İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

241 ETİMESGUTLU ENGELLİ BELEDİYE´NİN DESTEĞİ İLE KAMU PERSONELİ OLDU

Etimesgut Belediyesi'nin verdiği eğitim ve rehberlik hizmetiyle memur olan engelliler, Başkan Demirel'e teşekkür ettiler
241 ETİMESGUTLU ENGELLİ BELEDİYE'NİN DESTEĞİ İLE KAMU PERSONELİ OLDU
Etimesgut Belediyesi tarafından etiSEM kapsamında açılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKSS) hazırlık kurslarına katılan 13 engelli daha kamuya memur olarak atandı. Başkan Demirel'in 2012 yılında başlattığı EKPSS kurslarına katılarak memur olan Etimesgutlu engelli sayısı 241 oldu. Kamuya yerleşen engelli memurlar, Başkan Demirel'e teşekkür ziyaretinde bulundular.
Etimesgutlu engelliler, Belediye'nin açtığı 10 haftalık kursla sınavlara hazırlandılar. Kurslar, engellilerin engel durumlarına göre işitme, zihinsel ve genel engelli kategorilerinde düzenlendi. İşitme engelli dersleri işaret diliyle özel tercümanlar aracılığıyla anlatıldı. Zihinsel engelliler ise zihinsel engelliler öğretmeni nezaretinde eğitim aldılar. Aldıkları bu eğitimler ile rehberlik hizmeti sayesinde başarıyı yakaladılar.
DEMİREL'E TEŞEKKÜR ETTİLER
Hafta içinde gerçekleşen atamada görevleri belli olan memurlar, Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği (TEDAY) Başkanı İlimdar Boztaş'la birlikte Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel'i ziyaret ettiler. Demirel'e çiçek vererek düzenlediği ücretsiz EKPSS hazırlık kursları için teşekkür eden Boztaş, Etimesgut'un EKPSS sınavlarındaki başarısıyla Türkiye'nin zirvesinde yer aldığını söyledi.
"BAŞARI DAHA DA ARTACAK"
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, engellilerin her alanda gelişimine katkı sağlamak için birçok projeyi Etimesgut'ta hayata geçirdiklerini ifade ederek, "Bu hizmetlerimizden biri de 2012 yılında başlattığımız EKPSS kurslarımızdır. Kurslarımıza katılan engellilerimize, engel durumlarına göre özel eğitimler verdik. Özel deneme sınavları gerçekleştirdik, ayrıca rehberlik ve danışma hizmeti sağladık. Onlar da azimle, kararlılıkla çalışarak sınavlarda başarılı oldular. Yeni hizmete açtığımız Türkiye'nin örnek Engelsiz Yaşam Merkezi'mizde, engellilerimizi hem meslek ve beceri sahibi yapacağız hem de sınavlarda başarılı olmaları için kurslar, eğitim programları, rehberlik ve danışmanlık hizmetleri verebileceğiz. İnşallah, engellilerimizin hem özel sektörde hem de kamuda görev alabilmeleri için daha çok gayret göstereceğiz. Belediyemizden destek alarak kamuya yerleşme başarısı gösteren tüm engellilerimizi ve ailelerini tebrik ediyorum" dedi. 
 
Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org