İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

BELEDİYEDEN RAYİÇ BEDEL VE BORCU YOKTUR YAZISI AL GEL DÖNEMİ BİTTİ!

‘BELEDİYEDEN RAYİÇ BEDEL VE BORCU YOKTUR YAZISI AL GEL’ DÖNEMİ BİTTİ!

ETİMESGUT BELEDİYESİ , TAPU İŞBİRLİĞİ İLE ARTIK BU İŞLEMLER TAPUDAN YAPILIYOR.

Etimesgut Belediyesi ile Tapu Müdürlüğü vatandaşların işlemlerini kolaylaştıran ve zaman kaybını önleyen protokol imzaladı: Vatandaş artık rayiç bedel ve borcu yoktur yazılarını tapudan alabiliyor.

Etimesgut Belediyesi tapu için gerekli olan uygulamalarını Tapu Müdürlüğü’nün kullanımına açtı. Bu sayede vatandaşlar, tapu işlemlerinde gerekli olan Borcu Yoktur Yazısı ve Rayiç Bedel Belgesi’ni almak için belediyeye gelmek zorunda kalmıyor. Dileyen vatandaşlar Tapu Müdürlüğü’nden bu belgeleri çıkartabiliyor, borcu varsa da ödeme işlemini gerçekleştirip borcu yoktur yazısını kısa sürede alabiliyor.

PANDEMİ İÇİN DE GÜZEL UYGULAMA
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek ilgili kurumlarla işbirliği içinde vatandaşların iş ve işlemlerini kolaylaştırdıklarını söyledi. Bu kapsamda Tapu Müdürlüğü ile protokol imzaladıklarını kaydeden Demirel, “Hemşehrilerimizin tapu işlemlerini zaman kaybetmeden en kısa sürede tamamlamalarını amaçladığımız protokolle ‘belediye git rayiç ve borcu yoktur yazısı al getir’ devri sona erdi. Bu işlemler artık bir tıkla tapudan yapılabiliyor. Özellikle bu pandemi döneminde vatandaşımızı toplu taşıma araçlarına binmekten kurtarıyoruz. Hemşehrilerimiz hem kısa sürede tapu işlemlerini çözüyorlar hem de bizim iş yükümüz azalıyor, kırtasiyecilik de ortadan kalkıyor” dedi.

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org