İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

"BU BAŞKAN NE YAPIYOR DİYE BENİ SORGULAYINIZ"

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel yaptıklarını anlattı vatandaşlara çağrı yaptı:

“BU BAŞKAN NE YAPIYOR DİYE BENİ SORGULAYINIZ”

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel: “614 bin Etimesgut’lunun makamını ve kaynaklarını kullanıyorum.  Bu makam ve kaynaklarla hizmetler yapıyorum. Beni yaptıklarımı yapamadıklarımı sorun sorgulayın. Bu hak ve sorumluluktur”.

 Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel farklı mahallelerden gelen vatandaşlara tesisleri gezdirerek bilgi verdi. Türk Tarih Müzesi, Engelsiz Yaşam Merkezi ile Devlet Bahçeli Tesisleri’ni vatandaşlarla birlikte ziyaret eden Demirel yaptığı konuşmada çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

SORGULAMAK GÖREV VE SORUMLULUĞUNUZ

Demirel, vatandaşlara yapılan çalışmaları takip etmeleri çağrısında bulunarak,  “Yaptığımız her tesiste, her hizmette Etimesgut’un kaynakları, işçisinin alın teri ve 614 bin Etimesgut’lunun hakkı vardır. Her Etimesgut’lu yapılanları ve yapılamayanları sorup sorgulama hakkına ve sorumluluğuna sahiptir. Lütfen bizi sorgulayınız. Bu başkan ne yapıyor, neleri yapmıyor diye sorunuz. Ben sizin makamınızı kullanıyorum, sizin kaynaklarınızı harcıyorum” dedi.

NELER YAPTIK?
Etimesgut’a vatandaşların yaşam kalitesini yükselten onlarca tesis yaptıklarını hatırlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tek tek açıklamak çok zamanımızı alır sadece sayılarını vermek istiyorum. İlçemize, 15 kültür, sanat yaşam merkezi, 14 eğitim birimi, 10 spor tesisi, 6 yüzme havuzu, 5 kreş 12 kapalı Pazar, 6 kütüphane, 3 köy konağı, 5 emekli konağı, 2 hanımlar konağı, 2 meydan, 5 cami ve türbe, 17 sosyal destek projesi, 450 park, 4.7 milyon m² yeşil alan kazandırdık. İlçemizi tesis zengini bir belediyeye dönüştürdük. Yapımı devam eden tesislerimiz de var. 100. Yıl Cumhuriyet Kültür Merkezi, Cemevi, kreşimizi de yakında açıyoruz. Yeni başlayacağımız tesislerimizin de alt yapı çalışmalarını hazırlıyoruz. Tüm bu hizmetleri tesisleri borçlanmadan, kredi kullanmadan, faiz ödemeden kendi öz kaynaklarımızla yapıyoruz”.

Tesisleri gezen vatandaşlar Başkan Demirel’e teşekkürlerini ilettiler.

 

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org