İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

DOĞUMDAN ÖLÜME HAYATIN HER ALANINDA BELEDİYE VAR

Etimesgut Belediyesi, hayatın her alanında sunduğu hizmetlerle, hemşehrilerinin yaşamına dokunuyor
DOĞUMDAN ÖLÜME HAYATIN
HER ALANINDA BELEDİYE VAR
Başkan Demirel: "Belediye olarak eğitimde, sağlıkta,  sosyal alanda, kültürde, sanatta, sporda, her alanda varız. Heşmehrilerimize, doğumdan ölüme kadar belediyesini yanında hissettiriyoruz"
Etimesgut Belediyesi'nin hizmetleri doğumla başlıyor, ölümle bitmiyor. Doğan çocuklara verilen 'Hoşgeldin Bebek Çantası' ile başlayan hizmetler, kreş, sünnet, etüt merkezi, etiSEM eğitimleri, asker bohçası, nikah-düğün, aile danışmanlığı, sosyal yardımlar, kültürel geziler, yaşam merkezleri, emekliler konağı ve huzurevi hizmetleriyle devam ediyor. Doğumla başlayan hizmet zinciri, ölümle de bitmiyor. Cenaze yıkama ve defin işleminin ardından mezarlıkların bakım hizmetleri de yine belediye tarafından yapılıyor.
Etimesgut Belediyesi, hayatın her alanında ilçede yaşayan insanların yaşam kalitesini artıran hizmet ve yatırımlar gerçekleştiriyor. 
Etimesgut Belediyesi'nin insan yaşamına dokunan hizmetleri çocuğun doğumuyla başlıyor. Doğumunda yeni hemşehrilerini hediyelerle karşılayan belediye annelere 'Hoşgeldin Bebek Çantası hediye ediyor. Çanta içerisinde çocuğun ihtiyaçlarını karşılayacak giyim ve kozmetik ve temizlik ürünleri yer alıyor.
EĞİTİMDE BELEDİYE
Çocuk 3 yaşına geldiğinde yine belediyeyi yanında buluyor. Etimesgut Belediyesi'nin 5  noktada açtığı kreş ve gündüz bakımevinde okul öncesi eğitim veriliyor. Liseyi bitiren gençler ücretsiz meslek ve beceri kurslarına (etiSEM) katılarak meslek sahibi oluyor. Etimesgut Belediyesi Kent Konseyi Binası'nda hizmet veren çocuk meclisi, gençlik meclisi, kadın meclisi, emekliler meclisi ve engelliler meclisi toplumun tüm kesimlerini kucaklıyor. 
NİKAHTA BELEDİYE
Evlenme çağına gelen gençler, evlilik işlemleri için belediyenin kapısını çalıyor. İhtiyaç sahibi gençlerin yuvasını da belediye yapıyor. Evlilikte problem yaşayanlara Aile Akademisi ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyor.
EMEKLİLİKTE BELEDİYE
İş hayatının yorgunluğunu, stresini atmak isteyenler yine yanlarında görüyor. Etimesgut Belediyesi'nin Göktürk, Ali Elvan, Güzelkent, Atakent, Korkut Ata, Devlet Bahçeli Eğitim Spor ve Yaşam Merkezleri havuzundan sporuna, kültür sanatından hobi kurslarına birçok imkan sunuyor.
SOSYAL YARDIMLARDA BELEDİYE
Ekonomik sıkıntı yaşayan ailelerin imdadına da belediye yetişiyor. Etimesgut Belediyesi, aşevi, şefkateli çarşısı, eti-kart ile ihtiyaç sahiplerinin hep yanında yer alıyor. Yaklaşık 15 bin aile Etimesgut Belediyesi'nden sosyal görüyor.
SAĞLIKTA BELEDİYE
Belediye sağlık alanında vatandaşın yanında yer alıyor. Belediye Tıp Merkezi günlük 500 kişiye sağlık hizmeti verirken, 1 yılda 200 bin kişiye göz taramasından geçirecek projeyi de başlattı.
EMEKLİLİKTE BELEDİYE
Emeklilik de belediye hizmetleri devam ediyor. Çalışma hayatını tamamlayan emekliler, belediyeye ait 5 emekli konağında buluşuyor. Bakıma muhtaç yaşlılar ise belediyenin İl Bilge Hatun Erinçevi'nde, hayatlarını sağlıklı, güvenli ve huzurlu bir ortamda sürdürüyor.
Etimesgut Belediyesi, hayatını kaybeden vatandaşlara cenaze aracı ve morg hizmeti veriyor. Belediye hizmeti, ölümden sonra da devam ediyor, mezarlıkların bakımı belediye tarafından yapılıyor. 
 
Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org