İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

ETİMESGUT BELEDİYESİ İLK YARDIM EĞİTİM MERKEZİ AÇTI

Belediye çalışanlarına ve vatandaşlara ilk yardım eğitimi veriliyor
Etimesgut Belediyesi, ilk yardım bilincinin geliştirilmesi ve ilk yardım eğitimi almış kişilerin sayısının artırılması amacıyla, 'İlk Yardım Eğitim Merkezi' açarak belediye personeline ve vatandaşlara ilk yardım eğitimi vermeye başladı.
Ankara İl Sağlık Müdürlüğü ile koordineli çalışacak merkezde, ilk olarak belediyenin spor ve eğitim merkezlerinde görev yapan personele ilk yardım eğitimi verildi. Özellikle kreşlerde ve yüzme kurslarında görev yapan eğitmenlere, olası bir müdahale gerektirecek problem karşısında neler yapılmaları gerektiği teorik ve uygulamalı olarak anlatıldı. Ankara İl Sağlık Müdürlüğü'nce yapılan uygulamalı ve teorik sınavda başarılı olan belediye çalışanları, ilkyardımcı kimliğini almaya hak kazandılar. Kimliğini alan personele ayrıca oluşabilecek acil durumlara karşı uygulamalı olarak senaryolu eğitimler de verildi.

VATANDAŞLAR DA EĞİTİLECEK
Etimesgut Belediyesi, ilçede ilk yardım yapabilecek kişi sayısını artırmak ve ilk yardım konusunda bilinçli toplum oluşturmak amacıyla, vatandaşlara yönelik de ilk yardım kursları düzenlenecek. İlk yardım kurslarına katılmak isteyen vatandaşlar, 30 Ağustos Mahallesi'ndeki etiSEM Merkez Binası'nda bulunan İlk Yardım Eğitim Merkezi'ne başvuru yapabilecekler.

İLK YARDIM BİLMEK ŞART
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, zamanında eğitimli kişiler tarafından yapılamayan ilk yardımlar nedeniyle birçok kişinin sağlığını ya da hayatını kaybettiğini belirterek, "Belediye olarak birçok yaşam, eğitim ve spor tesisi açtık ve hizmet veriyoruz. Bu tesislerimizden hergün binlerce hemşehrimiz yararlanıyor. Personelimize, hizmetin özelliği ve gereğine uygun eğitim vermekteyiz. Gerektiğinde, ilk yardım hizmeti doğru, hızlı ve etkin biçimde verilebilmelidir. Öncelikle, halkımıza hizmet veren personelimizin bu anlamda bilinçli, bilgili ve eğitimli olmasını sağlamaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın da ilk yardım konusunda bilinçlenmesini ve eğitilmesini hedefliyoruz. Bundan dolayı, Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi'miz(ETİSEM) bünyesinde İlk Yardım Eğitim Merkezi'mizi kurmuş ve hem personelimizin hem de vatandaşlarımızın ilk yardım eğitim sürecini başlatmış bulunmaktayız" dedi. 
 
Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org