İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

ETİMESGUT ATATÜRK MÜZESİ BAŞKENTLİLER´İ BEKLİYOR

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda da açık olacak

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda da açık olacak
ETİMESGUT ATATÜRK MÜZESİ BAŞKENTLİLER'İ BEKLİYOR
Etimesgut Belediyesi Atatürk Müzesi, Cumhuriyet'in 94. yıldönümü nedeniyle pazar günü de tam gün açık olacak. Başkentliler, Şehit Osman Avcı Mahallesi'nde 132 bin metrekarelik Atatürk Ormanı içerisinde yer alan müzeyi ziyaret edebilecekler. Atatürk'ün Selanik'te doğduğu evin benzeri olan müze içinde Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ve annesi Zübeyde Hanım'ın gerçekçi silikon heykelleri de sergileniyor.
Müze bünyesinde Atatürk'ün el yazma nutku, Atatürk'ün yaşadığı döneme ait gazete, dergi ve yazılar yer alıyor. Müze bahçesinde Atatürk'ün devrimlerini anlatan polyester çalışmalar bulunuyor. Ziyaretçiler, müzedeki salonda Kurtuluş Savaşı'na ait 3 boyutlu belgesel izleyerek Atatürk'ü daha yakından tanıma fırsatı buluyorlar.
Atatürk müzesi içerisinde ayrıca özellikle üniversite öğrencilerinin ders çalışabildikleri okuma evi hizmet veriyor. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, tüm başkentlileri Atatürk'ü daha yakından tanımaya, Atatürk Müzesi'ni 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda ziyaret etmeye davet etti.
 

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org