İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

ETİ-SEM´DE GELECEĞİN BERBERLERİ YETİŞİYOR

Etimesgut Belediyesi her alanda meslek ve beceri sahibi yapıyor
ETİ-SEM'DE GELECEĞİN BERBERLERİ YETİŞİYOR
Etimesgut Belediyesi'nin Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi(etiSEM) kapsamında açılan kurs sayısı 2'bine, kursiyer sayısı 40 bine ulaştı. Yeni açılan Erkek Berberliği kursuna ilgi yoğun oldu. 9 aylık eğitimi tamamlayanlar kalfa olabilecekler.
Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi (etiSEM) bünyesinde erkek berberliği kursu açıldı. etiSEM Merkez Binası'nda düzenlenen kursa ilk etapta 12 kursiyer katıldı. Kursiyerler, cumartesi ve pazar günleri düzenlenen kursları tamamlayarak çıraklık belgesi almaya hak kazanacaklar. 9 aylık eğitimlerini başarıyla tamamlayanlar, kalfalık belgesi almak için sınavlara katılabilecekler. Yazılı sınavda da başarılı olanlara ilgili kurumlarca kalfalık belgesi verilecek.
UYGULAMALI EĞİTİM
Berber Eğitmeni Mustafa Doğan, kursiyerler arasında deneyimli olanların yanı sıra daha önce eline hiç tarak-makas almamış kursiyerlerin de bulunduğunu ifade ederek, "Etimesgut Belediyesi tarafından ücretsiz verilen berberlik kursu kapsamında hem teorik hem de pratik eğitim veriyoruz. etiSEM merkez binasındaki dersliklerde, eğitimimiz için gerekli altyapı ve teçhizat mevcut. Burada saç-sakal kesim işlemi yaparak uygulamalı bir şekilde eğitim veriyoruz. İnşallah 9 aylık eğitimlerin ardından yeni berberler yetiştirmiş olacağız. Berberlik konusunda kendini geliştirmek ve yeni meslek sahibi olmak isteyen herkesi kurslarımıza bekliyoruz" dedi.
 
Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org