İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

2011 Yılı Nisan Ayı Meclis Gündemi (Ulaşmak İstediğiniz Meclis Kararına Tıklayınız)

T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 132
OTURUM :   1
04 NİSAN 2011 – PAZARTESİ
AÇILIŞ SAATİ: 18:00
G Ü N D E M                 

202-Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti.(Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

203-Belediye Meclisi içinden 5393 sayılı Belediye Kanununun 24. maddesi gereği Belediye Meclisi çalışmalarına yardımcı olmak üzere İhtisas Komisyonları oluşturulması ve bu Komisyonlara üye seçilmesi, seçilen bu üyelerin görev sürelerinin belirlenmesine ilişkin Başkanlık Yazısı. (Önerge gereği 15 Adet ihtisas komisyonunun oluşturulması ve yapılan açık oylama neticesinde ilgili komisyonların üyelik seçimleri oybirliği ile yapılmıştır.)

204-İmarın 8651 ada 13 ve 14 nolu parsellerde 1/1000 ölçekli UİP tadilatı. (İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.)

205-Ş. Hikmet ÖZER Caddesinin yaya kaldırımlarının tamir, bakım ve onarımlarının yapılması. (Araştırma ve İnceleme ile Çevre Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

206-Elvan Köyiçi parsellerinin inşaat alanının 125 e bölünerek belirlenen daire sayısının serbest bırakılması. (İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.)

207-Gençler arası masa tenisi müsabakası düzenlenmesi. (Spor Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

208-İlçemiz sokaklarının kaldırımlarının tamir ve onarımlarının yapılması. (Araştırma ve İnceleme Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.)

209-Engellilere yönelik futbol turnuvası düzenlenmesi. (Yaşlılar ve Engelliler ile Bütçe ve Plan Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

210-Engelli vatandaşlarımızın günlük yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla gerekli işlemlerin yapılması. (Çevre Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

211-Gençlere yönelik piknik düzenlenmesi. (Gençlik Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

212-Engellilere yönelik yaz tatili organizasyonu tertip edilmesi.( Yaşlılar ve Engelliler Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

213-İşçi sağlığı ve iş güvenliği ile ilgili seminer düzenlenmesi. (Sağlık Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

214-İstanbul’a gezi düzenlenmesi.(Eğitim Kültür ile Bütçe ve Plan Komisyonlarına havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

215-İlçemiz sınırları içerisindeki Topçu Parkının isminin Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN parkı olarak değiştirilmesi. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

216-8 Mayıs Anneler Günü münasebeti ile program ve etkinlikler düzenlenmesi. (Sosyal Hizmetler ile Hesap Tetkik Komisyonlarına havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

217-12-18 Mayıs Dünya Hemşireler Haftası münasebeti ile program ve etkinlikler düzenlenmesi. (Halkla İlişkiler Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

218-9-15 Mayıs Dünya Aile Haftası Münasebeti ile toplu nikah töreni düzenlenmesi. (Önergenin düzeltilerek İnsan Hakları ile Hukuk ve Tarifeler Komisyonlarına havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

219-19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebeti ile program ve etkinlikler düzenlenmesi. (Eğitim Kültür Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.)

220-İlçemizde kazı yapılmış sokakların tesviye ve asfalt çalışmalarının hızlandırılması. (Çevre Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

221-Su canlılarının yer aldığı bir dev akvaryum yapılması. (Emlak İstimlak Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

222-Belediye Meclisi içinden 5393 sayılı Belediye Kanununun 19. maddesi gereği 2 Meclis Başkan Vekili ile 4 Divan Katibinin seçilmesine ilişkin Başkanlık yazısı.(Yapılan gizli oylama neticesinde gerekli seçimler yapılmıştır.)

223-Belediye Meclisi içinden 5393 sayılı Belediye Kanununun 33. maddesi gereği 3 Daimi Encümen Üyesi seçilmesine ilişkin Başkanlık yazısı. (Yapılan gizli oylama neticesinde gerekli seçimler yapılmıştır.)

224-İlçemiz sınırları içerisinde imar planında Belediye Hizmet Alanı, Oyun ve Spor Alanı, Pazar Alanı, Eğitim Alanı, Sağlık Alanı, Dini Tesis Alanı v.s olarak ayrılan ve şahıs mülkiyetinde bulunan hisselerin amacına uygun olarak kullanılmak üzere Belediyemiz adına bedelsiz olarak hibe alınmasına ilişkin Başkanlık Yazısı. (Hukuk ve Tarifeler ile İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonlarına müşterek havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

225-Ayyıldız Mahallesi İmarın 45933 ada 2 sayılı parselinde 1/1000 ölçekli UİP değişikliği teklifine ilişkin Başkanlık Yazısı. (İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

226-Ayyıldız Mahallesi İmarın 45961 ada 1 sayılı parselinde 1/1000 ölçekli UİP değişikliği teklifine ilişkin Başkanlık Yazısı. (İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

227-Bahçekapı Mahallesi İmarın 45867 ada 6 sayılı parselinde 1/1000 ölçekli UİP değişikliği teklifine ilişkin Başkanlık Yazısı. (İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)


228-Oğuzlar Mahallesi İmarın 18167 ada 1 sayılı parselinde 1/1000 ölçekli UİP değişikliği teklifine ilişkin Başkanlık Yazısı. (İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

229-Oğuzlar Mahallesi İmarın 18166 ada 1 sayılı parselinde 1/1000 ölçekli UİP değişikliği teklifine ilişkin Başkanlık Yazısı. (İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

230-Güzelkent Mahallesi 403. Sokak, 18510-18511 adalar arasında bulunan yeşil alana isim verilmesine ilişkin Başkanlık Yazısı. (İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonuna havalesine oybirliğiyle karar verildi.)

231-Belediyemiz ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü, Etimesgut Tapu Müdürlüğü ve Yenimahalle Kadastro Müdürlüğü ile Akıllı Kent Otomasyon Sistemiyle alakalı sözleşme imzalamak için Belediye Başkanına yetki verilmesine ilişkin Başkanlık Yazısı. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

Meclis Başkanı            Katip                Katip
Enver DEMİREL            Dilek KOÇ            Makbule SEVİNÇ

T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 133
OTURUM :   2
05 NİSAN 2011 – SALI
AÇILIŞ SAATİ: 18:00
G Ü N D E M   

232-Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

233-İstasyon Mahallesi imarın 45463 ada 1, 2, 3, 4, 5 ve 6 sayılı parselleri ile imarın 45460 sayılı adanın doğusundaki otopark ve park alanında 1/1000 ölçekli İmar Planı Değişikliğine ilişkin İmar Islah ve isimlendirme Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

234-Altay Mahallesi imarın 45899 ada 1, 8 ve 9 sayılı parsellerinde 1/1000 ölçekli UİP değişikliği teklifine ilişkin İmar Islah ve isimlendirme Komisyon Raporu. (Yeniden incelenmek üzere ilgili komisyona iadesine oybirliğiyle karar verildi.)


235-Tunahan ve Şeyh Şamil Mahallerinde ihtiyaç duyulan yerlere trafik ışıkları konulmasına ve önergede bahse konu sorunların çözüme kavuşturulmasına ilişkin Araştırma ve İnceleme Komisyon Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

236-İlçemizde Kış aylarında hasar gören cadde, sokak, asfalt ve kaldırımların bakım ve onarımlarının yapılmasına ilişkin Çevre Komisyon Raporu. (Düzeltilmek kaydıyla Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

237-İlçemiz Semt Pazarı esnaflarına güzel konuşma ve davranma şekilleri ile ilgili eğitim semineri verilmesine ilişkin Tüketiciyi Koruma – Esnaf ve Sanatkarlar ile İnsan Hakları Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

238-İlçemizde özellikle Eryaman bölgesinde sahipsiz köpeklerin toplanıp hayvan barınaklarına yerleştirilmesine ilişkin Araştırma ve İnceleme ile Çevre Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

239-1-7 Nisan Kanserle Savaş Haftası nedeni ile Yaşlı ve Engellilere yönelik sağlık taraması yapılması ve ayrıca kanser hastalığı ve korunma yolları ile ilgili seminer düzenlenmesine ilişkin Engelliler – Sağlık – Yaşlılar Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

240-Belediyemiz Futbol Takımımızın başarısını desteklemek amacıyla bundan sonraki yapılacak müsabakalara Belediye Meclis Üyeleri ve Belediye Personellerinin katılmasına ilişkin Spor ile Halkla İlişkiler Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

241-Topçu Mahallesi sınırları içerisinde uygun görülecek yere yürüyüş ve koşu yolu yapılmasına ilişkin Araştırma ve İnceleme ile Emlak İstimlak Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

242-23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebeti ile belediyemizce program ve etkinlikler düzenlenmesi ayrıca ilçemizde yapılacak programa iştirak edilmesine ilişkin Eğitim Kültür ile Bütçe ve Plan Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

Meclis Başkanı            Katip                Katip
Enver DEMİREL            Makbule SEVİNÇ        Günal US

T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 134
OTURUM :   3
06 NİSAN 2011 – ÇARŞAMBA
AÇILIŞ SAATİ: 18:00
G Ü N D E M               

243-Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

244-Piyade Mahallesi İmarın 45400 ada 1 sayılı parselinde 1/1000 ölçekli UİP değişikliğine ilişkin Başkanlık Yazısı. (İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.)

245-Tunahan Mahallesi İmarın 46510 ada 1 sayılı parseline ait 1/1000 ölçekli UİP değişikliğine ilişkin Başkanlık Yazısı. (İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.)


246-Gençlerden oluşacak tiyatro grubunun kurulmasına ilişkin Gençlik ile Hesap Tetkik Komisyonları Müşterek Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

247-15-21 Nisan Turizm Haftası münasebeti ile ilçemizin tanıtımı amacıyla kitap bastırılmasına ilişkin Sosyal Hizmetler ile Hukuk ve Tarifeler Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

248-5393 sayılı Belediye Kanununun 75. Maddesi gereğince Etimesgut İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Polis Merkez Amirliğine talep edilen büro malzemelerinin Belediyemizce karşılanmasına ilişkin Hukuk ve Tarifeler ile Bütçe ve Plan Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)


249-İlçemizde ihtiyaç duyulan yerlere hız kesiciler yapılmasına ilişkin Araştırma ve İnceleme ile Hukuk ve Tarifeler Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

250-Belediye Meclis Üyesi Sayın Recep DOĞAN’ ın izinli sayılmasına ilişkin yazılı önergesi. (Kabulüne oybirliği ile karar verildi.)

251-Belediye Meclis Üyesi Sayın Hüseyin YALINKILIÇ’ ın izinli sayılmasına ilişkin yazılı önergesi. (Kabulüne oybirliği ile karar verildi.)

Meclis Başkanı            Katip                Katip
Enver DEMİREL            Dilek KOÇ            Makbule SEVİNÇ
T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 135
OTURUM :   4
07 NİSAN 2011 – PERŞEMBE
AÇILIŞ SAATİ: 18:00
G Ü N D E M          

252-Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

253-Ayyıldız Mahallesi İmarın 45933 ada 2 sayılı parselinde 1/1000 ölçekli UİP değişikliği teklifine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu. (Düzeltilmek kaydıyla Kabulüne oyçokluğuyla karar verildi.)

254-Ayyıldız Mahallesi İmarın 45961 ada 1 sayılı parselinde 1/1000 ölçekli UİP değişikliği teklifine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu. (Düzeltilmek kaydıyla Kabulüne oyçokluğuyla karar verildi.)

255-Oğuzlar Mahallesi İmarın 18167 ada 1 sayılı parselinde 1/1000 ölçekli UİP değişikliği teklifine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu. (Kabulüne oyçokluğuyla karar verildi.)

256-Oğuzlar Mahallesi İmarın 18166 ada 1 sayılı parselinde 1/1000 ölçekli UİP değişikliği teklifine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu. (Düzeltilmek kaydıyla Kabulüne oyçokluğuyla karar verildi.)

257-Altay Mahallesi imarın 45899 ada 1, 8 ve 9 sayılı parsellerinde 1/1000 ölçekli UİP değişikliği teklifine ilişkin İmar Islah ve isimlendirme Komisyon Raporu. (Yeniden incelenmek üzere ilgili komisyona iadesine oybirliği ile karar verildi.)

258-Şırıncaktepe mevkii Simgeşehir projesi ile ilgili kura çekimi, ihale ve sözleşme şartnamesi ile ilgili Hukuk ve Tarifeler ile Araştırma ve İnceleme Komisyonları müşterek Raporu. (Düzeltilmek kaydıyla Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

259-Belediye Meclis Üyesi Sayın Recep DOĞAN’ ın izinli sayılmasını isteyen Belediye Meclis Üyesi Sayın Halil HOTAMAN’ ın sözlü önergesi. (Kabulüne oybirliğiyle karar verildi.)

Meclis Başkanı            Katip                Katip
Enver DEMİREL            Dilek KOÇ            Makbule SEVİNÇ

T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 136
OTURUM :   5
08 NİSAN 2011 – CUMA
AÇILIŞ SAATİ: 17:00
G Ü N D E M                  

260-Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne oybirliği ile karar verildi.)

261-5393 sayılı Belediye Kanununun 25. maddesi gereği Belediye Meclisinin 03.01.2011 tarih ve 2 sayılı kararı ile kurulan Denetim Komisyonunca Belediyemizin 2010 yılına ait Gelir ve Giderleri ile Hesap ve İşlemlerinin denetimi ile ilgili hazırlanan raporun Belediye Meclisi Çalışma yönetmeliğinin 22. maddesi gereği Meclis Başkanlığına sunulması ve Meclisin bilgilendirilmesi. (Okunarak Yasanın hükmü yerine getirildi.)

262-5393 sayılı Belediye yasasının 19. ve 56. maddeleri gereği Belediyemizin 2010 yılı Faaliyet Raporuna ilişkin Başkanlık yazısı. (16 Kabul, 21 Red oyuna karşı ¾ çoğunluk olan 29 red oyuna ulaşılmadığından dolayı Faaliyet Raporu ibra olmuştur.)

Meclis Başkanı                Meclis 1. Başkan V.
Enver DEMİREL                Yavuz DEMİRCİ

Katip                            Katip
Dilek KOÇ                        Makbule SEVİNÇ
 

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org