İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

BÜYÜK FESTİVAL SONA ERDİ

 
30 Ağustos’ta başlayan Etimesgut Belediyesi 16.Uluslararası Anadolu Günleri Kültür Ve Sanat Festivali sona erdi. Festivalin final programı Mardin Polis Özel Harekât Şube Müdürü Tufan Kansuva’nın hain terör saldırısında şehit edilmesi nedeniyle iptal edildi.
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, final programında festivale katılan büyükelçilik, dernek, vakıf, yöneticilerine plaket verdi. Demirel, Azerbaycan Büyükelçiliği Kardeş Şehir Şirvan’dan gelen belediye başkanı, sanatçı ve misafirleri sahneye davete ederek, katılımları için teşekkür etti, plaket verdi. Şirvan Şehri Belediye Başkanı Kurdoğlu Muradov, “Sizin şehidiniz bizim şehidimizdir. Acınızdır acımızdır. Biz tek millet iki devletiz” dedi. Final programına Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ, Ankara Ülkü Ocakları Başkanı İlker Darıcı da katıldı. Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, yaptığı konuşmada, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin selam ve sevgilerini ileterek, programın konser kısmının şehidimiz nedeniyle iptal edildiğini söyledi.
Başkan Demirel de yaptığı konuşmada, şehit Emniyet Müdürü Tufan Kansuva’nın Etimesgut’ta ikamet ettiğini hatırlatarak, “Festivallerimizde sevincimizin yanında hüzünlerimizi de paylaşıyoruz. Bugün şehidimizi son yolculuğuna uğurladık. Allah mekanını cennet eylesin. Sayın genel başkanımızın da teşrifleriyle çok güzel bir final programı hazırlamıştık. Ancak, şehidimiz nedeniyle konser ve eğlence programımızı iptal ettik. 17. Festivalimizde buluşmak üzere, hepinizi Allah’a emanet ediyorum” dedi. 
 
Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org