İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

ENGELLİ MEMUR ADAYLARINA DENEME SINAVI


Etimesgut Belediyesi'nin Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) kursları devam ediyor. etiSEM Merkez Binası'nda hafta sonu düzenlenen kurslara 100'e yakın engelli katılıyor. Engelli memur adayları 22 Nisan'da yapılacak sınav öncesinde alanlarında uzman öğretmenler tarafından ücretsiz ders alıyorlar.

Sınav öncesi adaylar için deneme sınavı yapıldı. Adaylar, engel durumlarına göre gözetmen eşliğinde sınava katıldılar. Gözetmenler engelli memur adaylarına  okuma ve kodlamalarda destek oldular. Deneme sınavıyla engelliler eksik olduğu konuları tespit etme imkanı buldular.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Etimesgut'ta engelliler ve ailelerine yönelik önemli hizmetler yaptıklarını belirterek, "Engelli memur adaylarımız için ücretsiz kurslar açıyoruz, hazırlık kitapları veriyoruz. Engelli memur adaylarına yönelik birçok yerde böyle ücretsiz hazırlık kursları yoktur. Bu imkanı çok iyi değerlendiriniz. Gayret, azim ve heyecanla sınavlara hazırlanarak başarılı olmalısınız. İnanıyorum ki bu yılki EKPSS'de de her yıl olduğu gibi Etimesgut yine başarısıyla adından söz ettirecektir" dedi.

 

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org