İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

ETİMESGUT ATA´SINI ANDI

Korkut Ata ve Atatürk Müzesi’nde anma programları düzenlendi.

ETİMESGUT ATA’SINI ANDI

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 85. yılında Etimesgut’ta törenlerle anıldı.

Etimesgut Belediyesi ve İlçe Kaymakamlığı’nın düzenlediği anma etkinlikleri Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. Programa İlçe Kaymakam Naci Aktaş, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ilçe protokolü, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Saat 09.05’te saygı duruşuyla başlayan anma programı kapsamında öğrenciler şiirler okudular, Atatürk’ü anlatan kısa tiyatro gösterileri ve oratoryo sahnelediler. Atatürk dönemine ait gazete ve dergi örneklerinin şer aldığı sergi açıldı.

ATATÜRK MÜZESİ’NDE ANMA PROGRAMI

Anma etkinliklerinin diğer adresi de Etimesgut Belediyesi’nin Atatürk Ormanı içerisinde yer alan Atatürk Müzesi oldu. Mimarisiyle Atatürk’ün doğduğu evin benzeri olan müzedeki törende öğrenciler Atatürk anıtına karanfil bıraktılar, saygı duruşunda bulundular. Öğrenciler,  Atatürk ve Zübeyde hanım heykelleri, Atatürk kıyafetlerinin replikaları ve Aatatürk dönemine ait gazete ve dergi ve belgelerin sergilendiği müze alanını gezdiler. Öğrenciler müzenin sinema salonunda Atatürk belgeselini izlediler.

UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ
Başkan Enver Demirel de yayımladığı mesajda Ülkemizin kurucusu Gazi Musfafa Kemal Atatürk’ü unutmadık, unutturmayacağız. Bize bıraktığı emanetlere sahip çıkmaya devam edeceğiz. ATA’mızı vefatının 85. yılında saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhu şad, mekânı cennet olsun” dedi.

 

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org