İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

ERYAMAN STADI PAZARTESİ AÇILACAK

Bakan Kasapoğlu, Cumhur İttifakı'nın adayları Özhaseki ve Demirel'le birlikte Eryaman Stadı'nda incelemelerde bulundu

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mehmet Özhaseki, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Ankaragücü Kulübü Başkanı Mehmet Yiğiner ve beraberindeki heyetle Eryaman Stadı'nda incelemelerde bulundu.

BAKAN KASAPOĞLU: PAZARTESİ MAÇ OYNANACAK

Bakan Kasapoğlu, inceleme sonrası yaptığı değerlendirmede "Her yönüyle dört dörtlük stadı hep birlikte gezdik. İnşallah, önümüzdeki pazartesi günü Ankaragücü-Alanyaspor karşılaşması ile hizmet vermeye başlayacak" dedi.

ÖZHASEKİ: ANKARA'YA HALIRLI OLSUN

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, Ankara'nın gururu ve önde gelen takımının Ankaragücü olduğunu ifade ederek, "İçimizi yakan bir durum vardı. Ankaragücü aylardır Ankara'da maç yapamıyordu. Ankara seyircisinin bir kısmı gidiyor bir kısmı gidemiyor ve Ankaragücü başkentte maç yapamıyor, böyle bir zorluk vardı. Eryaman Stadımızın yapımı tamamlandı ve Ankara'daki bütün takımlar bu stadı kullanacak" dedi.

"19 MAYIS'I YENİDEN YAPACAĞIZ"

19 Mayıs Stadyumu'nun yerine yapılacak projenin detaylarını da anlatan Özhaseki, "Stadyumun yerine yapılacak olan kompleks çok güzel bir proje. UEFA standartlarına uygun 55 bin kişilik stadyumla birlikte, 26 branşta ayrı ayrı spor yapılabilecek, binlerce Ankaralı gencin istifade edebileceği büyük bir kompleks olacak. Yaklaşık 1 Milyar liralık bir proje. İnşallah o da Türkiye'nin en güzel spor kompleksi olacak" dedi.

DEMİREL: ETİMESGUT'A YAKIŞTI

Etimesgut Belediye Başkanı ve Adayı Enver Demirel, 19 Mayıs Stadı'nın uzun yıllar önce miadını doldurmasıyla, Ankara'da UEFA standartlarına uygun stad kalmadığına ve Ankara takımlarının yıllardır büyük sıkıntı yaşadığına dikkat çekerek, "İnşaası devam eden Eryaman Stadımız'ın bir an önce hizmet vermeye başlamasını sabırsızlıkla beklemekteydik. Mevcut şartlarda güzel, ihtiyaca cevap verecek ve günden güne gelişmekte olan Etimesgutumuz'a yakışan bir stadyum oldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bir süredir bu anlamda büyük sıkıntı yaşayan Ankaragümüz'e, Gençlerbirliğimiz'e, Osmanlısporumuz'a ve diğer başkent takımlarımıza evsahipliği yapacak olmaktan dolayı Etimesgut olarak ayrıca mutluyuz" dedi.

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org