İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

ETİMESGUT BELEDİYESİ NAZIM HİKMET´İ UNUTMADI!

Ebediyete yolculuğunun 61. Yılında büyük şair Nazım Hikmet Ran, Etimesgut Belediyemizin düzenlediği etkinlik ile anıldı! 
100. Yıl Kültür ve Sanat merkezinde düzenlenen gösterime, Etimesgut Belediye Başkanı Sn. Erdal BEŞİKÇİOĞLU, CHP Genel Başkan yardımcısı Sn. Gülşah Deniz ATALAR, CHP Genel Başkan yardımcısı Sn. Dr. Zeliha AKSAZ ŞAHBAZ,  Başkan yardımcımız Sn. Mutlu KERİMOĞLU ve pek çok davetlinin katılımlarıyla Etimesgut’ta ilk defa düzenlenen oyun; yoğun bir ilgi gördü.
 
Usta oyuncu Yurdaer Okur’un yazıp yönettiği “Ran” oyunu sahnelendi. Tek kişilik ve yaklaşık 1 saatten oluşan oyunda sanatçı Yurdaer Okur Nazım' ı canlandırırken herkese duygusal anlar yaşattı.

Moskova'da sürgünde ölen ve ülkesinde hapis yattığı dönem boyunca dünyanın en önemli edebi eserlerine hayat veren, dünya şairi Nazım Hikmet'in, Bursa Cezaevi' ndeki mektup ve şiirlerinden oluşan oyuna büyük ilgi gösteren vatandaşlar, böylesine güzel bir oyunun sahnelenmesini sağlayan Etimesgut Belediye Başkanı Sn. Erdal BEŞİKÇİOĞLU’na teşekkürlerini ilettiler.
 
Etimesgut Belediye Başkanı
Erdal Beşikçioğlu
www.erdalbesikcioglu.com.tr