İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

DEMİREL: 40 BİN KİŞİYİ MESLEK SAHİBİ YAPTIK

Etimesgut Belediyesi'nin etiSEM Eğitim Merkezi, vatandaşların mesleki eğitimine büyük katkı sağlıyor
 
Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi(etiSEM) kapsamında açılan kurs sayısı 2'bine, kursiyer sayısı 40 bine ulaştı. Başkan Demirel, etiSEM'le 'Ne iş olsa yaparım' diyen değil, 'benim mesleğim budur' diyen meslek sahibi insanlar yetiştirdiklerini söyledi.
Etimesgut Belediyesi'nin, vatandaşları meslek ve beceri sahibi yapmak amacıyla 2013 yılında üniversite ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile başlattığı yaygın eğitim kursları sayesinde, binlerce Etimesgutlu meslek sahibi oldu.
 
Belediye Başkanı Enver Demirel, etiSEM kurslarından yararlanarak meslek ve beceri sahibi olanların sayısının 40 bini aştığını söyledi. 2013 yılından itibaren açılan kurs sayısının 2 bine ulaştığını kaydeden Demirel, şunları söyledi: "Günümüzde en büyük problemlerin başında işsizlik geliyor. İşsizliğin ana nedenlerinden biri de mesleki yetersizliktir. İşi olmayıp da iş arayan insanımıza "ne iş yaparsınız" diye sorduğumuzda; 'Ne iş olsa yaparım' cevabını veriyor. Bir insanın mesleği olmalı. İşte etiSEM gibi önemli bir meslek ve beceri eğitimini bu amaçla başlattık. İstiyoruz ki herkesin geçerli bir mesleği olsun. Bilişim teknolojilerinden el sanatlarına, muhasebeden hasta-yaşlı hizmetlerine kadar onlarca meslek ve beceri kursumuz var. Bu kursların düzenlendiği modern kurs merkezlerimiz, donanımlı dersliklerimiz, atölyelerimiz var. Tüm hemşehrilerimizi kurslarımıza katılmaya davet ediyorum".
 
Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org