İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

ETİMESGUT BELEDİYE BAŞKANI ERDAL BEŞİKÇİOĞLU SİNCAN HAYVANCILIK BÖLGESİNİ ZİYARET ETTİ

Etimesgut Belediye Başkanı Sn. Erdal Beşikçioğlu, Başkan Yardımcısı Taylan Özgüven ile birlikte Sincan Hayvancılık Bölgesini gezerek tesis ve üretimleri hakkında bilgi aldı.

Hayvancılık Organize Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Birol Mermer ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Başkan Beşikçioğlu ve Yardımcısı Taylan Özgüven'e yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

SİNCAN HAYVANCILIK PARSELASYON ALANLARINDA YATIRIMCIYA SAĞLANAN KOLAYLIKTAN, PAZARLAMAYA UZANAN SOHBET

Hayvancılık Organize Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mermer, bölgeyi ziyarete gelerek incelemelerde bulunan Etimesgut Belediye Başkanı Sn. Erdal Beşikçioğlu ve Başkan Yardımcısı Sn. Taylan Özgüven’e tesisi gezdirerek önemli paylaşımlarda bulundu. Özellikle Ankara ilinin et konusunda önemli bir pazar olduğunun vurgusunu yapan Sn. Mermer ”Ankara et konusunda ciddi bir pazar olduğu için ürünlerimizin pazarlanması konusunda herhangi bir sıkıntı çekmiyoruz. Tesisimiz, Türkiye’nin en başarılı hayvancılık bölgelerinden biridir. Hayvancılıkla ilgilenen yeni yatırımcılar için bu tarz bölgelerin oluşturulması bu sektörün canlılık kazanması açısından oldukça önemlidir. Bu bölgenin kurulumunda ortaklarımız ile birlikte tüm çalışmaları ince ince hesaplayarak güvenlik, kantar, dezenfekte, yem dağıtma, gübre toplama, taşıma, ekim biçim makineleri, atıklardan elektrik üretimi, sevk, idare ve bakım hizmetleri gibi bir çok faaliyeti birlikte yürütüyoruz.

BAŞKAN’DAN İSTİHDAMI GELİŞTİRMEYE YÖNELİK ÖNEMLİ ADIM

Başkan Beşikçioğlu, yapmış olduğu ziyaret sonrasında bu uygulamayı küçükbaş hayvancılık modeli üzerinden Etimesgut’ da hayata geçireceğini belirterek "Hayvancılık, kırsal refahın gelişmesine ve genel ekonomiye önemli katkılarda bulunmaktadır. Görüyorum ki; ziyarette bulunduğumuz tesis de ihtiyaç duyduğu ürünleri civar köylerden temin ederek orada yaşamakta olan köylülerimize güzel bir fayda sağlamıştır. Özellikle köy halkını kalkındırmak ve istihdamı genişletmek adına hayvancılıkla ilgilenen vatandaşlarımızı desteklemek amacıyla güzel adımlar atacağız. Hayvancılık, özellikle tarımsal ve yem sanayi başta olmak üzere et ve süt mamülleri, dericilik ve tekstil, veteriner ilaçları vb. bileşenleri katma değer yaratmaktadır. Özellikle hayvansal proteinlerin ucuz ve erişilebilir bir şekilde tedarik edilerek istihdam yaratma düşüncesi ile vatandaşlarımız için benzer bir modeli hayata geçirerek daha pek çok sektöre etki edeceğimize inanıyorum. Sincan Hayvancılık alanı insanımıza sunduğu katkılar ve gerçekleştirdiği üretim faaliyetleri ile örnek bir tesis olmuştur.  Etimesgut Belediyesi olarak yetkilerimiz dahilinde elimizden gelen desteği sağlayacağımızı belirterek bu incelemelerde bize eşlik eden Hayvancılık Organize Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Mermer’e teşekkürlerimi sunarım” dedi.

 

Etimesgut Belediye Başkanı
Erdal Beşikçioğlu
www.erdalbesikcioglu.com.tr