlı Başkurdistan Cumhuriyeti Gafuri Belediyesince Uluslararası Bayık Halkoyunları Festivaline Belediyemizden Üst düzey Yöneticiler, Meclis Üyeleri ve Halkoyunları ekibinin katılmasına ilişkin Başkanlık Yazısı. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

644-Sporun insan sağlığındaki yeri ve önemi ile ilgili seminer düzenlenmesine ilişkin Spor Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

645-İlçemiz semt pazarlarının tamir bakım ve onarım işlerinin yapılmasına ilişkin Araştırma ve İnceleme Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

646-Vatandaşlarımızın yağmur ve soğuk hava koşullarından en az etkilenmeleri için gerekli önlem ve tedbirlerin alınmasına ilişkin Araştırma ve İnceleme Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

647-Eryaman Şeyh Şamil Mahallesi sınırları içerisinde bulunan sokakların kaldırım ve yaya yollarının tamir bakım ve onarımlarının yapılmasına ilişkin Çevre Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

648-27 Aralık Mehmet Akif ERSOY’ un ölüm yıldönümü münasebeti ile şiir yarışması düzenlenmesine ilişkin Gençlik Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

649-10 Kasım Atatürk’ ün vefatı münasebeti ile program ve etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Yaşlılar ve Engelliler Komisyon Raporu. (Düzeltilmek kaydıyla Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

650-İlçemizde uygun görülecek yerlere üstgeçit yapılmasına ilişkin Emlak İstimlak ile Hukuk ve Tarifeler Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

651-Kurban Bayramında mezarlık ziyaretleri için otobüs seferleri düzenlenmesine ilişkin Çevre ile İnsan Hakları Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

652-24 Kasım Öğretmenler Günü münasebeti ile program ve etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Sosyal Hizmetler ile Bütçe ve Plan Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

653-Kurban Bayramında kurban kesmek isteyen vatandaşlarımıza kurban kesimi ile ilgili seminer düzenlenmesine ilişkin Eğitim Kültür ile Halkla İlişkiler Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

654-Belediye Meclis Üyesi Sayın Halil HOTAMAN’ ın izinli sayılmasına ilişkin yazılı önergesi. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

Meclis Başkanı            Katip                Katip
Enver DEMİREL            Makbule SEVİNÇ        Günal US
T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 176
OTURUM :   5
05 KASIM 2011 – CUMARTESİ
AÇILIŞ SAATİ: 09:30
G Ü N D E M               

655-Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

656-5393 sayılı Belediye Kanununun 85.maddesi uyarınca Belediyemize 2 adet 2012 Model Ford Cargo 2532 D marka aracın hibe edilebilmesi için Belediye Başkanına veya yetki devri yaptığı Belediye Başkan Yardımcısına yetki verilmesine ilişkin Başkanlık yazısı. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

657-Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği bahçesinde bulunan ve spor alanı olarak kullanılan 357 m2 alanın esnek malzemeden döşenmesine ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

658-Ayyıldız Mahallesi İmarın 46345 ada 1 nolu parselinde 1/1000 ölçekli UİP değişikliği teklifinin Reddine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu. (Düzeltilmek kaydıyla Plan Değişikliğinin Kabulüne oyçokluğuyla karar verildi.)

659-Kurban Bayramında Kurban Satış ve Kurban Kesim yerlerinin daha temiz ve hijyenik olması için gerekli önlem ve tedbirlerin alınmasına ilişkin Sağlık ile Hesap ve Tetkik Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

660-Belediye Meclis Üyesi Sayın Halil HOTAMAN’ ın izinli sayılmasına dair yazılı önergesi. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

Meclis Başkanı                Katip                Katip
Enver DEMİREL                Makbule SEVİNÇ        Günal US
 

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org