İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

2012 Yılı Şubat Ayı Meclis Gündemi (Ulaşmak İstediğiniz Meclis Kararına Tıklayınız)

T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 187
OTURUM :   1
01 ŞUBAT 2012 – ÇARŞAMBA
AÇILIŞ SAATİ: 18:00


G Ü N D E M                     :

58        Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti.

59        Belediyemiz Yarı Olimpik Yüzme havuzu ve spor kompleksinden ilçemizde ikamet eden emekli vatandaşlarımızdan yararlanan kişilerden alınacak ücretlerin belirlenmesi. (Hukuk ve Tarifeler Komisyonuna Havalesine Oybirliği ile Karar verildi.)
 
60        18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri günü münasebetiyle belediyemizce çanakkaleye gezi düzenlenmesi.(Eğitim Kültür ile Bütçe ve Plan Komisyonlarına Müşterek Havalesine Oybirliği ile Karar verildi.)

61        Bağlıca mahallesi imarın 46839 ada 3 nolu parsel, 46703 ada 2 nolu parsel, 47225 ada 1 nolu parsel, 48089 ada 1,2,3 nolu parseller ve 48090 ada 1,2,3 nolu parseller ile erler mahallesi imarın (Eski 48112 /2 ve 48749 ada 2 nolu parsellerinde 1/1000 ölçekli UİP. Değişikli. (İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonuna Havalesine Oybirliği ile Karar verildi.)


62        İlçemizde özellikle büyük marketlerde poşet yerine kesekağıdı ve file kullanımının artırlması. (Çevre ile Halkla İşikiler Komisyonlarına Müşterek Havalesine Oybirliği ile Karar verildi.)

63        18-24 Mart Yaşlılar haftası münasebeti ile belediyemizce program ve etkinlikler düzenlenmesi. (Sağlık  Komisyonuna Havalesine Oybirliği ile Karar verildi.)

64        Belediyemizce İlçemizde yaşayan işsiz ve enegelli vatandaşlarımıza yönelik Özürlü Memur Seçme Sınavı kurslar açılması. (Yaşılar ve Engelliler ile İnsan Hakları Komisyonlarına Müşterek Havalesine Oybirliği ile Karar verildi.)

65        Belediyemizce gençler arası futbol turnuvası düzenlenmesi. (Gençlik ile Spor Komisyonlarına Müşterek Havalesine Oybirliği ile Karar verildi.)

66        Belediyemizce uygun görülecek yerlere üst geçitler yapılması. (Emlak İstimlak Komisyonuna Havalesine Oybirliği ile Karar verildi.)

67        18 Mart şehitler günü münasebeti ile şehit ailaelerinin ziyaret ediklmesi ve ayrıca sorun ve ihtiyaçların tespit edilerek giderilmesi.  (Sosyal Hizmetler ile Hesap Tetkik Komisyonlarına Müşterek Havalesine Oybirliği ile Karar verildi.)

68        İlçemizde kış aylarında hasr gören cadde ve sokakların asfalt ve kaldırımlarının havaların ısınmasıyla birlikte bakımlarının yapılması. (Araştırma ve İnceleme ile Çevre Komisyonlarına Müşterek Havalesine Oybirliği ile Karar verildi.)

69        Bir yaşından küçük sahipsiz sokak köpeklerinin ücretsiz olarak ithal aşı ile aşılanmalarına ilişkin Başkanlık Yazısı. (Sağlık ve Hukuk Tarifeler  Komisyonlarına Müşterek Havalesine Oybirliği ile Karar verildi.)


70        Belediyemiz Hizmet alanları içerisinde kalan Resmi Kurum ve Kuruluşların (Sağlık Ocakları, Okullar, İbadethaneler Askeri alanlar Emniyet Binaları v.b.) taleplerinin bütçe imkanları dahilinde Belediyemizce karşılanmasına ilişkin Başkanlık Yazısı. (Hukuk Tarifeler ile Bütçe ve Plan  Komisyonlarına Müşterek Havalesine Oybirliği ile Karar verildi.)

        Meclis Başkanı            Katip                Katip
Enver DEMİREL            Makbule SEVİNÇ        Günal US
 

T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 188
OTURUM :   2
02 ŞUBAT 2012 – PERŞEMBE
AÇILIŞ SAATİ: 18:00


G Ü N D E M                     :

71        Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne Oybirliği ile Karar verildi.)

72        2012 mali yılı içerisinde Belediyemiz Hanım Faaliyetleri Binasında kuaför ve güzellik merkezinde verilen hizmetler karşılığında alınacak ücretlerin belirlenmesine ilişkin  Başkanlık Yazısı.(Hukuk Tarifeler Komisyonuna Havalesine Oybirliği ile Karar verildi.)

73        Ayyıldız Mahallesi İmarın 45960 ada 1 sayılı parselinde 1/1000 ölçekli UİP değişikliği teklifine ilişkin Başkanlık Yazısı. (İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonuna Havalesine Oybirliği ile Karar verildi.)


74        Bağlıca Mahallesi İmarın 46712 ada1, 46713 ada 1, 46754 ada 1 ve 46755 ada 1 sayılı parsellerinde 1/1000 ölçekli UİP değişikliğine ilişkin Başkanlık Yazısı. (İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonuna Havalesine Oybirliği ile Karar verildi.)

75        2012 Mali Yılı Bütçe döneminde Belediyemize ait çeşitli iş makinelerinin ücreti mukabilinde kiralanmasından alınacak ücretlerin tespitine ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyon Raporu.(Kabulüne Oybirliği ile Karar verildi.)


76        Belediyemizde 2012 yılı içerisinde tam zamanlı ve kısmi zamanlı sözleşmeli personellere ödenecek ücretin belirlenmesine ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyon Raporu.(Kabulüne Oybirliği ile Karar verildi.)

77        Altay Mahallesi İmarın 48299 ada 1 sayılı parselinde 1/1000 ölçekli UİP değişikliği teklifine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu.(Kabulüne Oyçokluğu ile Karar verildi.)

78        Ahimesud bulvarı, Elvan mezarlığı yanında bulunan otoban köprüsünün yan duvarlarının ilçemize yakışır bir şekilde dizayn edilmesine ilişkin Araştırma ve İnceleme Komisyon Raporu.(Kabulüne Oybirliği ile Karar verildi.)

79        Belediyemizce gençlerimize çevre bilincini kazandırmak amacıyla seminerler düzenlenmesine ilişkin Çevre Komisyon Raporu.(Kabulüne Oybirliği ile Karar verildi.)


        Meclis Başkanı            Katip                Katip
Enver DEMİREL            Makbule SEVİNÇ        Günal US
 

T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 189
OTURUM :   3
03 ŞUBAT 2012 – CUMA
AÇILIŞ SAATİ: 17:30


G Ü N D E M                     :


80        Belediye Meclis Üyesi Sayın Eyüp GÖZGEÇ'in izinli sayılmasına dair yazılı önergesi. (Kabulüne Oybirliği ile Karar verildi.)

81        Belediye Meclis Üyesi Sayın Fuat YILDIRIM' ın izinli sayılmasına dair yazılı önergesi. (Kabulüne Oybirliği ile Karar verildi.)

82        Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Düzeltilmek Kaydıyla Kabulüne Oybirliği ile Karar verildi.)

83        Engellilere ve yaşlılara yönelik el becerisi ve zeka gelişimi ile ilgili terapilerin verilmesine ilişkin Yaşlılar ve Engelliler Komisyon Raporu.(Kabulüne Oybirliği ile Karar verildi.)

84        Uygun görülecek parkların engellilere göre dizayn edilmesine ilişkin Emlak ve İstimlak Komisyon Raporu.(Düzeltilmek Kaydıyla Kabulüne Oybirliği ile Karar verildi.)

85        Şeker Fabrikasında üretim yapılan zamanda meydana gelen kokunun giderilmesi için araştırma yapılmasına ilişkin Sağlık Komisyon Raporu.(Kabulüne Oybirliği ile Karar verildi.)

86        Belediyemiz personeline ve vatandaşlarımıza sivil savunmanın önemini anlatan seminerler düzenlenmesine ilişkin Eğitim Kültür Komisyon Raporu.(Kabulüne Oybirliği ile Karar verildi.)

87        2012 yılı içerisinde engellilere yönelik gezi organizasyonu düzenlenmesine ilişkin Yaşlılar ve Engelliler ile Bütçe ve Plan Komisyonları müşterek Raporu.(Düzeltilmek Kaydıyla Kabulüne Oybirliği ile Karar verildi.)        Meclis Başkanı            Katip                Katip
Enver DEMİREL            Makbule SEVİNÇ        Günal US
 

T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 190
OTURUM :   4
06 ŞUBAT 2012 – PAZARTESİ
AÇILIŞ SAATİ: 18:00G Ü N D E M                     :


88        Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne Oybirliği ile Karar verildi.)

89        Mülkiyetimizde bulunan imarın 8760 ada 11 nolu parsele ilişkin pissu (atık su), yağmursuyu, içme suyu, elektrik, doğalgaz ve otopark girişi için geçiş (irtifak) hakkına ilişkin Yapı Tek. Org. Rek. Müh. Mim. Ltd. Şti.’ne muvafakatname verilmesine ilişkin Başkanlık Yazısı.  (Hukuk ve Tarifeler Komisyonuna Havalesine Oybirliği ile Karar verildi.)

90        Eryaman bölgesi ile Etimesgut merkez arasındaki ulaşım sorununun çözüme kavuşturulmasına ilişkin Araştırma İnceleme ile Hukuk ve Tarifeler Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne Oybirliği ile Karar verildi.)

91        Eryaman Mahallesi Atakent 2. Kısımda önergede bahse konu yere ağaç dikilmesine ilişkin Sosyal Hizmetler ile Emlak İstimlak Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne Oybirliği ile Karar verildi.)

92        Belediyemizce liseler arası basketbol turnuvası düzenlenmesine ilişkin Gençlik – Spor – Bütçe ve Plan Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne Oybirliği ile Karar verildi.)

93        İhtiyaç fazlası eşyaların Evlerden ve işyerlerinden toplanarak, ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılmasına ilişkin Halkla İlişkiler ile İnsan Hakları Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne Oybirliği ile Karar verildi.)
Meclis 1. Başkan Vekili            Katip            Katip
Yavuz DEMİRCİ                Makbule SEVİNÇ    Günal US
 

T.C.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ
OLAĞAN TOPLANTISI
BİRLEŞİM    : 191
OTURUM :   5
07 ŞUBAT 2012 – SALI
AÇILIŞ SAATİ: 18:00G Ü N D E M                     :


94        Geçen Toplantıya ait Tutanak Özeti. (Kabulüne Oybirliği ile Karar verildi.)

95        Altay Mahallesi imarın 46402 ada 2,3 ve 4 sayılı parsellerinde 1/1000 ölçekli UİP Değişikliği teklifine ilişkin Başkanlık Yazısı. (İmar Islah ve isimlendirme Komisyonuna Havalesinin Kabulüne Oybirliği ile Karar verildi.)

96        Vatandaşlarımızın yaya kaldırımlarını kullanmaları için levhalar asılması, internet sayfasından bilinçlendirilmesi ve kaldırımların araçlar tarafından işgalinin engellenmesi için gerekli önlem ve tedbirlerin alınmasına ilişkin Halkla İlişkiler ile Hesap ve Tetkik Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne Oybirliği ile Karar verildi.)

97        Etimesgut Kent Konseyi çalışma grupları tarafından alınan kararlara ilişkin Araştırma ve İnceleme ile Çevre Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne Oybirliği ile Karar verildi.)


98    5393 sayılı Belediye Kanununun 76. Maddesine istinaden hazırlanan engelsiz kent projesine ilişkin Hukuk ve Tarifeler ile Yaşlılar ve Engelliler Komisyonları müşterek Raporu. (Kabulüne Oybirliği ile Karar verildi.)

99        Mülkiyetimizde bulunan imarın 8760 ada 11 nolu parsele ilişkin pissu (atık su), yağmursuyu, içme suyu, elektrik, doğalgaz ve otopark girişi için geçiş (irtifak) hakkına ilişkin Yapı Tek. Org. Rek. Müh. Mim. Ltd. Şti.’ne muvafakat name verilmesine ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyon Raporu. (Düzeltilmek Kaydıyla Kabulüne Oybirliği ile Karar verildi.)

100    Belediye Meclis Üyeleri Sayın Eyüp GÖZGEÇ ve Oya IŞIK’ ın izinli sayılmalarına dair yazılı önergeleri. (Kabulüne Oybirliği ile Karar verildi.)


        Meclis Başkanı            Katip                Katip
Enver DEMİREL            Makbule SEVİNÇ        Günal US
 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org