İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

EtiATA Hizmet Birimi Kuruldu.

Kıymetli Vatandaşlarımız, Sevgili Hemşehrilerim;

Sizleri sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.

Bugünlerde dünyamızı ve insanlığı tehdit eden Yeni Tip Koronavirüs (Covid-19), ne yazık ki her geçen gün yaşamımızı, yaşam alanlarımızı, alışkanlıklarımızı, toplumumuzu, toplumsal faaliyetlerimizi, yemek kültüründen giyinme, ticari hayatımızdan alışverişe kadar yaşamımızın her alanında, her anında yaşam kalitemizi olumsuz yönde etkilemeye devam etmektedir.

Bilim insanları, ilim insanları ve yöneticilerimiz bu sürecin devam edeceği; bu süreçte ne yapılması ve nasıl hareket edilmesi gerektiği konusunda bizleri ve tüm kamuoyunu devamlı olarak bilgilendirmektedirler.

Bu virüsün oluşturduğu olumsuz durumu en az zayiatla nasıl atlatacağımız konusunda kamuoyu sürekli bilgilendirilmektedir. Her birimiz fert fert, aile aile almamız gereken önlemleri bilim insanları, ilim insanları yöneticilerimizin söylediği şekilde almamız gerektiği kaçınılmaz bir gerçektir.

Toplumumuzun her kesimi bu uyarı ve ikazlara azami özen göstermek durumundadır. Bu hem kendimiz hem çok sevdiğimiz çocuklarımız, torunlarımız, ailemiz, komşularımız kısaca bütün toplumumuz için çok önem arz etmektedir. ‘Bana bir şey olmaz’ anlayışını bırakarak ‘Kime zararım dokunursa, bu vebali nasıl üstlenirim’ noktasına gelmemiz gerekmektedir.

Bu kapsamda, biz Etimesgut Belediyesi olarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı başta olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın talimat ve ortak çalışma kural ve kaidelerine azami uyum göstererek; siz sevgili hemşehrilerimize hizmetimizi en ileri seviyede vermeye çalışıyoruz.

Kaymakamlığımızla ciddi iş birliği içerisindeyiz. Bu kapsamda Koronavirüsten etkilenme ihtimali yüksek olan risk grubundaki 65 yaş üzeri vatandaşlarımız ile evde yalnız kalan hemşehrilerimiz, kronik rahatsızlıkları bulunanlar başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın taleplerini imkânlar ölçüsünde karşılamaya çalışıyoruz.  Bunun için belediye bünyemizde EtiATA yani Etimesgut Belediyesi ATA’sına Hizmet Birimi oluşturulmuştur.

Biliyorsunuz ki bizim kültürümüzde ATA demek baba demek, ATA demek anne demek, dede demek nine demek büyük anne, büyük baba demek. Bu virüs bütün alışkanlıklarımızı değiştirse de büyüklerimize saygımızı, sevgimizi, hürmetimizi ve hizmetlerimizi değiştiremeyecek bilakis daha da artıracaktır. Bugünleri, birbirimize vereceğimize destekle, anlayışla, saygıyla, sevgiyle aşacağız inşallah.

EtiATA birimimize, belediyemize ulaşacağınız telefon ve mail adres bilgileri aşağıdadır.

Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor.

Nice sağlıklı günler diliyorum.

Sağlık İçin, Evde Kal Türkiyem…

Enver DEMİREL

Etimesgut Belediye Başkanı

Telefon                : 0312 244 1000

Mail       : etiata@etimesgut.bel.tr

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org