İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

ETİMESGUT BELEDİYESİ GÜCÜNÜ DEPREMZELERE SEFERBER EDİYOR

ETİMESGUT BELEDİYESİ GÜCÜNÜ DEPREMZELERE SEFERBER EDİYOR

 

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, 30 bini aşkın depremzedenin Etimesgut’a geldiğini belirterek, “Depremzede vatandaşlarımızın Şefkateli Çarşımızdan gıda, giyim, eşya, battaniye yatak, temizlik ürünü gibi temel ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Yardım ulaştırdığımız depremzede sayısı 20 bine ulaştı. Tüm gücümüzü depremzedelerimiz için seferber ettik.” dedi.

 

MOBİL AŞEVİNDEN 5 BİN KİŞİYE YEMEK

Demirel, depremde yapılan çalışmalara ilişkin meclis üyelerine bilgi verdi.

22 iş makinası, 100 kişilik arama-kurtarma, hasar tespit ve yardım ekibiyle deprem bölgesindeki çalışmalara katıldıklarını kaydederek, “Mobil aşevimiz Kahramanmaraş’ta her gün 5 bin kişiye sıcak yemek hizmeti veriyor. Masal çadırının kırtasiye, oyuncak ve oyun grupları belediyemizce karşılandı. Öğrenci ve görevli öğretmenlerin yemekleri de aşevinden karşılanıyor” dedi.

 

PSİKOLOJİK DESTEK

Etimesgut’a gelen depremzedeler için İlçe Kaymakamlığı bünyesinde Afet Koordinasyon Masası oluşturulduğunu ifade eden Demirel, “Bu merkeze resmi kayıt ve başvurularını yapan depremzede vatandaşların ihtiyaçları tespit ediyoruz. Belediyemizin Şefkateli Çarşımızdan bu ihtiyaçlarını süratle karşılıyoruz. Depremin psikolojik etkilerinin azaltılması amacıyla Aile ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi ile Engelsiz Yaşam Merkezi’mizi görevlendirdik. Depremden olumsuz etkilenen yetişkin ve çocuklar için psikolog ve pedegoglar eşliğinde danışma seansları düzenliyoruz.

İMTİHANI BİRLİKTE GEÇECEĞİZ
Demirel, bu depremin 15 milyona yakın vatandaşı etkilediğini belirterek, “Yıkım büyük. Devlet millet el ele yaralarımızı sarıyoruz. Bu imtihan 85 milyonun imtihanıdır. Biz de belediye olarak sorumluluğumuzun farkındayız. Var gücümüzle sahadayız. Tüm imkanlarımızı sefer ettik. İnşallah birlikte bu sıkıntıları aşacağız. Birlikte Türkiye olacağız. Milet olarak bu büyük imtihanı da geçeceğiz” diye konuştu.

 

 

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org