İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

"BU GURUR HEPİMİZİN"

Yüksek Hizmet Beratı alan Başkan Demirel:
"BU GURUR HEPİMİZİN"
Türk kültür ve sanatının geliştirilmesi, milli birlik beraberliğimizin sağlanması, ortak tarih bilincimizin kazandırılması için yoğun gayretlerinden dolayı yüksek hizmet beratıyla taltif edilen alan Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, meclis üyelerine seslenerek, "Bu gurur bu mutluluk hepimizin. 8 üniversite rektörümüzün imzasıyla verilen yüksek hizmet beratı yalnız şahsıma değil tüm Etimesgut Belediyesi'ne verildi. Bu gurur bu mutluluk hepimizin" dedi.
29-30 Ekim tarihlerinde rektörlerin ve bilim insanlarının katılımıyla 'Uluslararası Türk Kültür ve Sanatı Sempozyumu' düzenlediklerini hatırlatan Demirel, sempozyuma meclis üyelerinin katılımının düşük olmasından dolayı da sitemini dile getirdi.
Demirel, "Etimesgut'umuz, 22 yurt dışı, 60 yurt içi üniversiteden 230 bilim insanının 24 ana konuda 190 bildiri sunduğu uluslararası bir sempozyuma ev sahipliği yaptı. Sempozyumun ardından Orjinal Atatürk fotoğraflarından oluşan sergimizi açtık. Türk tarih Kurumu başkanımız sayın Prof. Dr. Birol Çetin, üniversite rektörlerimiz ve akademisyenlerimizle birlikte Türk Tarih Müzesi'ni ziyaret ettik. Bilim insanlarımız müzemizi çok beğendiler. Yapılan hizmetlerden gurur duyduklarını dile getirdiler" dedi.
Belediye Meclis üyeleri de Başkan Enver Demirel'i tebrik ettiler.
Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org