İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

ETİMESGUT BELEDİYESİ FUTBOL AKADEMİSİ KURDU

ETİMESGUT BELEDİYESİ FUTBOL AKADEMİSİ KURDU

Etimesgut Belediyesi kurduğu Futbol Akademisi’yle geleceğin futbolcularını yetiştiriyor.

Akademiye Ankara’nın en büyük spor yerleşkelerinden Devlet Bahçeli Tesisleri ev sahipliği yapıyor. TFF 2. Ligde mücadele eden Etimesgut Belediyespor’un alt yapı antrenörleri 7-14 yaş arası çocuklara futbolu teorik ve uygulamalı olarak öğretiyorlar.

Tesisin halı ve çim sahasında devam eden eğitimlere öğrenciler büyük ilgi gösteriyor. 200’ü aşkın çocuk kurslara katılarak hayallerini gerçekleştirmek için çalışıyor.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel akademinin çalışmalarını izlemek için tesisi ziyaret etti. Çocuklarla sohbet eden Demirel, okul ve sporun bir arada yürütüldüğünde daha başarılı olunacağını söyledi. Demirel, "Maşallah hepiniz azimli ve gayretlisiniz. Geleceğin yıldız futbolcu adaylarısınız. Hepinize başarılar diliyorum" dedi.

Belediyenin tesisleşme hamlesi ile birlikte sporda büyük bir başarı yakaladıklarını belirten Demirel, "Her alanda olduğu gibi sporda da zirvedeyiz. Futbol branşında açtığımız akademimizle çocuklarımızın hem sağlıklı ortamda yetişmelerini sağlıyoruz. hem de onlara onların yeteneklerini keşfetmelerine imkan sunuyoruz. Yalnız futbol değil basketbol, judo, karate, kick boks, voleybol, yüzme gibi alanlarda da çocuklarımıza spor imkanı sağlıyoruz" diye konuştu.

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org